• Informacje na temat:

  ziomek

Artykuły na temat: ziomek
 • Kraina wyobraźni pędzlem Mieczysława Ziomka

  Toruński artysta malarz profesor Mieczysław Ziomek obchodzi w tym roku 40-lecie pracy twórczej. Z tej okazji w Muzeum Okręgowym w Toruniu można oglądać wystawę jego prac. Ekspozycja będzie czynna do 31 stycznia w Ratuszu Staromiejskim.

 • 90 proc. b. mieszkańców Prus Wschodnich jest przeciwko wysuwaniu roszczeń majątkowych pod adresem Polski - zadeklarował Bernd Hinz, współorganizator Kongresu Samorządowo-Politycznego, w którym uczestniczą samorządowcy Polski i Niemiec.

 • ...w malarstwie olejnym i pomagać w odszukiwaniu w sobie najczęstszych uczuć i emocji - podkreślił w katalogu wystawy Mieczysław Ziomek. Jak zaznaczył artysta, podczas podróży ma zawsze w swoim plecaku akwarele i szkicowniki. - Z niektórych szkiców realizuję również obrazy olejne w pracowni i tak akwarela pomaga mi w pogłębianiu i w poszerzaniu mojego malarstwa - dodał Ziomek. Od dwudziestu lat malarz...

 • Wybraliście najlepszy głos świątecznego karaoke w Lublinie!

  Choinkowe tournée RMF FM zawitało w czwartek do Lublina. Mieszkańcy mogli nie tylko odebrać drzewko, ale także wziąć udział w kolędowym karaoke. Wybraliśmy trzy najlepsze - naszym zdaniem - wykonania. Wy zdecydowaliście, że do Wielkiego Finału przechodzi Izabela Ziomek.

 • Urzędnicy z Zawadzkiego wpadli na pomysł, jak nakłonić zarabiających na Zachodzie ziomków do powrotu. Gmina przygotowała ulotki dla chcących otworzyć firmy i rozdawała je w Wielkanoc przed kościołami - informuje "Nowa Trybuna Opolska" i portal regionalny nto.pl.

 • Mediatorzy kontynuują dzisiaj rozmowy z porywaczami polskiego ambasadora w Jemenie. Porywacze chcą w zamian uwolnienia swoich ziomków więzionych przez jemeńskie władze.

 • Sushi z mięsa*: W STYLU DRWIĄCEGO DRWALA

  O, Ryś z boru- drwal od Drzewka, brat Bdzikota oraz Palikotowatych ziomek, niezły z niego okaz! Tanio skóry swej nie sprzeda, plotka już się niesie.

 • PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Piąte miejsce Natalii Czerwonki na 1500 m

  W pozostałych sobotnich konkurencjach żadnemu z Polaków nie udało się uplasować w czołowej dziesiątce. Najbliższy tego był 11. na 1000 m Sebastian Kłosiński - uzyskał 1.09,56 i stracił 0,99 do najszybszego Holendra Kjelda Nuisa. Piotr Michalski miał 14. rezultat - 1.10,25. Na 500 m na 17. pozycji uplasowała się Kaja Ziomek - 39,28. Wygrała Austriaczka Vanessa Herzog - 37,88. Zawody w Erfurcie...

 • Oto reprezentacja Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczangu

  Adrian Wielgat Kaja Ziomek Luiza Złotkowska   Narciarstwo alpejskie Maryna Gąsienica-Daniel Michał Jasiczek Michał Kłusak   Narciarstwo dowolne Karolina Riemen-Żerebecka...

 • "Każdy ma swoje K2" - niezwykła wyprawa na 15 lat Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

  .... Wśród osób, które zostały zaproszone są m.in. poruszający się na wózkach Agnieszka i Grzegorz Sajnajowie, Mirosław Pawłowski i Michał Ziomek, a także osoby niepełnosprawne intelektualnie. "K2" będą też(...) Wszystko".  Michał Ziomek zwyciężył w 9. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Natomiast na rzecz Krzysztofa Globisza Fundacja zorganizowała jeden z dorocznych koncertów charytatywnych w Filharmonii...

Zdjęcia na temat: ziomek