• Informacje na temat:

  zjednoczenie niemiec

Artykuły na temat: zjednoczenie niemiec
 • MSZ odtajnia dokumenty dotyczące zjednoczenia Niemiec

  Z opublikowanych przez MSZ dokumentów dyplomatycznych wynika, że kanclerz Niemiec Helmut Kohl zwlekał z uznaniem granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej, budząc niepokój polskiego rządu. Był to proces pełen niezrozumienia zakończony pełnym porozumieniem - mówi historyk MSZ.

 • ​Stoltenberg: Pokażemy zjednoczenie w walce z terroryzmem

  ...miejsce bitwy stanie się miejscem do prowadzenia dialogu oraz współpracy między sojusznikami" - zwrócił uwagę sekretarz generalny NATO. W nowej siedzibie znajdą się też dwa pomniki. Kanclerz Niemiec...

 • Prasa: Zjednoczenie Niemiec kosztowało dotąd blisko 2 biliony euro

  ...​Wschodnie landy Niemiec, tworzące do 1990 roku NRD, otrzymały od zjednoczenia kraju do chwili obecnej wsparcie finansowe w wysokości około 2 bln euro - podał w niedzielę tygodnik "Welt am Sonntag", powołując się na ekonomistę z Wolnego Uniwersytetu w Berlinie.

 • "Referendum ws. zjednoczenia Irlandii konieczne"

  MORI z września, zaledwie 22 proc. północnoirlandzkich wyborców popiera zjednoczenie wyspy, podczas gdy aż 63 proc. jest za pozostaniem Irlandii Płn. w Wielkiej Brytanii. Pomysł Sinn Fein skrytykował...

 • Będzie zjednoczenie lewicy?

  Środowiska lewicowe pracują nad wspólnym programem od dwóch tygodni. Spotkają się w czwartek, by ostatecznie poprzeć program i, być może, zdecydować o wspólnym starcie w wyborach parlamentarnych.

 • Kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder powiedział w Łodzi, że są trzy korzyści ze zjednoczenia Europy, w której Polski nie może zabraknąć.

 • Zjednoczenie Cypru? Prezydent stawia warunki Turcji

  Prezydent Cypru Nikos Anastasiades oświadczył w piątek, dzień po międzynarodowej konferencji w Genewie w sprawie zjednoczenia podzielonej od ponad 40 lat wyspy, iż jest nadzieja na porozumienie pokojowe, ale turecka armia musi wycofać z Cypru swoje oddziały.

 • Putin: Zjednoczenie Niemiec poprawiło stosunki z Rosją

  Premier Rosji Władimir Putin oświadczył, że w procesie zjednoczenia Niemiec jego kraj osiągnął to, co najważniejsze - w stosunkach między Moskwą i Berlinem "powstała nowa jakość; powstało poczucie zaufania i wdzięczności".

 • Francois Mitterrand, prezydent Francji w latach 1981-95, prywatnie ostrzegał brytyjską premier Margaret Thatcher (rządziła od 1979 do 1990 roku), że zjednoczenie Niemiec spowoduje powrót do okresu sprzed drugiej wojny światowej - donosi "Financial Times", powołując się na tajne dokumenty rządowe, które mają zostać opublikowane w piątek.

 • Rosną nadzieje Cypryjczyków na zjednoczenie wyspy

  Nowa tura negocjacji pokojowych ws. zjednoczenia Cypru rozpoczęła się od pozytywnego gestu przywódcy cypryjskich Turków Mustafy Akinciego. Dotyczy on zniesienia obowiązku wizowego dla Greków cypryjskich pragnących odwiedzić północną stronę podzielonej wyspy.

Zdjęcia na temat: zjednoczenie niemiec
 • Niemcy - jedna ojczyzna
Wideo na temat: zjednoczenie niemiec
Dyskusje na temat: zjednoczenie niemiec