• Informacje na temat:

  zomo

Artykuły na temat: zomo
 • Tam, gdzie wciąż stoi ZOMO

  Obecna opozycja, czując wiszące w powietrzu hasło "Przeciw narodowi 13 grudnia choćby z ZOMO" próbuje się teraz jakoś ze związków z "KaOwcem stanu wojennego" wyślizgać, ale sam fakt, że taki osobliwy(...) tam, gdzie stało ZOMO, będą musieli sobie zadać pytanie, czy przypadkiem z własnej woli nie gromadzą się tam, gdzie ZOMO stoi do dziś.

 • Obecna opozycja, czując wiszące w powietrzu hasło "Przeciw narodowi 13 grudnia choćby z ZOMO" próbuje się teraz jakoś ze związków z "KaOwcem stanu wojennego" jakoś wyślizgać, ale sam fakt, że taki(...) stwierdzenie, że stoją tam, gdzie stało ZOMO, będą musieli sobie zadać pytanie, czy przypadkiem z własnej woli nie gromadzą się tam, gdzie ZOMO stoi do dziś.

 • Macierewicz: Frasyniuk stanął tam, gdzie stało ZOMO

  Próba zatrzymania przemarszu podczas obchodów miesięcznicy smoleńskich jest "niebywałym barbarzyństwem"; to próba łamania podstawowych praw obywatelskich. Władysław Frasyniuk stanął tam, gdzie kiedyś stało ZOMO - powiedział w niedzielę szef MON Antoni Macierewicz.

 • Do policjantów krzyczał "ZOMO!", jednego popchnął. KSP szuka uczestnika przepychanek przed Pałacem

  Stołeczna policja ustala tożsamość mężczyzny, który na zarejestrowanym podczas czwartkowych incydentów przed Pałacem Prezydenckim filmie krzyczy do funkcjonariuszy: "ZOMO! ZOMO!", a później jednego z nich popycha lub nawet uderza. Jak poinformował rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak, dochodzenie prowadzone jest m.in. w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

 • ​Na proteście w obronie sądów krzyczał "ZOMO!" do policjantów. Usłyszał zarzuty

  Policja ustaliła personalia mężczyzny, który podczas manifestacji pod Pałacem Prezydenckim krzyczał do funkcjonariuszy "ZOMO! ZOMO", a później jednego z nich popychał. Jak ustaliła PAP, mężczyzna(...) także Komenda Stołeczna Policji na swojej stronie internetowej. Widać na nim młodego mężczyznę, który krzyczy do funkcjonariuszy "ZOMO! ZOMO!", a następnie popycha lub nawet uderza jednego z nich, policja...

 • Suski w Radiu Zet: Platforma stała tam, gdzie ZOMO

  Zdaniem Marka Suskiego, "głupotą" jest to, że PO i Nowoczesna dołączają do protestów. - To pokazuje, że Platforma stała tam, gdzie ZOMO - stwierdził poseł na antenie Radia Zet.   Suski był też pytany o przeszłość Stanisława Piotrowicza. Zaznaczył, że gdy Piotrowicz wstępował do PiS i zostawał senatorem, nie wiedział o jego przeszłości.  "Oprócz przeszłości i zimnego wymiaru sprawiedliwości jest...

 • "Piotr Duda był w ZOMO". Są już przeprosiny

  ...​Henryk Wujec przeprosił Piotra Dudę za sugerowanie, że był on funkcjonariuszem ZOMO. Opozycjonista z czasów PRL i były doradca prezydenta przeprosiny zamieścił w liście skierowanym do przewodniczącego "Solidarności".

 • Blisko pół tysiąca policjantów odchodzi z pracy. Swoją pracę zaczynali w milicji lub ZOMO

  Do końca roku ze stanowisk kierowniczych w policji odejdzie 474 funkcjonariuszy, którzy swoją służbę zaczynali w MO lub ZOMO - zapowiada wiceszef SWiA Jarosław Zieliński. Już półtora tygodnia temu reporterzy śledczy RMF FM informowali, że decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji kierownicze stanowiska ma stracić od nowego roku nawet kilkuset funkcjonariuszy.

 • Wiceszef policji rezygnuje z pracy. W latach 80. był w ZOMO

  ...stronie Komendy Głównej Policji. W latach 80. był w ZOMO Według informacji RMF FM, dymisja wynika z decyzji resortu spraw wewnętrznych i administracji. W RMF FM ujawniliśmy, że były już wiceszef policji służył w ZOMO. W czwartek w Kontrwywiadzie RMF FM minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zapowiedział, że oceni pracę Popławskiego. Jednocześnie zastrzegł, że w kadrze...

 • Wiceszef policji służył w ZOMO. Szef MSWiA zapowiada, że oceni jego pracę

  Niepewne losy wiceszefa policji. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, nadinspektor Cezary Popławski w latach 80. służył w ZOMO. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak w Kontrwywiadzie RMF FM zapowiedział, że oceni jego pracę.

Zdjęcia na temat: zomo
Wideo na temat: zomo
 • "Nie mieliśmy kontrwywiadu. Trzeba pamiętać, że Polska była wtedy zrewoltowana" - mówi Władysław Frasyniuk, zapytany skąd opozycjoniści wiedzieli o przemieszczających się po Polsce oddziałach ZOMO.

 • Protest w Kijowie brutalnie rozpędzony. Wśród rannych Polacy

  - Bito metalowymi pałkami, kopano, bito pięściami. Ja też zostałem pobity, trzy razy zostałem uderzony w głowę metalową pałką - relacjonuje nocne wydarzenia w Kijowi polski dziennikarz, ranny w czasie pacyfikacji placu. Ta dzisiejsza akcja jest gwoździem do trumny ukraińskiej władzy - mówi Tomasz Piechal. - To był Berkut, czyli tak jak kiedyś w Polsce ZOMO - dodaje inny ranny w głowę Polak Jacek

 • Manifestowali przed domem Jaruzelskiego. Dzisiaj 31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

  : komuniści - ludziom pracy", "Jaruzelski - pamiętamy twoje zbrodnie". Demonstranci skandowali m.in. "Przecz z komuną", "Norymberga dla komuny", "SLD - KGB", "Byłem w ZOMO, byłem w ORMO, teraz jestem za

Dyskusje na temat: zomo