• Informacje na temat:

  zmierzch

Artykuły na temat: zmierzch
 • Zawsze tak jest, że kiedy mi się wydaje, iż "totalna opozycja" doszła już do ostatnich granic błazenady i dalej po prostu już się nie da - pokazuje mi ona, jak bardzo jej nie doceniam. Po celebrowaniu samospalenia chorego na depresję nieszczęśnika i organizowaniu mu "miesięcznic" (chyba ostatnio chyłkiem się z tego wycofano) sądziłem, że nic głupszego już nie będzie.

 • Zmierzch kolejnego złudzenia

  Kilka lat temu niektóre środowiska społeczne, polityczne oraz medialne – zwłaszcza o proweniencji lewicowej – entuzjastycznie witały trend zwany z anglosaska "sharing economy", co na polski tłumaczy się trochę niezręcznie jako "ekonomia współdzielenia". Niektórzy twierdzili wręcz, że odmieni on funkcjonowanie gospodarki, eliminując to, co wydawało im się złe w kapitalizmie – począwszy od korporacjonizacji, przez komercjalizację, konsumpcjonizm, aż do nadprodukcji oraz związanego z nią...

 • Zmierzch mirażu alt-right?

  Alt-right, czyli alternatywna prawica, w błyskawicznym tempie stała się gorącym tematem dla mediów. Ten bliżej niezidentyfikowany ruch społeczno-polityczny kreowany był na nową i nieujarzmioną siłę na amerykańskiej scenie politycznej. Prognozy te zdawało się potwierdzić zwycięstwo popieranego przez alt-right Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. Dziś alternatywna prawica wydaje się być zaledwie wykreowanym przez internet kuriozum. I jest w całkowitej rozsypce. Jak do tego doszło?

 • "Deutsche Welle": Zmierzch Angeli Merkel?

  ...uzgodnione. Zmierzch pani kanclerz? Angela Merkel jest twardym taktykiem władzy, który wie, jak się ratować. Obecne sondaże można też interpretować inaczej: prawie 90 proc. wyborców CDU/CSU chce, aby Angela...

 • Zmierzch emerytów na skoczni

  To może być przełomowy sezon w skokach narciarskich. A przynajmniej początek sezonu pokazuje, że tak właśnie może się stać. Choć sezon dopiero się rozkręca i zapewne jeszcze dużo się wydarzy, to widać gołym okiem, że najstarsze gwiazdy: Noriaki Kasai i Simon Ammann zaczynają schodzić ze sceny. Tej tendencji przeczy za to Andreas Kofler.

 • Zmierzch kanclerz Angeli Merkel

  Porażka CDU w wyborach do Izby Deputowanych w Berlinie to koronny dowód na to, że krążące pogłoski o mającym wkrótce nastąpić końcu Angeli Merkel bynajmniej nie są przesadzone. Gwoździem do politycznej trumny kanclerz może okazać się nie co innego, jak wzbudzająca wiele kontrowersji polityka imigracyjna sygnowana hasłami "otwartych drzwi" i "damy radę". Sama Angela Merkel otwarcie do porażki się nie przyznaje, ale symptomy erozji niemieckiej sceny politycznej widać jak na dłoni.

 • "Rzeczpospolita": Zmierzch safari. Giną zwierzęta w Afryce

  Safari niedługo przejdzie do historii; ikony fauny afrykańskiej dramatycznie szybko wymierają - alarmuje piątkowa "Rzeczpospolita".

 • Gwiazda "Zmierzchu" i Lea Seydoux w jury w Cannes!

  Znamy jury Konkursu Głównego 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. O tym komu przyznać Złotą Palmę zdecydują m.in aktorka Léa Seydoux, dziewczyna Bonda z filmu "Spectre" czy Kristen Stewart, której ogromną popularność przyniosła seria "Zmierzch".

 • Prapremiera Zmierzchu Bogów

  W najbliższą sobotę o godzinie 19. na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku odbędzie się prapremiera "Zmierzchu bogów" Luchino Viscontiego w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

 • Prof. Andrzej Zybała: Afera reprywatyzacyjna to zmierzch kariery Hanny Gronkiewicz-Waltz

  ...wpisuje się w ten sposób myślenia? Ja myślę, że to jest zmierzch jej kariery. Ona zresztą miała bardzo długą karierę publiczną i ta rzecz, która ją teraz dotyka jest bardzo duża. Nie jest pewne, czy(...) Gronkiewicz-Waltz wybroniła się? Musi nastąpić ten zmierzch, o którym pan mówi? Wydaje mi się, że tak. Zresztą Hanna Gronkiewicz-Waltz też nie należy do takiego skrzydła w Platformie, które bardzo lubi...

Zdjęcia na temat: zmierzch
 • USA: Premiera czwartej części „Zmierzchu”
 • USA: Premiera czwartej części „Zmierzchu”
 • USA: Premiera czwartej części „Zmierzchu”
Wideo na temat: zmierzch
 • Od zmierzchu do świtu - 117 śmiałków przebiegło śladami gen. Nila

  Maciej Nowak, Daniel Bartoszek i Maciej Leśniak – to pierwsza trójka bohaterów nocnego marszu szlakiem generała Augusta Emila Fieldorfa Nila. 117 zawodników miało do pokonania 50 kilometrów po wzniesieniach Beskidu Makowskiego i Wyspowego. Trasa liczyła aż 50 kilometrów i jest uznawana za ekstremalną. Przygotowali ją komandosi z jednostki wojskowej „NIL”.

 • Drogowy pirat na S-17. Pędził 200 km/h

  Puławska drogówka zatrzymała we wtorek pędzącego ponad 200km/h mieszkańca Radomia. Mimo złych warunków atmosferycznych i panującego zmierzchu, wyprzedził na drodze ekspresowej S-17 patrolujący radiowóz i kontynuował szaleńczą jazdę.

 • Salut w Moskwie na Dzień Zwycięstwa. 9 maja 2013 roku

  Rosjanie hucznie świętowali 68. rocznicę kapitulacji hitlerowskich Niemiec. W niemal każdym rosyjskim mieście odbyły się parady wojskowe. O zmierzchu już tradycyjnie mieszkańcy Moskwy mogli zobaczyć Salut Zwycięstwa, czyli pokaz sztucznych ogni.

Dyskusje na temat: zmierzch
 • Re: Zmierzch bożków

  Zmierzch bożków, a co to za cymbał??? Napisał.

 • Re: Zmierzch bożków

  Panie Ziemkiewicz, skoro sprawę Frasyniuka nazywa Pan "zmierzchem bożków", to niech Pan pamięta, że zasada ta dotyczy wszystkich bożków. Tego obecnego również. Tak więc i na Was przyjdzie zmierzch za butę, arogancję, pouczanie ludzi jak mają żyć i przede wszystkim za łamanie prawa. A wierz mi człowieku, że historia potrafi być mściwa, tak jak Wy teraz.

 • Re: Zmierzch bożków

  ZMIERZCH BOŻKÓW .."...miałeś chamie(frasyniukuwładku)... czapkę z piór... ostał ci się ino sznur...".. ..broń Boże nie namawiam do czynów ostatecznych.. ..ot, tak tylko, po prostu spośród luk w intelekcie nawinął mi się ten cytat z Wyspiańskiego.. ..trafny?.. scorpion valdi

 • Re: Zmierzch bożków

  To nie zmierzch bożków tylko tworzenie nowych bożków na każdym rogu ulic pomnik L.K. A pan będzie łaskaw zauważyć że swoje wypociny może drukować i pisać, chociaż wywołują odruch wymiotny, dzięki takim ludziom jak Frasyniuk.

 • Re: Zmierzch bożków

  Co tu tak cicho o zmierzchu? Nie słychać śpiewu i rżenia koni...Gdzie się podziała cała brać patriotyczna? Czyżby post zabraniał urągać przeciwnikowi?:)))) Jeszczeście nie okrzepli, a już zaczynacie się rozlatywać. Trochę za dużo patriotyzmu, a za mało mądrości. Powoli stajemy się nikim w społeczności międzynarodowej. A my, kłóćmy się dalej, czy Frasyniuk powinien czy nie powinien stawić się

 • Re: Zmierzch bożków

  patriarchatu. Nie te czasy. Jak w tytule felietonu- zmierzch bożków.:)))) Pozdrawiam.:) Nie unikam merytorycznych dyskusji, ale w wielu przypadkach uważam je za bezcelowe.