• Informacje na temat:

  żmichowska

Artykuły na temat: żmichowska
 • Imieniem Jacka Kaczmarskiego - urodzonego w Warszawie poety, barda antykomunistycznej opozycji - zostanie nazwany skwer przy pl. Unii Lubelskiej. Późniejszy autor piosenek: "Obława", "Sen Katarzyny II", "Mury" uczył się w pobliskim liceum im. Narcyzy Żmichowskiej.

 • Powołanie Feministycznej Nagrody Literackiej im. Narcyzy Żmichowskiej ogłoszono w sobotę w Krakowie. Nagroda będzie przyznawana co rok laureatce lub laureatowi konkursu na książkę feministyczną. Rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu nastąpi jesienią w Krakowie.

 • ...1678 - urodził się Antonio Vivaldi, włoski kompozytor i skrzypek, był jednym z najwybitniejszych reprezentantów muzyki późnego baroku. 1747 - w Winiarach koło Warki urodził się Kazimierz Pułaski - późniejszy uczestnik konfederacji barskiej i wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. 1819 - urodziła się Narcyza Żmichowska (pseud. Gabryella), pedagog, pisarka i działaczka polityczna, jedna...

 • ...- w Winiarach koło Warki urodził się Kazimierz Pułaski - późniejszy uczestnik konfederacji barskiej i wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. 1819 - urodziła się Narcyza Żmichowska (pseud. Gabryella...

 • Świat mody podczas Nocy Muzeów w Bibliotece Gdańskiej PAN

  Żmichowska, Henryk Sienkiewicz i Maria Konopnicka. W dodatku poświęconym modzie, obok widocznych w wydaniach z XIX w. wielkoformatowych, czarno-białych ilustracji zamieszczało wzory haftów, drukowało np...

 • Pozostałe wrocławskie cmentarze

  W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie wrocławskich cmentarzy, w okresie dnia Wszystkich Świętych, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

 • Wrocław: Organizacja ruchu na 1 listopada

  W dniach od 31 października do 2 listopada w rejonie wrocławskich cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany w dotychczas obowiązującej organizacji ruchu. Sprawdźcie utrudnienia!

 • Aktorka Ewa Wiśniewska kończy 75 lat

  Aktorka teatralna i filmowa Ewa Wiśniewska kończy 75 lat. Znana m.in. z serialu "Doktor Ewa", filmów "Ogniem i mieczem", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", uznawana jest za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek.

 • "Mówimy po francusku" - to nazwa programu i platformy internetowej dla dzieci w wieku 10-12 lat, które dzięki niemu mogą poznać ten język. Strona jest tak przygotowana, że z jej pomocą zajęcia mogą prowadzić dorośli, którzy sami nie znają francuskiego.

 • Reforma edukacji. Wnioski o wycofanie zmian

  Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano około 30 opinii do projektów dwóch ustaw dotyczących zmiany struktury szkolnictwa w Polsce, nadesłanych w ramach konsultacji publicznych. Część z nich zawiera wnioski o odstąpienie od zmiany lub jej odroczenie.

Dyskusje na temat: żmichowska
 • Re: Wspólnym kobiecym głosem. Czego domagają się strajkujące?

  "Nikt, kto rozsądny, niezależnie od żywionych zapatrywań politycznych, nie kwestionuje historycznej roli i zasług Kościoła w Polsce..." Co do roli - niestety, tak. Ale co do zasług? Nieprawda! Nie zasługi, lecz szkodliwość widzieli: Joachim Lelewel, Józef Ignacy Kraszewski, Juliusz Słowacki, Seweryn Goszczyński, Bronisław Trentowski, Narcyza Żmichowska, Stanisław Wyspiański, Stanisław Witkiewicz

 • Re: "Rzeczpospolita": Polacy tęsknią za ośmioletnią podstawówką

  widzieli: Joachim Lelewel, Józef Ignacy Kraszewski, Juliusz Słowacki, Seweryn Goszczyński, Bronisław Trentowski, Narcyza Żmichowska, Stanisław Wyspiański, Stanisław Witkiewicz, Stanisław Ignacy

 • Szkoły

  Jeżeli to był "rejtan" albo "żmichowska" to już wiem o kogo chodzi.

 • Re: O wyższości PRL nad III RP

  Jeszcze jeden powod do dumy: polski ruch feministyczny schylku 19-go wieku (Żmichowska, Orzeszkowa,Weryho, Zapolska, Rodziewiczowna -tak, tak!) był drugi na świecie co do sily i wyrazistości po ruchu sufrazystowskim w Anglii. Szkoda, ze ta głupia Środa o tym zapomina - no, ale czyms musi zablysnac na polu politycznym!