• Informacje na temat:

  złoty wiek

Artykuły na temat: złoty wiek
 • Obrazy, rzeźby oraz rzemiosło artystyczne związane z działalnością mecenasowską książąt z dynastii Gryfitów można oglądać w Szczecinie. W piątek otwarto w Muzeum Narodowym stałą wystawę "Złoty wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wieku".

 • Szydło: Tym, którzy głośno krzyczą, nie chodzi o demokrację. Ich złoty wiek się skończył

  ..."Tym, którzy głośno krzyczą, nie chodzi o demokrację, ale o obronę własnych pozycji i wpływów; to był dla nich złoty wiek, ale ten wiek właśnie się skończył" - oceniła premier Beata Szydło we wtorkowym, telewizyjnym wystąpieniu. Zapewniła, że wyrok TK z 3 grudnia zostanie opublikowany.

 • Podczas koncertu "Złoty wiek muzyki w Polsce" zaplanowano na piątek w Warszawie współczesne prawykonanie, po ponad czterystu latach, mszy włoskiego kompozytora Luki Marenzia. Koncert będzie towarzyszył rozpoczynającej się we wtorek w Warszawie konferencji muzykologicznej.

 • Komorowski zapowiada "złoty wiek" Polski

  XXI wiek może należeć do nas, Polaków, być naszym złotym wiekiem - przekonywał w środę podczas konwencji wyborczej na krakowskim Rynku kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski.

 • Miarczyński: Wiek w sporcie nie zawsze ma znacznie

  ..."Można mieć tyle lat co ja, a skończyłem niedawno 35, i zdobywać medale" - podkreślił wicemistrz świata w deskowej klasie RS:X. Przemysław Miarczyński uważa, że wiek w sportowej rywalizacji nie zawsze ma znaczenie.

 • Złote Paragrafy wręczone

  ...„Dziennik Gazeta Prawna” po raz 21. wręczy nagrody Złote Paragrafy. Honorowy patronat nad Złotymi Paragrafami i Bona lex sprawuje Marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

 • Niższy wiek emerytalny będzie kosztował 8,6 mld zł

  W przyszłym roku rząd będzie potrzebował dodatkowych 8,6 miliarda złotych. Tyle będzie kosztowało obniżenie wieku emerytalnego, o którym wczoraj zdecydował rządowy komitet stały.

 • Nowy tydzień w gospodarce: Niższy wiek emerytalny i wyższe rachunki za prąd i wodę

  Odszkodowania dla frankowiczów, niższy wiek emerytalny, podwyżki rachunków za prąd i wodę oraz rozpad Wielkiej Brytanii. O tych tematach gospodarczych będzie głośno w nadchodzącym tygodniu.

 • Soczi 2014. Europosłowie walczą o Satana. "To dyskryminacja ze względu na wiek!"

  Słowaccy europosłowie protestują przeciwko pominięciu Miroslava Satana w składzie hokejowej reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Soczi. Twierdzą, że to przykład... dyskryminacji ze względu na wiek. Satan w październiku skończył 39 lat.

 • Marek Belka kończy szefowanie NBP. Wiek emerytalny, stopy i... afera taśmowa

  ...byłoby zawieszenie na kilka lat składek do OFE i uporządkowanie w tym czasie finansów publicznych. Wiosną 2012 r., gdy toczyła się debata nad projektem podniesienia wieku emerytalnego do 67 lat i zrównania tego wieku dla kobiet i mężczyzn, Belka wypowiadał się jako zwolennik tego pomysłu. "Jestem zwolennikiem, aby siedem lat robót - jak mówiła posłanka Kempa - dla kobiet dołożyć" - powiedział...

Zdjęcia na temat: złoty wiek
Dyskusje na temat: złoty wiek