• Informacje na temat:

  złota wolność

Artykuły na temat: złota wolność
 • "Życie Adeli" zdobyło Złotą Palmę w Cannes!

  ...kontrowersje, szczególnie ze względu na długie, bardzo realistyczne sceny lesbijskie. Szef tegorocznego jury Steven Spielberg zaznaczył, że tym razem - wyjątkowo - Złota Palma nie podkreśla tylko zasług(...) i ten fim młodemu duchowi Francji, która mnie nauczyła wiele, jeśli chodzi o to, czym jest wolność. A także młodemu duchowi rewolucji tunezyjskiej, za aspiracje do życia w wolności i do kochania...

 • Czechy pożegnały Havla. Dziękujemy za wolność

  Z udziałem około tysiąca osób z kraju i zagranicy, Czechy państwowymi uroczystościami pogrzebowymi w katedrze św. Wita pożegnały w piątek byłego prezydenta Vaclava Havla. Czeski prymas abp Dominik Duka dziękował zmarłemu za przyniesioną krajowi wolność.

 • Przyzwyczailiśmy się do internetu, w którym niemal wszystko jest darmowe. Gazety publikują o świcie swoją zawartość i już nie trzeba biec do kiosku, filmy da się ściągnąć jeszcze przed premierą, a tych którzy kupują płyty wielu traktuje jak frajerów.

 • Przyzwyczailiśmy się do internetu, w którym niemal wszystko jest darmowe. Gazety publikują o świcie swoją zawartość i już nie trzeba biec do kiosku, filmy da się ściągnąć jeszcze przed premierą, a tych, którzy kupują płyty, wielu traktuje jak frajerów. Strasznie to jest miłe i wygodne, ale mam poczucie, że czy to będzie ACTA czy cokolwiek innego - prędzej czy później ochrona (zapewne głównie "finansowa") praw autorskich i własności intelektualnej musi dotrzeć i do sieci.

 • Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra

  ..."Gra na gitarze daje mi dokładnie to samo, co robienie filmów. Osiągnięcie stanu, w którym intelekt styka się z emocjami. Wolność .." - Emir Kusturica.

 • Biznesmen z Leżajska Marian D. usłyszał w poniedziałek w prokuraturze dodatkowe zarzuty w śledztwie dotyczącym tzw. afery podkarpackiej, m.in. wręczenia jednokilogramowej sztabki złota - poinformował we wtorek rzecznik prasowy CBA Jacek Dobrzyński.

 • Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra

  ..."Gra na gitarze daje mi dokładnie to samo, co robienie filmów. Osiągnięcie stanu, w którym intelekt styka się z emocjami. Wolność .." Emir Kusturica...

 • Bestie kończą wyroki: Sprawdź, o czym dziś piszą gazety

  Bestie, zwyrodnialcy, wampiry, mordercy. Ich miejsce jest za kratami. Wtorkowy "Fakt" publikuje nazwiska zabójców, którzy wkrótce wyjdą na wolność. Jest wśród nich m.in. Leszek Pękalski, wampir z Bytowa, który twierdzi, że zabił 70 osób.

 • Łódzcy studenci, zapytani o kultowe miejsca w Łodzi, jednym tchem wymieniają "złotą piątkę": Cafe Wolność, Bagdad Cafe, Łódź Kaliska, Łódź Art Center i...

 • Ukraina: Miliony dolarów znaleziono u byłych urzędników fiskusa

  ...ukrywającego się dziś w Rosji byłego prezydenta Wiktora Janukowycza.  Podczas akcji znaleziono 3,7 kg złota, 50 kilogramów srebra, 5,5 miliona dolarów w gotówce, 3,8 miliona hrywien, 280 tysięcy euro i wyroby(...) zatrzymaniach część z nich odzyskała wolność, gdyż sądy uwolniły ich za kaucją. Na tle tego, że mówimy o 96 mld hrywien strat, a te pieniądze trafiały nie do budżetu, lecz do kieszeni Kłymenki, Janukowycza...

Dyskusje na temat: złota wolność