• Informacje na temat:

  zmartwychwstanie

Artykuły na temat: zmartwychwstanie
 • "Chrystus po Zmartwychwstaniu zapłacił ludziom dobrocią"

  ..."Miłość na co dzień", wydanej w Rzymie w 1971 roku. Zmartwychwstanie jest fundamentem i istotą wiary chrześcijańskiej, a Wielkanoc upamiętniająca to wydarzenie jest najważniejszym świętem dla chrześcijan(...) Tydzień. Uroczystości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, określanych jako święta wielkanocne, odznaczają się wśród wiernych szczególną radością, ponieważ zmartwychwstanie Chrystusa jest symbolem Jego...

 • ​Zmartwychwstanie. Co to dzisiaj oznacza?

  .... *  *  *      Zmartwychwstanie stanowi centrum mojej wiary. Być może inni chrześcijanie bardziej koncentrują się, powiedzmy, na Wcieleniu - a więc na tym, że Bóg stał się człowiekiem, że rozumie nas(...) Chrystusa. Ale moim centrum duchowym jest Zmartwychwstanie. Codziennie wracam do tej prawdy - albo do całej opowieści o Śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa. Co Zmartwychwstanie ma wspólnego z nami...

 • "Niedziela Palmowa zapowiada nie tylko mękę, ale i zmartwychwstanie Chrystusa"

  ...​Niedziela Palmowa to nie tylko zapowiedź męki i śmierci Chrystusa na krzyżu, ale przede wszystkim jego zmartwychwstania. Palma to symbol zwycięstwa, a Chrystus zwyciężył śmierć poprzez zmartwychwstanie - mówi PAP ks. prof. Józef Naumowicz z UKSW w Warszawie.

 • Papież: Niech wiara w zmartwychwstanie zachęca do gestów solidarności

  Papież Franciszek powiedział w wielkanocny poniedziałek, że wiara w zmartwychwstanie Jezusa powinna zachęcać do "gestów solidarności i gościnności" oraz "podsycać" pragnienie pokoju. Mówił o potrzebie starań o środowisko naturalne, wolne od "degradacji".

 • Abp Hoser: Wiara w zmartwychwstanie wymaga dziś odwagi

  Arcybiskup Henryk Hoser podkreślił, że wiara w zmartwychwstanie wymaga dziś odwagi. W Poniedziałek Wielkanocny biskup warszawsko-praski przewodniczył Mszy świętej w bazylice katedralnej świętego Michała Archanioła i świętego Floriana na Pradze. W czasie liturgii udzielił sakramentu chrztu świętego.

 • "Le Soir" o efektach szczytu NATO: Zmartwychwstanie Sojuszu

  ..."To zmartwychwstanie NATO" - tak o decyzji na temat wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego pisze belgijski dziennik "Le Soir". Gazeta podkreśla, że w obliczu posunięć Rosji działania polityczne to za mało. Jednocześnie namawia do dialogu.

 • Wielkanoc. Noc zmartwychwstania Chrystusa

  Dla Kościoła katolickiego obchodzona dziś Wielkanoc jest najważniejszym świętem w całym roku liturgicznym. Dzisiaj wspomina się zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa - wydarzenie, będące fundamentem i istotą wiary chrześcijańskiej.

 • Czas wielkiej ciszy, czyli wielkosobotnie oczekiwanie na Zmartwychwstanie

  To jest echo ciszy, która nastała na Ziemi po odejściu Pasterza, czyli po śmierci Chrystusa. Cisza, w której rośnie nadzieja. Przebija się przez ten smutek śmierci Jezusa, który umarł za mnie, ale przebaczył mi i zapowiedział, że zmartwychwstanie dla mnie - mówi franciszkanin ojciec Andrzej Prugar. W Wielką Sobotę przez cały dzień adorujemy Najświętszy Sakrament. W wielu kościołach ustawiona...

 • Abp Gądecki: Jeśli wyeliminujemy wiarę w zmartwychwstanie, każda nadzieja stanie się iluzją

  O pojednanie narodowe zaapelował w sobotę w telewizyjnym orędziu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. „Jeśli wyeliminujemy wiarę w Chrystusa i jego zmartwychwstanie - nie ma wyjścia dla człowieka, a każda jego nadzieja stanie się tylko iluzją” – dodał.

 • Pół roku mieszkali ze zwłokami. Wierzyli w zmartwychwstanie

  Makabryczna historia z Kanady. Rodzina mieszkała pół roku ze zwłokami mężczyzny, ponieważ wierzyła, że modlitwa sprawi, iż 52-latek zmartwychwstanie.

Zdjęcia na temat: zmartwychwstanie
Dyskusje na temat: zmartwychwstanie