• Informacje na temat:

  zmartwychwstanie

Artykuły na temat: zmartwychwstanie
 • Prymas Polski: Zatrzymaj się, Pan zmartwychwstał!

  Do zatrzymania się i skupienia na tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa zaapelował do wiernych podczas mszy rezurekcyjnej prymas Polski abp Wojciech Polak. Hierarcha podkreślał, że zmartwychwstanie jest dla chrześcijan wyzwaniem. "Jest to wyzwanie, zadanie, prawda, którą trzeba nam konkretnie, dzień po dniu, żyć: żyć jako ludzie zmartwychwstania" - mówił.

 • Cud Zmartwychwstania... ale nie tylko! Znasz inne cuda?

  Dla chrześcijan największym cudem było zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. On sam zresztą dokonał wielu cudów: leczył chorych, wskrzeszał zmarłych, rozmnażał jedzenie… Przez wieki miało miejsce wiele zdarzeń, które Kościół katolicki uznał za cudy. Sprawdźcie, czy je znacie!

 • "Chrystus po Zmartwychwstaniu zapłacił ludziom dobrocią"

  ..."Miłość na co dzień", wydanej w Rzymie w 1971 roku. Zmartwychwstanie jest fundamentem i istotą wiary chrześcijańskiej, a Wielkanoc upamiętniająca to wydarzenie jest najważniejszym świętem dla chrześcijan(...) Tydzień. Uroczystości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, określanych jako święta wielkanocne, odznaczają się wśród wiernych szczególną radością, ponieważ zmartwychwstanie Chrystusa jest symbolem Jego...

 • ​Śmierć i zmartwychwstanie Arkadija Babczenki, czyli jak "zabito" dziennikarza

  Kiedy świat obiegła informacja o zastrzeleniu w Kijowie rosyjskiego dziennikarza Arkadija Babczenki, wielu nie mogło uwierzyć, że na Ukrainie ponownie doszło do zabójstwa dziennikarza. Wszystkie tropy prowadziły do Rosji, gdyż Babczenko był zajadłym krytykiem Kremla. Dzień później "zabity" dziennikarz... pojawił się na konferencji prasowej, a wszystko okazało się prowokacją służb. Pytań wciąż pozostaje wiele, ale historia "śmierci i zmartwychwstania" Babczenki staje się coraz bardziej jasna.

 • ​Zmartwychwstanie. Co to dzisiaj oznacza?

  .... *  *  *      Zmartwychwstanie stanowi centrum mojej wiary. Być może inni chrześcijanie bardziej koncentrują się, powiedzmy, na Wcieleniu - a więc na tym, że Bóg stał się człowiekiem, że rozumie nas(...) Chrystusa. Ale moim centrum duchowym jest Zmartwychwstanie. Codziennie wracam do tej prawdy - albo do całej opowieści o Śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa. Co Zmartwychwstanie ma wspólnego z nami...

 • "Niedziela Palmowa zapowiada nie tylko mękę, ale i zmartwychwstanie Chrystusa"

  ...​Niedziela Palmowa to nie tylko zapowiedź męki i śmierci Chrystusa na krzyżu, ale przede wszystkim jego zmartwychwstania. Palma to symbol zwycięstwa, a Chrystus zwyciężył śmierć poprzez zmartwychwstanie - mówi PAP ks. prof. Józef Naumowicz z UKSW w Warszawie.

 • Papież: Niech wiara w zmartwychwstanie zachęca do gestów solidarności

  Papież Franciszek powiedział w wielkanocny poniedziałek, że wiara w zmartwychwstanie Jezusa powinna zachęcać do "gestów solidarności i gościnności" oraz "podsycać" pragnienie pokoju. Mówił o potrzebie starań o środowisko naturalne, wolne od "degradacji".

 • Abp Hoser: Wiara w zmartwychwstanie wymaga dziś odwagi

  Arcybiskup Henryk Hoser podkreślił, że wiara w zmartwychwstanie wymaga dziś odwagi. W Poniedziałek Wielkanocny biskup warszawsko-praski przewodniczył Mszy świętej w bazylice katedralnej świętego Michała Archanioła i świętego Floriana na Pradze. W czasie liturgii udzielił sakramentu chrztu świętego.

 • "Le Soir" o efektach szczytu NATO: Zmartwychwstanie Sojuszu

  ..."To zmartwychwstanie NATO" - tak o decyzji na temat wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego pisze belgijski dziennik "Le Soir". Gazeta podkreśla, że w obliczu posunięć Rosji działania polityczne to za mało. Jednocześnie namawia do dialogu.

 • Wielkanoc. Noc zmartwychwstania Chrystusa

  Dla Kościoła katolickiego obchodzona dziś Wielkanoc jest najważniejszym świętem w całym roku liturgicznym. Dzisiaj wspomina się zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa - wydarzenie, będące fundamentem i istotą wiary chrześcijańskiej.

Zdjęcia na temat: zmartwychwstanie
Dyskusje na temat: zmartwychwstanie