• Informacje na temat:

  żołnierz najemny

Artykuły na temat: żołnierz najemny
 • ..."Wikingowie Sinozębego byli polskimi najemnymi żołnierzami" - to tytuł artykułu duńskiego dziennika "Jyllands - Posten", który można przeczytać w wydaniu internetowym. Według gazety dowodzą tego najnowsze archeologiczne badania.

 • Kaddafi chciał dokonać masakry w Bengazi

  Francuzi uratowali przed strasznym losem libijskich rebeliantów w Bengazi. Tak twierdzi francuskojęzyczny dziennik "Le Quotidien" wychodzący w Tunezji. Reporterzy cytują drastyczne wypowiedzi najemników z armii Muammara Kaddafiego. Najemni żołnierze mieli otrzymać rozkaz wymordowania wszystkich mężczyzn i chłopców oraz dokonania masowych gwałtów na kobietach.

 • Jest powiązany z Frontem Narodowym. Sprzedał broń terroryście z Paryża?

  Hermant znajduje się już od stycznia w areszcie śledczym w związku z innym postępowaniem karnym. Ma zarzut przemytu i nielegalnego handlu bronią. Były najemny żołnierz jest podejrzany o sprzedawanie broni...

 • Watykan: Chronią papieża i sprzedają pamiątki

  Szwajcarskim gwardzistom przybył nowy obowiązek. Od jutra papiescy żołnierze mają sprzedawać pamiątki. Podczas zaprzysiężenia nowych 33 rekrutów będzie można kupić szaliki, zegarki, koszulki, plecaki i parasolki z herbem gwardii papieskiej.

 • Sky News: Rosyjscy najemnicy walczą w Syrii. "Mięso armatnie wysyłane na samobójcze misje"

  Sky News pokazała film dokumentalny, który potwierdził to, o czym od dawna pisali dziennikarze śledczy i eksperci: w Syrii, innych krajach Bliskiego Wschodu i Afryce walczą rosyjscy najemnicy. Mimo zapewnień Rosji, że nie ma tam jej żołnierzy.

 • Panie prezydencie, nie niszczmy tradycji Virtuti Militari - apelują historycy i kombatanci. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej" prezydent i szef MON chcą, by order mogli dostać polscy żołnierze w Iraku.

 • "Swoich wrogów potrafił spalić żywcem." Narkotykowy boss zatrzymany

  Los Zetas; został żołnierzem i ochroniarzem organizacji. Opowieści o jego bestialstwie wzbudzały strach rywali i mieszkańców Nuevo Laredo. Około 2005 roku Morales awansowano na bossa w regionie Nuevo...

 • Meksyk: Policja schwytała szefa kartelu narkotykowego Los Zetas

  ...kartelu Los Tejas. Później przemycał narkotyki przez granicę dla Kartelu Zatoki. W latach 90. przystąpił do Los Zetas; został żołnierzem i ochroniarzem organizacji. Opowieści o jego bestialstwie wzbudzały...

 • 30 śmiertelnych ofiar starć w Tajlandii

  W trwających od czwartku starciach tajlandzkich żołnierzy z członkami opozycyjnego ruchu "czerwonych koszul" w centrum Bangkoku śmierć poniosło 30 ludzi, a 232 odniosło rany - poinformował główny tajlandzki ośrodek medycyny ratunkowej Erawan.

 • W służbie „niewiernych”. Muzułmańskie formacje wojskowe mocarstw europejskich

  ...sięgają korzeniami okresu Wielkiej Wojny (1914-1918), kiedy na frontach europejskich pojawiły się setki tysięcy muzułmańskich żołnierzy, walczących i ginących za sprawę swoich zaborców... W służbie(...), wieloetnicznych i wielowyznaniowych krain subkontynentu indyjskiego wywodziło się najwięcej muzułmańskich żołnierzy brytyjskich. Regimenty hinduskie w brytyjskich siłach zbrojnych zyskały sławę w wielu...

Dyskusje na temat: żołnierz najemny