• Informacje na temat:

  znak

Artykuły na temat: znak
 • Gowin usunięty z zespołu miesięcznika "Znak"

  ..."Ostatnie działania obozu rządzącego, wspierane przez wicepremiera i ministra Jarosława Gowina, zmierzające do pozbawienia niezależności władzy sądowniczej, stoją w sprzeczności z imponderabiliami, którym środowisko "Znaku" było i pozostaje wierne" - czytamy na stronie miesięcznika "Znak".

 • Nietypowy znak drogowy poprawi bezpieczeństwo kotów?

  W wielkopolskim Tarnowie pod kołami samochodów ginęły koty. Wszystko zmieniło się za sprawą sołtysa, który ustawił znak mający skłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu.

 • ​Drogowa zagadka w Krakowie. "Który znak ważniejszy?"

  Łamigłówka na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Biskupa Piotra Tomickiego w Krakowie. Na wyjeździe z ulicy Tomickiego pojawiło się oznakowanie, które niejednego kierowcę wprawiło w osłupienie. Co innego wskazywały znaki wymalowane na jezdni, co innego na przydrogowym słupie.

 • Pierwsza Dama: To znak solidarności

  ..."To szlachetna inicjatywa, znak solidarności, przez którą stają się Państwo częścią naszej wspólnoty" - powiedziała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, która wzięła udział w niedzielnym charytatywnym kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych.

 • ​Kierowca zignorował znak "stop" i potrącił rowerzystkę

  Na siniakach i zadrapaniach skończyło się groźnie wyglądające zdarzenie drogowe w Lubartowie w Lubelskiem. Kierowca nie zatrzymał się pomimo znaku "Stop", wjechał na skrzyżowanie i potrącił rowerzystkę. Mężczyzna stracił prawo jazdy i stanie przed sądem.

 • Znak "uwaga Żydzi" w londyńskim Stamford Hill

  Zaczęło się od znaku ostrzegawczego, przedstawiającego Żyda w ortodoksyjnym stroju, który stanął w żydowskiej dzielnicy. Lokalna organizacja Shomrim szybko poinformowała policję o możliwości popełnienia tzw. hate crime - czyli przestępstwa z nienawiści, a zdjęcie znaku umieściła w sieci. Instalacja natychmiast wywołała oburzenie, nie tylko wśród lokalnej społeczności. Sprawca został szybko...

 • Znak miłości...

  ...został postawiony jako znak miłości do Boga. I nie przez biskupów, lecz przez wiernych z okolicy. Chciał to prezydentowi uświadomić bp Krzysztof Nitkiewicz, od lipca ordynariusz sandomierski, przedtem...

 • Zignorował znak i wjechał pod pociąg

  ...​O dużym szczęściu może mówić 19-letni mieszkaniec gminy Wohyń (lubelskie), który kierując samochodem osobowym marki Hyundai wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżającą pociąg. Zderzenie z pojazdem szynowym skończyło się jedynie na strachu i uszkodzeniu samochodu. Przyczyną kolizji, jak wynika z ustaleń policjantów, było niezastosowanie się do znaku "STOP" i nie udzielenie pierwszeństwa...

 • Katalonia: Strajk generalny na znak protestu

  W Katalonii rozpoczął się jednodniowy strajk generalny. Jego organizatorami są związki zawodowe, organizacje społeczne i partie polityczne. Strajk jest protestem przeciwko użyciu przez policję przemocy wobec głosujących w niedzielnym referendum niepodległościowym. Według ostatnich danych katalońskich szpitali, rannych i pobitych zostało prawie 900 osób.

 • Kraków: Sędziowie odchodzą z kolegium na znak protestu

  Sześcioro z ośmiu członków Kolegium Sądu Okręgowego w Krakowie podjęło decyzję o opuszczeniu tego organu. Jak oświadczyli, decyzja podyktowana była brakiem możliwości współpracy z prezes Sądu Okręgowego w Krakowie.

Zdjęcia na temat: znak
Dyskusje na temat: znak