• Informacje na temat:

  zjednoczenie niemiec

Artykuły na temat: zjednoczenie niemiec
 • MSZ odtajnia dokumenty dotyczące zjednoczenia Niemiec

  Z opublikowanych przez MSZ dokumentów dyplomatycznych wynika, że kanclerz Niemiec Helmut Kohl zwlekał z uznaniem granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej, budząc niepokój polskiego rządu. Był to proces pełen niezrozumienia zakończony pełnym porozumieniem - mówi historyk MSZ.

 • ​Stoltenberg: Pokażemy zjednoczenie w walce z terroryzmem

  ...miejsce bitwy stanie się miejscem do prowadzenia dialogu oraz współpracy między sojusznikami" - zwrócił uwagę sekretarz generalny NATO. W nowej siedzibie znajdą się też dwa pomniki. Kanclerz Niemiec...

 • Prasa: Zjednoczenie Niemiec kosztowało dotąd blisko 2 biliony euro

  ...​Wschodnie landy Niemiec, tworzące do 1990 roku NRD, otrzymały od zjednoczenia kraju do chwili obecnej wsparcie finansowe w wysokości około 2 bln euro - podał w niedzielę tygodnik "Welt am Sonntag", powołując się na ekonomistę z Wolnego Uniwersytetu w Berlinie.

 • "Referendum ws. zjednoczenia Irlandii konieczne"

  MORI z września, zaledwie 22 proc. północnoirlandzkich wyborców popiera zjednoczenie wyspy, podczas gdy aż 63 proc. jest za pozostaniem Irlandii Płn. w Wielkiej Brytanii. Pomysł Sinn Fein skrytykował...

 • Polacy chcą zjednoczenia opozycji? Sondaż CBOS

  ...religijnych (47 proc.). W elektoratach partyjnych zjednoczenie opozycji spotyka się z największym poparciem zdeklarowanych zwolenników byłej Koalicji Obywatelskiej, czyli PO i Nowoczesnej (72(...).). Wśród osób deklarujących sympatię dla obozu rządzącego pomysł zjednoczenia ugrupowań opozycyjnych wspiera 22 proc. badanych. Większość - 59 proc. - jest przeciwna tej idei. Zjednoczenie opozycji...

 • Będzie zjednoczenie lewicy?

  Środowiska lewicowe pracują nad wspólnym programem od dwóch tygodni. Spotkają się w czwartek, by ostatecznie poprzeć program i, być może, zdecydować o wspólnym starcie w wyborach parlamentarnych.

 • Kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder powiedział w Łodzi, że są trzy korzyści ze zjednoczenia Europy, w której Polski nie może zabraknąć.

 • Zjednoczenie Cypru? Prezydent stawia warunki Turcji

  Prezydent Cypru Nikos Anastasiades oświadczył w piątek, dzień po międzynarodowej konferencji w Genewie w sprawie zjednoczenia podzielonej od ponad 40 lat wyspy, iż jest nadzieja na porozumienie pokojowe, ale turecka armia musi wycofać z Cypru swoje oddziały.

 • Putin: Zjednoczenie Niemiec poprawiło stosunki z Rosją

  Premier Rosji Władimir Putin oświadczył, że w procesie zjednoczenia Niemiec jego kraj osiągnął to, co najważniejsze - w stosunkach między Moskwą i Berlinem "powstała nowa jakość; powstało poczucie zaufania i wdzięczności".

 • Francois Mitterrand, prezydent Francji w latach 1981-95, prywatnie ostrzegał brytyjską premier Margaret Thatcher (rządziła od 1979 do 1990 roku), że zjednoczenie Niemiec spowoduje powrót do okresu sprzed drugiej wojny światowej - donosi "Financial Times", powołując się na tajne dokumenty rządowe, które mają zostać opublikowane w piątek.

Zdjęcia na temat: zjednoczenie niemiec
 • Niemcy - jedna ojczyzna
Wideo na temat: zjednoczenie niemiec
Dyskusje na temat: zjednoczenie niemiec