• Informacje na temat:

  złota legenda

Artykuły na temat: złota legenda
 • Irlandzka legenda w stolicy

  Eric Bell - współzałożyciel i gitarzysta legendarnej irlandzkiej grupy Thin Lizzy - w warszawskim klubie Hard Rock Cafe.

 • Głuchołazy: Koza w herbie, gorączka złota i czarna magia

  Głuchołazy na Opolszczyźnie były w sobotę Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Licząca niespełna piętnaście tysięcy mieszkańców miejscowość leży tuż przy granicy z Czechami w otoczeniu urokliwych zakątków Sudetów. Dawne uzdrowisko znane w całej Europie przyciąga turystów odbudowanym Parkiem Zdrojowym, historiami związanymi z czarownicami, zabytkami starego miasta i pozostałościami po kopalniach złota.

 • Raymond "Kopa" Kopaszewski nie żyje. Był legendą francuskiej piłki

  Nie żyje legendarna postać francuskiego futbolu Raymond "Kopa" Kopaszewski. Ten polskiego pochodzenia piłkarz trzy razy z rzędu zdobył z Realem Madryt Puchar Europy. Zmarł w wieku 85 lat.

 • Legenda bohatera i skradziona czaszka

  Historia poszukiwań doczesnych szczątków Neda Kelly'ego, legendarnego australijskiego rabusia, to prawdziwy "genetyczny dramat" - pisze "The New York Times".

 • Legenda teatru alternatywnego w Warszawie

  W piątek i sobotę na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie widzowie zobaczą spektakl nagrodzony The Herald Angel Award na Edinburgh Festival Fringe – "Once" Teatru Derevo. Legendy teatru alternatywnego.

 • Nie żyje legenda Realu Madryt

  Nie żyje legendarny piłkarz Realu Madryt Alfredo di Stefano. W sobotę miał zawał serca i w stanie ciężkim trafił do szpitala w stolicy Hiszpanii. Miał 88 lat.

 • Nie żyje Eusebio, legenda światowej piłki

  Eusebio, legenda światowego futbolu, nie żyje. O śmierci byłego reprezentanta Portugalii i gwiazdy Benfiki Lizbona poinformowała agencja LUSA, powołując się na klub ze stolicy. Były piłkarz nazywany "Czarną Perłą" miał 71 lat.

 • Twoje Miasto w Faktach RMF FM: Stolica pancerna, ze złota czy z wikliny?

  .... W średniowieczu ośrodek wydobycia złota, później bazaltu, a w okolicznych miejscowościach (do połowy XX wieku) miedzi. W 1992 roku założone zostało Polskie Bractwo Kopaczy Złota, nawiązujące do tradycji dawnych górników ze Złotoryi, które corocznie organizuje w mieście mistrzostwa Polski w płukaniu złota, a w 2000 i 2011 - mistrzostwa świata. To też kraina wygasłych wulkanów: Wilcza Góra...

 • Małe i ubogie miasteczko Breznik, na zachodzie Bułgarii, w ostatnich tygodniach żyje wizją kilku ton złota. Kruszec prawdopodobnie kryje się w okolicznych skałach.

 • .... Ostatnio wytwarza je Janusz Suchowier w Gdańsku-Wrzeszczu. Pierścień jest srebrnym sygnetem. Na czole - na ośmiokątnym polu z czerwonego złota - umieszczono pięknego orła z koroną. Czoło zamyka(...) egzemplarz zużyto 14,2 g srebra oraz 6,5 g złota. Koszt robocizny jednego pierścienia wyniósł 4 760 000 złotych. 10.II.1995 "Pierścień Hallera" Nr 1 otrzymał prezydent RP, Nr 2 prymas Polski, Nr 3 dowódca...

Dyskusje na temat: złota legenda
 • Re: Odkrywca pociągu: Raczej nie ma w nim złota

  W powieści Edmunda Redlińskiego „ KONOPIELKA” była legenda że pod drzewem jest zakopany złoty koń a grzywę i ogon ma ze srebra. I wszyscy chłopi w Taplarach w to wierzyli.

 • Re: Odkrywca pociągu: Raczej nie ma w nim złota

  W powieści Edmunda Redlińskiego „ KONOPIELKA” była legenda że pod drzewem jest zakopany złoty koń a grzywę i ogon ma ze srebra. I wszyscy chłopi w Taplarach w to wierzyli.

 • Re: Kornel Morawiecki gościem Porannej rozmowy w RMF FM

  Pan W. zachowuje się teraz jak von Nogay ze "Złota dezerterów". Przykre, że legenda, z przerośniętym ego, judzi i podżega. Lepiej zostać milczącą legendą niż szczekającym kundelkiem historii.

 • Re: Wątpią w "złoty pociąg"

  Każdy kiedyś marzył o znalezieniu skarbu,historia pociągu pełnego złota jak i bursztynowej komnaty jest,nasza dolnosdolnośląska legenda od zawsze przyciagajaca turystów i poszukiwaczy.oby to była prawda i bez podziału komu się należy-należy do naszego ukochanego dolnego śląska.

 • Re: Wałbrzych: Ruszają poszukiwania "złotego pociągu"

  Ja zajmowałem się "tajemnicami Dolnego Śląska" kilka lat i powiem wam że 95 % to lipa, nie ma żadnego złota Wrocławia, cała legenda opiera się na zeznaniach byłego gestapowca Klose, jeśli było faktycznie tak że ludność Wrocławia oddawała swoje złoto pod pokwitowanie przechowania go, to niech ktoś pokarze takie pokwitowanie, wielu mieszkańców przedwojennego Wrocławia przeżyło wojnę i powinno

 • Re: Niemiecki rząd grozi "Nocnym Wilkom". Będzie zakaz?

  1921 roku przekazano bolszewikom. 15 września został przez nich rozstrzelany. Istnieje legenda o ukrytym skarbie barona Ungerna. I ma ona swoje podstawy. Ungern przejął po śmierci admirała Kołczaka dwa wagony ze złotem z tzw. „złotego zapasu Rosji” (Kołczak pełnił po śmierci cara funkcję głowy państwa rosyjskiego). Było tego złota 17,5 tony. A gdy Ungern wyrzucał Chińczyków z ówczesnej stolicy

 • Re: Krytyka pod adresem papieża. Reakcja kardynałów

  zwani są mędrcami . Jest rzeczą nader interesującą prześledzić, jak w ciągu wieków rozwijała się i przekształcała legenda magów . Ów rozwój zmierzał do nadania przyjściu na świat Jezusa coraz(...) było ich dwunastu . Ostatecznie przeważyło przekonanie, że było trzech magów - królów, Ewangelia bowiem mówi o złożeniu przez nich trzech darów: złota, kadzidła i mirry . A wyobrażono sobie, że każdy

 • Re: Nuland: Ukraina ma plan odzyskania kontroli nad granicą

  wspólnego Mongoł lub Tatar ze słowianinem ? ... hehehe Złota Orda i Księstwo Moskiewskie powstało na wschód od ziem Rusinów !!! za to szło się do więzienia ... a jak napisałeś skąd pochodzą Słowianie(...) to bzdura ... a nazywanie ich Słowianami jeszcze większa ... Rusini mogli tylko założyć gród Moskwa ... tak mówi legenda ... ale nie był on zamieszkiwany przez Słowian ... raczej przez ludy

 • Czarna legenda Generała - fakty i mity!

  Roman Konik Czarna legenda Generała (fragment) Wstęp flagaIlekroć próbujemy znaleźć w zasobach sieci globalnej potrzebną nam informację, korzystamy z narzędzi popularnie zwanych wyszukiwarkami(...) wolę rodaków. Całe odebranie władzy Allende i wyjście z kryzysu trafnie podsumował admirał José Merino: umieraliśmy z głodu, siedząc na skrzyni pełnej złota. Potrzebny był tylko klucz, by ją otworzyć

 • Re: Legenda pustyni nieprawdziwej (cz. 1)

  Czołg nie jest w całości w kadrze ,Większość zajmują obdarte dzieciaki ,W okolicy nie było działań partyzanckich a ci żołnierze byli raczej pozytywniie nastawieni do miejscowej ludności tym bardziej że handlowali poszukiwaną na wagę złota nafta w zamian za wędliny ,drób i samogon,sytuacja uległa zmianie dopiero pod konieć 44 roku kiedy wracały dywizje pobite w Rosji a na terenie powiatu