• Informacje na temat:

  zjednoczone królestwo wielkiej brytanii i irlandii

Artykuły na temat: zjednoczone królestwo wielkiej brytanii i irlandii
 • Mniej niż Zjednoczone Królestwo

  ...​Referendum odkryło starą, poszarpaną linię podziału w Wielkiej Brytanii. To blizna, która przecina konwencjonalną politykę i tradycyjne struktury społeczne. Jesteśmy dalecy od przekonania, że królestwo można nadal nazywać zjednoczonym" - ocenia Mark Easton z BBC.

 • Jakie będą konsekwencje brexitu dla Wielkiej Brytanii? Barnier wyjaśnia

  ...nasz wybór. To był wybór Wielkiej Brytanii" - oświadczył. Przekonywał, że unijne propozycje zapewniają Irlandii Północnej korzyści, jakimi nie może się cieszyć żaden kraj trzeci. Jak zaznaczył(...), że UE szanuje integralność terytorialną i porządek konstytucyjny Wielkiej Brytanii. "Z tego względu UE proponuje przeprowadzanie tych kontroli w możliwe najmniej uciążliwy sposób. Dla kontroli VAT...

 • Wielka Brytania opuszcza UE. May powiadomi parlament

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiedziała we wtorek, że pod koniec marca powiadomi parlament o tym, kiedy uruchomiła art. 50 Traktatu Lizbońskiego w sprawie formalnego rozpoczęcia procesu wychodzenia jej kraju z Unii Europejskiej.

 • Kluczowa kwestia negocjacyjna. Wielka Brytania ogłosi ważne stanowisko

  ..."Koniec członkostwa w Unii jest końcem jurysdykcji Trybunału" - to główna teza jaka - według oświadczenia rządu - zawarta ma być w dokumencie. "Wzmocnimy sygnał, że po brexicie Zjednoczone Królestwo(...) celną Londyn będzie chciał utrzymać, tym większe prawdopodobieństwo, że trybunał będzie odgrywał jakąś rolę. Do stanowiska Wielkiej Brytanii musi się teraz ustosunkować Unia Europejska. Środowy dokument...

 • ​Premier Irlandii ostrzega przed negatywnymi skutkami Brexitu

  Brytania są ze sobą ściśle powiązane, między innymi poprzez proces pokojowy w Irlandii Północnej, w tym przede wszystkim umowę pokojową z roku 1998. "Irlandia i Zjednoczone Królestwo są gwarantami tego(...)" - powiedziała szefowa niemieckiego rządu. Władze zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Irlandii deklarowały wcześniej wolę zachowania swobody przepływu osób między obu krajami mimo podjętej...

 • Wyniki referendum w Wielkiej Brytanii. Na żywo

  ...pozostaniem 6.38 Sinn Fein apeluje o głosowanie nad zjednoczeniem Irlandii po ewentualnym zwycięstwie Brexitu 6.34 Ponad milion głosów różnicy na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE 6.30 Słońce(...) przyszłość w Unii Europejskiej". 6.26 Z oficjalnych rezultatów wynika, że Szkocja i Irlandia Północna opowiedziały się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. W Irlandii Północnej za tym...

 • Tajani: Wielka Brytania będzie mogła zmienić zdanie ws. Brexitu

  Kierownictwo europarlamentu ustaliło wstępne warunki, pod jakimi PE zgodzi się na porozumienie o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE. Głosowanie nad rezolucją w tej sprawie ma być w przyszłym tygodniu. PE chce zostawić furtkę na zawrócenie z drogi Brexitu.

 • Brexit przesądzony: Wielka Brytania zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej!

  To już oficjalne: w referendum ws. Brexitu zwyciężyli zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej! Brexit poparło 51,9 proc. głosujących, zaś 48,1 proc. chciało pozostania kraju w Unii. Premier David Cameron zapowiedział w długo wyczekiwanym oświadczeniu rezygnację ze stanowiska. "Kraj potrzebuje świeżego przywództwa. (...) Będę kontynuować moją pracę przez najbliższe 3 miesiące...

 • Awaria referendalnego rejestru wyborców w Wielkiej Brytanii. Na liście jest 86 proc. obywateli

  Zakończyła się rejestracja wyborców przed unijnym referendum w Wielkiej Brytanii. Tuż przed północą około 50 tys. ludzi próbowało w ostatniej chwili umieść swe nazwiska na liście. W rezultacie doprowadziło to do awarii serwera.

 • Reuters: Zjednoczona Irlandia stanie się automatycznie członkiem UE

  W przypadku zjednoczenia w przyszłości Irlandii należąca obecnie do Wielkiej Brytanii Irlandia Północna automatycznie wejdzie w skład UE. Takie zobowiązanie mają wziąć na siebie przywódcy 27 krajów UE na sobotnim szczycie w Brukseli - podał w piątek Reuters.

Zdjęcia na temat: zjednoczone królestwo wielkiej brytanii i irlandii
Wideo na temat: zjednoczone królestwo wielkiej brytanii i irlandii
 • Jakie zmiany czekają Wielką Brytanię po secesji Szkocji?

  Ewentualna niepodległość Szkocji będzie wiązać się z dużymi zmianami dla całego Zjednoczonego Królestwa. Może spowodować konieczność modyfikacji wyglądu flagi Wielkiej Brytanii, być może będzie trzeba zmienić nazwę królestwa na Zjednoczone Królestwo Anglii, Walii i Północnej Irlandii. W przypadku odłączenia się Szkocji, Wielka Brytania straci również 32% swojej powierzchni oraz 8% ludności.

Dyskusje na temat: zjednoczone królestwo wielkiej brytanii i irlandii
 • Re: Reuters: Zjednoczona Irlandia stanie się automatycznie członkiem UE

  "Należąca obecnie do Wielkiej Brytanii Irlandia Północna" Co za nieuk to pisał? Irlandia Północna wchodzi w skład Zjednoczonego Królestwa i nie jest częścią Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania to Anglia, Szkocja i Walia. Oficjalna pełna nazwa tego Państwa brzmi: Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Skąd Interia bierze tych pismaków to nie wiem. Chyba z pośredniaka.

 • Re: Reuters: Zjednoczona Irlandia stanie się automatycznie członkiem UE

  Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii (wyspy) i Irlandii Północnej (części wyspy Irlandia). Gdyby cała Irlandia należała do Zjednoczonego Królestwa, to nazwa brzmiałaby Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii (wyspy) i Irlandii (wyspy). O to tu chodzi. Do Wielkiej Brytanii (państwa) należy Irlandia Północna, a ściślej rzecz ujmując jest jej częścią. Tak więc Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia

 • Re: "Referendum ws. zjednoczenia Irlandii konieczne"

  Zgodnie z obowiązującymi standardami można używać zamiennie zwrotów Wlk. Brytania i Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Półn.

 • Re: Spór o Irlandię Północną. May: Nie może wykoleić porozumienia ws. brexitu

  Cytuję: "Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z UE 29 marca ub.r. i powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku". Ponieważ Irlandia Północna nie jest częścią Wielkiej Brytanii (przypominam: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland - Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej), to w czym problem? Wielka Brytania występuje z Unii Europejskiej, a Irlandia Północna

 • Re: "Referendum ws. zjednoczenia Irlandii konieczne"

  Ciekawe jakby Szkocja się odłączyła a Irlandia Północna połączyła z Irlandią jaką nazwę miałaby Wielka Brytania czy Zjednoczone Królestwo: Mała Brytania, Anglia i Walia. Uporczywe sprzeciwianie się drugiemu referendum w Wielkiej Brytanii premier rządu skończy się w końcu rozpadem tego państwa na czy ucierpi nie tylko prestiż tego kraju ( który będzie jak Holandia) ale i gospodarka

 • Re: "Brexit otwiera nieznany rozdział w historii Wielkiej Brytanii"

  Bez Szkocji i Irlandii to już nie będzie technicznie Wielka Brytania, czy Zjednoczone Królestwo, a po prostu Królestwo Anglii, tak jak przed unią z 1707.

 • Re: Śnieżyca paraliżuje Wyspy. Wstrzymano loty

  Wielka Brytania to geograficzna nazwa wyspy, to nie jest nazwa jakiegokolwiek państwa! Państwo nazywa się Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

 • Re: Rząd Wielkiej Brytanii bliski porozumienia z UE w sprawie Irlandii Płn.

  I Szkocję Szkotom, Walię Walijczykom itd. "Zjednoczone Królestwo" zawierające kraje podbite siłą wiele wieków temu jakimś cudem ma rację bytu po dziś dzień (podczas gdy ludzie mówiący po niemiecku są podzieleni na wiele różnych państw, co jest zupełnym przeciwieństwem).

 • Re: Szef NATO: Rosja nieobliczalna. Może użyć broni atomowej

  Podpisała tylko z Rosją? Jeżeli piszesz to pisz prawdę a nie półprawdę . Memorandum budapeszteńskie sygnatariusze : Federacja Rosyjska, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stany Zjednoczone Ameryki.

 • Re: Policja ujawniła nazwiska dwóch zamachowców z London Bridge

  Ich krajem jest Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Krajem ich przodków było Imperium Brytyjskie. Można ich ewentualnie wysłać z Londynu do Manchesteru albo z Liverpoolu do Glasgow.