• Informacje na temat:

  żołnierz polski

Artykuły na temat: żołnierz polski
 • Atak na bazę USA. Ranny polski żołnierz

  Czterech Amerykanów zginęło w sobotę o świcie w ataku talibów na amerykańską bazę lotniczą w Bagram, położoną na północ od stolicy afgańskiej stolicy, Kabulu. Rannych zostało 16 wojskowych USA i polski żołnierz - poinformował minister obrony USA Ash Carter.

 • Uhonorowany żołnierz „Ognia”

  Prezydent Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk kombatanckich i za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski Zbigniewa Paliwodę-„Jura” - jednego z ostatnich żyjących podwładnego majora Józefa Kurasia-„Ognia”.

 • Prezydent: Żołnierze Niezłomni nie zgadzali się na Polskę, która nie będzie prawdziwie wolna

  Żołnierze Niezłomni nie zgadzali się na Polskę, która nie będzie wolna prawdziwie - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz w pielęgnowaniu pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. W ramach uroczystości, związanej z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, prezydent...

 • Legendarny żołnierz podziemia spoczął na Wojskowych Powązkach. "Przywracamy godność Polsce"

  Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, legendarny żołnierz podziemia antykomunistycznego, został w niedzielę – 65 lat po śmierci - pochowany z wojskowym ceremoniałem na Wojskowych Powązkach. "To przywracanie godności Polsce" - mówił prezydent Andrzej Duda.

 • Amerykańscy żołnierze w Polsce. Symboliczny ruch Pentagonu

  Stany Zjednoczone wzmocnią wschodnią flankę NATO. W odpowiedzi na agresywną politykę Rosji, Pentagon wyśle do Europy Środkowej i Wschodniej brygadę wojsk pancernych. Amerykańscy żołnierze trafią m.in. do Polski. Czy ten ruch znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa naszego kraju?

 • Polski żołnierz ranny po ataku w bazie Bagram w Afganistanie. Zginęło 4 Amerykanów

  Wśród rannych w ataku w bazie Bagram w Afganistanie jest polski żołnierz - podaje Ministerstwo Obrony Narodowej. Polak trafił do szpitala, jego stan jako stabilny. Do przeprowadzenia potężnej eksplozji w amerykańskiej lotniczej bazie w Bagram przyznali się talibowie. Zginęły w niej co najmniej 4 osoby. To Amerykanie. 16 żołnierzy z USA zostało rannych.

 • Polski żołnierz zginął w Afganistanie

  Polski żołnierz, plutonowy Rafał Celebudzki, i pięciu wojskowych innych narodowości zginęło dziś w Afganistanie. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, do zamachu doszło rano w Kabulu. Żołnierze zginęli w wybuchu samochodu-pułapki. Do ataku przyznali się talibowie.

 • Macierewicz: Żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  ...miało dać sowietom władzę w Europie, a w perspektywie na całym świecie" - powiedział szef MON.  Przypomniał, że "żołnierz polski walczył osamotniony, ale nie sam", dzięki wsparciu sojuszników(...) Wojsko Polskie, nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, szefa Sztabu, szefów wszystkich rodzajów sił zbrojnych. To jest...

 • Polski żołnierz zginął w zamachu w Afganistanie

  W wyniku zamachu dokonanego nad ranem czasu polskiego w Afganistanie przez terrorystę samobójcę zginął polski żołnierz, plutonowy Rafał Celebudzki, a dwóch innych Polaków zostało lekko rannych - poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

 • Nowe tablice na grobie Nieznanego Żołnierza. "Zostaną umieszczone z inicjatywy szefa MON"

  W najbliższych dniach zostaną odsłonięte dwie nowe tablice na grobie Nieznanego Żołnierza - poinformował sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michał Dworczyk. Będą poświęcone obrońcom osiedli polskich na Wołyniu i południowo-wschodniej Małopolski.

Zdjęcia na temat: żołnierz polski
 • Prezydent Andrzej Duda (C) odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski żołnierza wojny obronnej 1939 r. Mieczysława Jastrzębskiego (P)
 • Prezydent Andrzej Duda (L) odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski aktorkę Małgorzatę Kożuchowską (P). Prezydent Andrzej Duda w dniu Święta Niepodległości, 11 bm. wręczył w Belwederze odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państ
Wideo na temat: żołnierz polski
 • Żołnierze NATO uczą się historii Polski

  Żołnierze Wielonarodowej Dywizji NATO Północ-Wschód rozpoczęli naukę historii Polski. W Elblągu chętne osoby mogły wziąć udział w specjalnej prelekcji przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej

 • Amerykańscy żołnierze spotkali się z mieszkańcami

  Amerykańscy żołnierze z 2 Pułku Kawalerii, przejeżdżający przez Polskę, spotkali się w środę z mieszkańcami Lublina. Wśród witających było kilkunastu polskich kawalerzystów nawiązujących do tradycji 1 Pułku Ułanów i 2 Pułku Strzelców Konnych.

 • Siemoniak: W czasie W Polski będą bronić wszyscy żołnierze

  „Jeżeli ojczyzna będzie zagrożona, to wszyscy żołnierze od szeregowego po generała będą walczyli” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak w odpowiedzi na pytania słuchaczy. „Te sprawy są uregulowane i w czasie W wszyscy dokładnie będą wiedzieli, co mają robić. Każdy ma wtedy swoją rolę do spełnienia” – dodaje.

Dyskusje na temat: żołnierz polski