• Informacje na temat:

  zniewolony umysł

Artykuły na temat: zniewolony umysł
 • ..."Zniewolony umysł" Czesława Miłosza to rodzaj autobiografii duchowej, wściekłej walki z samym sobą - mówił poeta Adam Zagajewski podczas niedzielnej debaty zorganizowanej w ramach Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza.

 • ..."Zniewolony umysł" Czesława Miłosza to rodzaj autobiografii duchowej, wściekłej walki z samym sobą - mówił poeta Adam Zagajewski podczas niedzielnej debaty zorganizowanej w ramach Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza.

 • Dalajlama: Technologia może nas zniewolić

  Dalajlama, duchowy przywódca Tybetańczyków, ocenił, że technologia "może zmienić nas w niewolników", bo "jeśli wszystko zostanie zmechanizowane, nie będziemy umieli dostrzec nic więcej". "Umysł ludzki zawsze będzie lepszy i inteligentniejszy niż maszyny i roboty, nieważne jak wyrafinowane" - dodał.

 • Nowe zniewolenie

  Smutne jest to, że umysły Polaków, które były bardziej niż w innych demoludach odporne na komunizm, są tak mało odporne na neoliberalizm panujący u nas od dwudziestu lat.

 • O wolności dla otwartych umysłów

  Jeden dzień z życia Hitlera i Ewy Braun, roboty poszukujące człowieczeństwa, sytuacja młodych kobiet w Kongo - te historie (i parę innych) opowiedziane jako fabuły i filmy dokumentalne, zobaczyć można w Gdańsku w ramach przeglądu "Wszystko o wolności".

 • „Kiedy dostałem Nobla, całkowicie straciłem kontrolę”. 105 lat temu urodził się Czesław Miłosz

  ...30 czerwca przypada 105. rocznica urodzin autora "Zniewolonego umysłu", "Rodzinnej Europy", "Traktatu moralnego", laureata literackiej nagrody Nobla z 1980 roku. Nie był autorem igraszek słownych, był poetą myśli trudnej - mówił o nim Leszek Kołakowski.

 • Opętana przez diabła

  ...jaźń, umysł i wolę, to zbuntowany anioł, wróg, kłamca. Z punktu widzenia moralnego jest to antyosoba, która przekreśliła związek z Bogiem i przez to stała się Antychrystem. Jego przesycone złem(...) możliwości. Może też posiadać nadnaturalną znajomość rzeczy ukrytych, przeszłości i przyszłości. Coraz częściej u zniewolonych pojawiają się też zaburzenia somatyczne i psychiczne. Demon dąży do wewnętrznego...

 • Miłosz od dziś w Madrycie

  Do 3 października w hiszpańskiej stolicy będzie można oglądać wystawę "Zniewolony umysł. Tyrania obrazów w polskiej fotografii artystycznej po 1945 roku" przygotowaną przez Galerię Asymetria z Warszawy. Zaplanowano także pokaz filmu oraz konferencje poświęcone polskiemu nobliście.

 • Demony nie śpią - egzorcyści nie próżnują

  ...najchętniej atakują umysł człowieka w nocy. Pojawiają się na przykład kłopoty z bezsennością, wybudzenia o tej samej godzinie, powtarzające się koszmary. Człowiek jest poza tym otępiały, rozbity, często(...) i egzorcystą, od wielu lat współdziała z katolickimi kapłanami. Zajmując się osobami dręczonymi i zniewolonymi, posługuje im poprzez towarzyszenie w trudnych chwilach zmagań ze złym duchem, a także przez...

 • Święto wolności w Sejmie

  To w nas, w naszych sercach i umysłach zaczęło się to, co później odmieniło oblicze tej ziemi - podkreślił były prezydent Lech Wałęsa w Sejmie w czasie spotkania posłów i senatorów z okazji 25-lecia "Solidarności".