• Informacje na temat:

  znak

Artykuły na temat: znak
 • Poroszenko: To dobry znak dla Ukrainy

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko pogratulował w niedzielę władzom Niemiec powołania nowej koalicji rządowej z udziałem socjaldemokratów i chadeków. Uznał, że to dobry znak dla jego kraju w walce z rosyjską agresją.

 • Berlińczycy w jarmułkach. Na znak protestu

  Tysiące Niemców przyszły w środę wieczorem w jarmułkach na wiece organizowane jako wyraz poparcia dla społeczności żydowskiej i protestu przeciwko nasilającemu się antysemityzmowi.

 • Gowin usunięty z zespołu miesięcznika "Znak"

  ..."Ostatnie działania obozu rządzącego, wspierane przez wicepremiera i ministra Jarosława Gowina, zmierzające do pozbawienia niezależności władzy sądowniczej, stoją w sprzeczności z imponderabiliami, którym środowisko "Znaku" było i pozostaje wierne" - czytamy na stronie miesięcznika "Znak".

 • Prezydent podpisał nowelizację ustawy o znakach Sił Zbrojnych RP

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o znakach Sił Zbrojnych RP, która przewiduje wprowadzenie dla Wojsk Obrony Terytorialnej symboliki przysługującej rodzajowi Sił Zbrojnych - orła wojskowego i flagi - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta.

 • Nietypowy znak drogowy poprawi bezpieczeństwo kotów?

  W wielkopolskim Tarnowie pod kołami samochodów ginęły koty. Wszystko zmieniło się za sprawą sołtysa, który ustawił znak mający skłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu.

 • Izrael: Zamknięto Bazylikę Grobu Pańskiego. Na znak protestu

  Przedstawicie Kościołów w Jerozolimie zamknęli Bazylikę Grobu Pańskiego na znak bezprecedensowego protestu przeciwko podatkom i planowanej polityce wywłaszczania. Oskarżają Izrael o systematyczny atak na obecność chrześcijan w Ziemi Świętej.

 • ​Drogowa zagadka w Krakowie. "Który znak ważniejszy?"

  Łamigłówka na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Biskupa Piotra Tomickiego w Krakowie. Na wyjeździe z ulicy Tomickiego pojawiło się oznakowanie, które niejednego kierowcę wprawiło w osłupienie. Co innego wskazywały znaki wymalowane na jezdni, co innego na przydrogowym słupie.

 • Pierwsza Dama: To znak solidarności

  ..."To szlachetna inicjatywa, znak solidarności, przez którą stają się Państwo częścią naszej wspólnoty" - powiedziała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, która wzięła udział w niedzielnym charytatywnym kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych.

 • ​Kierowca zignorował znak "stop" i potrącił rowerzystkę

  Na siniakach i zadrapaniach skończyło się groźnie wyglądające zdarzenie drogowe w Lubartowie w Lubelskiem. Kierowca nie zatrzymał się pomimo znaku "Stop", wjechał na skrzyżowanie i potrącił rowerzystkę. Mężczyzna stracił prawo jazdy i stanie przed sądem.

 • Znak "uwaga Żydzi" w londyńskim Stamford Hill

  Zaczęło się od znaku ostrzegawczego, przedstawiającego Żyda w ortodoksyjnym stroju, który stanął w żydowskiej dzielnicy. Lokalna organizacja Shomrim szybko poinformowała policję o możliwości popełnienia tzw. hate crime - czyli przestępstwa z nienawiści, a zdjęcie znaku umieściła w sieci. Instalacja natychmiast wywołała oburzenie, nie tylko wśród lokalnej społeczności. Sprawca został szybko...

Zdjęcia na temat: znak
Dyskusje na temat: znak