• Informacje na temat:

  zjednoczone stronnictwo ludowe

Artykuły na temat: zjednoczone stronnictwo ludowe
 • Kukiz'15 będzie współpracował ze Zjednoczoną Prawicą?

  ...uczestniczył, nie ma takiej możliwości" - oświadczył. "Słyszymy tutaj, że są deklaracje, że przy zmianie ordynacji być może wspólnie dogadają się: Platforma, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe. Jeżeli(...)Lider PO Grzegorz Schetyna oświadczył w czwartek, że chciałby żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem Platformy i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy. Wcześniej...

 • ​Zjednoczona Opozycja pokona PiS? Nowy sondaż IBRiS dla Radia ZET

  Gdyby Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe wystawiły wspólną listę, pokonałyby Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.

 • Andruszkiewicz: Kukiz'15 i Zjednoczona Prawica powinny rozważyć współpracę

  ...takiej możliwości - oświadczył. Słyszymy tutaj, że są deklaracje, że przy zmianie ordynacji być może wspólnie dogadają się: Platforma, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe. Jeżeli tak będzie, to(...)Lider PO Grzegorz Schetyna oświadczył, że chciałby żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem Platformy i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta Warszawy. Wcześniej Nowoczesna zapowiedziała...

 • Do Zjednoczonej Lewicy dołączył nowy koalicjant

  Polska Partia Pracy (PPP) przystąpiła w poniedziałek do koalicji Zjednoczonej Lewicy - poinformował w Warszawie Janusz Palikot. Lider Twojego Ruchu ogłosił również, że rzecznik PPP Patryk Kosela będzie jedynką w Rybniku.

 • "Efekt Zandberga" przyczyną porażki Zjednoczonej Lewicy?

  Stronnictwo Ludowe, które obecnie balansują na granicy progu wyborczego. Według niego Prawo i Sprawiedliwość będzie jednak dążyło do tego, by "mając na względzie doświadczenia z lat 2005-2007 uniknąć(...) wierzyć sondażom, zyskało w ciągu ostatniego tygodnia ponad 3 punkty procentowe". "Bez wątpienia uzyskało je m.in. kosztem Zjednoczonej Lewicy" - zaznaczył. Ruch Palikota z "SLD-owskim betonem...

 • Na polskiej scenie politycznej pojawiła się nowa partia - Stronnictwo Pracy. Powstało ono z połączenia Chrześcijańskiej Demokracji-Stronnictwa Pracy i Koalicji Ludowo-Niepodległościowej. Prezesem Stronnictwa został Andrzej Owsiński.

 • Najnowszy sondaż. PO pokonuje zjednoczoną prawicę

  ...i Polskie Stronnictwo Ludowe.

 • Prezydent: Trzeba było wiele odwagi, by wykroczyć poza Okrągły Stół

  ...25 lat po zawarciu koalicji Solidarność-Zjednoczone Stronnictwo Ludowe-Stronnictwo Demokratyczne - co pozwoliło na odsunięcie PZPR od władzy i stworzenie rządu Tadeusza Mazowieckiego - uczestnicy tych zdarzeń spotkali się w sobotę w Pałacu Prezydenckim.

 • Co premier Kopacz robiła w PRL-u?

  Premier Ewa Kopacz nie pamięta, czy należała do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Zapytana o to, podkreśliła, że nie przypomina sobie takiego faktu, więc jest to dla niej "zastanawiające".

 • Partyjna dziura w pamięci premier Ewy Kopacz

  Ewa Kopacz cechuje się zdumiewającą partyjną amnezją. Zapomniała, czy za komuny należała do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, ugrupowania satelickiego wobec Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Dyskusje na temat: zjednoczone stronnictwo ludowe