• Informacje na temat:

  zjazd gnieźnieński

Artykuły na temat: zjazd gnieźnieński
 • Roli religii w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i Europie poświęcony jest rozpoczęty w piątek IX Zjazd Gnieźnieński. W ekumenicznym wydarzeniu uczestniczy ponad 600 osób.

 • W dniach 16-18 marca pod hasłem "Europa obywatelska. Rola i miejsce chrześcijan" odbędzie się IX Zjazd Gnieźnieński. Trzydniowe wydarzenie będzie poświęcone roli religii w społeczeństwie obywatelskim współczesnej Europy.

 • Ok. 700 osób bierze udział w VIII Zjeździe Gnieźnieńskim, który rozpoczął się w piątek w Gnieźnie. Trzydniowe spotkanie odbywa się pod hasłem "Rodzina nadzieją Europy".

 • ...16 marca 2012 roku w Gnieźnie rozpocznie się IX Zjazd Gnieźnieński. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Europa obywatelska. Rola i miejsce chrześcijan". Trzydniowe wydarzenie będzie poświęcone roli religii w społeczeństwie obywatelskim współczesnej Europy.

 • VII Zjazd Gnieźnieński: Człowiek drogą Europy

  Od piątku do niedzieli w VII Zjeździe Gnieźnieńskim - największym spotkaniu ekumenicznym w Europie uczestniczyć będzie około 700 osób, w tym ponad 250 liderów wspólnot i organizacji chrześcijańskich z Polski oraz z całej Europy Zjazd odbywać się będzie pod hasłem "Człowiek drogą Europy. Jak czynić nasz świat bardziej ludzkim?".

 • Nie Otton III, lecz pięciu prezydentów pielgrzymowało wczoraj do grobu świętego Wojciecha. Tak jak tysiąc lat temu, tak i teraz podczas zjazdu rozmawiano głównie o jednoczącej się Europie. Bolesław Chrobry na efekt spotkania z cesarzem, czyli koronę czekał 25 lat, Aleksander Kwaśniewski chciałby byśmy na efekty tego zjazdu czekali znacznie krócej. "My nie łączymy się z Europą - my do niej...

 • Przesłanie na zakończenie X Zjazdu Gnieźnieńskiego

  ...​Przyszłość świata, Europy i Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijan różnych wyznań - głosi przesłanie zakończonego w niedzielę X Zjazdu Gnieźnieńskiego. Jak zaznaczono, chrzest Polski owocował "duchem ekumenicznej wolności i tolerancji".

 • Zakorkowane drogi i wieczorny koncert --- tyle przede wszystkim zapamiętają mieszkańcy Gniezna z trwającego w pierwszej stolicy Polski zjazdu czterech premierów i kanclerza Niemiec. Gerhard Schroeder i premierzy: Polski, Czech, Słowacji i Węgier przyjechali do Gniezna w tysięczną rocznicę spotkania cesarza Niemiec Ottona Trzeciego i władcy Polski, Bolesława Chrobrego. Europejscy przywódcy we...

 • Apelem do narodów Europy - prezydenci 5 państw - Polski, Litwy, Niemiec, Słowacji i Węgier zakończyli drugi zjazd gnieźnieński. W milenijnym orędziu zwrócili się głównie do młodzieży, by ta(...) kulturalne i duchowe. W "Gnieźnieńskim Orędziu Milenijnym", które odczytał Aleksander Kwaśniewski prezydenci zaapelowali o budowę wolnej, bezpiecznej, stabilnej i dostatniej, zjednoczonej Europy. Aby...

 • Prezydent zaprasza na ŚDM do Krakowa

  X Zjazd Gnieźnieński to okazja do refleksji nad odpowiedzialnością za losy Europy i kraju - powiedział Andrzej Duda w wywiadzie dla Polskiego Radia. Prezydent skierował też zaproszenie do gości z kraju i zagranicy na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się pod koniec lipca w Krakowie.

Zdjęcia na temat: zjazd gnieźnieński
Dyskusje na temat: zjazd gnieźnieński