• Informacje na temat:

  zjednoczone stronnictwo ludowe

Artykuły na temat: zjednoczone stronnictwo ludowe
 • Do Zjednoczonej Lewicy dołączył nowy koalicjant

  Polska Partia Pracy (PPP) przystąpiła w poniedziałek do koalicji Zjednoczonej Lewicy - poinformował w Warszawie Janusz Palikot. Lider Twojego Ruchu ogłosił również, że rzecznik PPP Patryk Kosela będzie jedynką w Rybniku.

 • "Efekt Zandberga" przyczyną porażki Zjednoczonej Lewicy?

  Stronnictwo Ludowe, które obecnie balansują na granicy progu wyborczego. Według niego Prawo i Sprawiedliwość będzie jednak dążyło do tego, by "mając na względzie doświadczenia z lat 2005-2007 uniknąć(...) wierzyć sondażom, zyskało w ciągu ostatniego tygodnia ponad 3 punkty procentowe". "Bez wątpienia uzyskało je m.in. kosztem Zjednoczonej Lewicy" - zaznaczył. Ruch Palikota z "SLD-owskim betonem...

 • Najnowszy sondaż. PO pokonuje zjednoczoną prawicę

  ...i Polskie Stronnictwo Ludowe.

 • Na polskiej scenie politycznej pojawiła się nowa partia - Stronnictwo Pracy. Powstało ono z połączenia Chrześcijańskiej Demokracji-Stronnictwa Pracy i Koalicji Ludowo-Niepodległościowej. Prezesem Stronnictwa został Andrzej Owsiński.

 • Prezydent: Trzeba było wiele odwagi, by wykroczyć poza Okrągły Stół

  ...25 lat po zawarciu koalicji Solidarność-Zjednoczone Stronnictwo Ludowe-Stronnictwo Demokratyczne - co pozwoliło na odsunięcie PZPR od władzy i stworzenie rządu Tadeusza Mazowieckiego - uczestnicy tych zdarzeń spotkali się w sobotę w Pałacu Prezydenckim.

 • Co premier Kopacz robiła w PRL-u?

  Premier Ewa Kopacz nie pamięta, czy należała do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Zapytana o to, podkreśliła, że nie przypomina sobie takiego faktu, więc jest to dla niej "zastanawiające".

 • Partyjna dziura w pamięci premier Ewy Kopacz

  Ewa Kopacz cechuje się zdumiewającą partyjną amnezją. Zapomniała, czy za komuny należała do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, ugrupowania satelickiego wobec Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

 • Wybory parlamentarne. Część posłów żegna się z Wiejską. Są też nowe twarze

  Liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller, Janusz Piechociński z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Janusz Korwin-Mikke z partii KORWiN - oto niektórzy wielcy przegrani tych wyborów. Po raz pierwszy w Sejmie znalazło się ugrupowanie Pawła Kukiza. Na Wiejskiej zasiądzie więc m.in. Paweł Kukiz, "Liroy" i Marek Jakubiak.

 • W niedawnym konflikcie i kryzysie polityczno-parlamentarnym Polskie Stronnictwo Ludowe i jego prezes Kosiniak-Kamysz usiłowali zająć stanowisko neutralne i dzięki temu pokusić się o zdobycie pozycji arbitra, a więc nadrzędną wobec skonfliktowanych stron. To nie pierwsza próba takiego pozycjonowania tej partii podejmowana przez jej kierownictwo, ale podobnie jak w większości wcześniejszych...

 • Stefan Niesiołowski apeluje do opozycji o bojkot prezydium Sejmu

  ...- To byłby pierwszy raz w wolnej Polsce, by klub parlamentarny nie miał swojego marszałka - tak Stefan Niesiołowski skomentował pomysł Prawa i Sprawiedliwości, by Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe nie miały wicemarszałków, reprezentujących te partie w prezydium Sejmu.

Dyskusje na temat: zjednoczone stronnictwo ludowe