• Informacje na temat:

  złota orda

Artykuły na temat: złota orda
 • ..."Orda" to film, którego akcja dzieje się w XIV wieku na terytorium Złotej Ordy, imperium założonego w zachodniej części państwa Czyngis-Chana. Złotej Ordy już dawno nie ma, ale żyją ludy powołujące się na jej tradycje. I są oburzone wymową filmu.

 • ...najlepszego reżysera przypadła Andriejowi Proszkinowi z Rosji za obraz "Orda". Odtwórczyni głównej roli tym filmie, Roza Chajrullina, została uznana za najlepszą aktorkę. Festiwal w Moskwie jest jednym...

 • Henrykówka pobiła wszystkich na Kaczawie

  ...tylko ze względu na swoją kolejną liczbę, tym razem uczestnicy musieli wykazać się inwencją i wiedzą historyczną, impreza przebiegała bowiem pod hasłem "Złota Orda Tatarska Nad Kaczawą W 1241roku(...)Za Henrykówką uplasował się Ostatni Tatar, trzecie miejsce zajęła Katapulta, czwarte Orda Tatarsko - Rycerska z Księżną Jadwigą. Smok otrzymał wyróżnienie od rodziny mongolskiej, która od wczoraj...

 • Selim Chazbijewicz: Tatarzy wielokrotnie przelewali krew za Polskę

  - Polscy Tatarzy posługują się językiem polskim, wrośliśmy już w tutejszą kulturę. Od zawsze zdarzały się małżeństwa mieszane, byli ludzie, którzy konwertowali się na chrześcijaństwo, jest wiele dzieci, które są Tatarami i chrześcijanami. Do Związku Tatarów Polskich, który zakładałem, należą nie tylko muzułmanie, ale także chrześcijanie ​- mówi Selim Chazbijewicz, współzałożyciel Związku Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej i były imam gminy muzułmańskiej w Gdańsku.

 • Historia - rozwiązania zadań (p. rozszerzony)

  Prezentujemy zaproponowane przez naszych specjalistów, nieoficjalne rozwiązania pierwszych zadań maturalnych z historii na poziomie rozszerzonym. Na bieżąco będziemy dodawać kolejne odpowiedzi. Na zielono zostały zaznaczone proponowane rozwiązania zadań z arkuszy maturalnych (p. rozszerzony), które możesz pobrać z załącznika.

Dyskusje na temat: złota orda