• Informacje na temat:

  złote runo

Artykuły na temat: złote runo
 • Najlepsi żużlowcy w finale Złotego Kasku

  Już w piątkowy wieczór stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze będzie areną zmagań najlepszych polskich żużlowców. Staną oni do walki w finale Złotego Kasku - Turnieju o Puchar Firmy Kronopol. Początek zmagań o godzinie 19.00.

 • Jazon i argonauci znów wypłyną po złote runo. Pierwszy mityczny grecki statek został odtworzony w porcie Volos.

 • MŚ w lotach: Złoty medal dla Roberta Kranjca, Stoch 10.

  Złoty medal mistrzostw świata w lotach narciarskich wywalczył Robert Kranjec. W finałowej serii Słoweniec uzyskał aż 244 metry. Srebrny krążek wywalczył Norweg Rune Welta, a brąz Martin Koch. Najlepszy polski skoczek - Kamil Stoch - uplasował się na 10. miejscu.

 • Polskie firmy chcą budować w Rosji przed piłkarskimi MŚ. Szanse raczej marne

  Wyprawa po złote runo czy tylko marzenia? Setka polskich przedsiębiorców oraz wiceministrowie spraw zagranicznych, gospodarki i sportu w jednym z najdroższych moskiewskich hoteli przekonywali, że mogą zbudować drogi, mosty i stadiony przed zaplanowanymi za 5 lat w Rosji piłkarskimi mistrzostwami świata. Jednak, co znamienne, na spotkanie nie przybyli właściwie przedstawiciele rosyjskiego biznesu...

 • PŚ w skokach: Stoch siódmy w Willingen

  Kamil Stoch zajął siódme miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Zwyciężył Niemiec Severin Freund, drugi był Norweg Rune Velta, a trzeci Czech Roman Koudelka.

 • ME piłkarzy ręcznych: Niemcy wywalczyli złoto!

  Drużyna Niemiec zdobyła złoty medal mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W finale rozegranym w Tauron Arenie Kraków pokonała Hiszpanię 24:17 (10:6). Polska w turnieju zajęła siódme miejsce.

 • Uważaj, gdzie zbierasz grzyby

  Zrywanie, czy niszczenie czegokolwiek w Tatrach jest wykroczeniem - przypomina komendant straży Tatrzańskiego Parku Narodowego Edward Wlazło. Osoba, która zbiera runo leśne, popełnia wykroczenie określone w artykule 127 ustawy o ochronie przyrody - dodaje. Amatorów nielegalnego grzybobrania jednak nie brakuje. Czasami z lasu musimy wypraszać po kilkadziesiąt osób dziennie - wylicza...

 • 810 tys. euro dla najlepszych w Falun

  810 tysięcy euro rozdzieli między najlepszych zawodników mistrzostw świata w Falun Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Na najwyższe premie mogą liczyć skoczkowie. Złoty medalista w konkursach mężczyzn otrzyma 27, srebrny 17, a brązowy 10 tys. euro.

 • Ćwierćfinał Indywidualnych MP

  Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe zaprasza na ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną 2 czerwca (czwartek) na torze przy ul. Legionów. W zawodach wystartuje m.in. członek złotej polskiej kadry z 2010 roku - Adrian Miedziński. Początek o godz. 17.00.

 • Lasy zagrożone - potrzebny jest deszcz

  ...dodatkowo wysuszyły glebę. Runo leśne nie rozwija się tak, jak powinno. By sytuacja wróciła do normy, potrzebujemy tygodnia dobrych opadów - podkreśla Lipka. Sytuacja na razie pod kontrolą Służby...

Dyskusje na temat: złote runo