• Informacje na temat:

  zpap

Artykuły na temat: zpap
 • W najbliższy piątek 18 marca w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbędzie się wernisaż wystawy "100 lat Związku Polskich Artystów Plastyków. Twórczość Artystów Okręgu Zielonogórskiego ZPAP".

 • Związek Polskich Artystów Plastyków (ZPAP) w najbliższy piątek rozpocznie w Krakowie obchody jubileuszu 100-lecia swojego powstania. Związek obecnie zrzesza około siedmiu tysięcy profesjonalnych twórców sztuk wizualnych.

 • Niemal sto dzieł sztuki, prezentujących dokonania twórców zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Plastyków, można zobaczyć na wystawie "622 Upadki Bunga" w Cetrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Ekspozycja podsumowuje stulecie regionalnej sekcji ZPAP.

 • Galeria PRO ARTE Okręgu Zielonogórskiego ZPAP zaprasza na wystawę szkła artystycznego Agnieszki Bar i Agnieszki Kajper.

 • Wystawa prac Marzeny Huculak

  Do 31 w Galerii ZPAP na ul. Zamkowej 2 w Olsztynie można oglądać wystawę prac Marzeny Huculak. Artysta urodziła się w Olsztynie, a studiowała w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki.

 • Erotyki, sztuka flirtu i dawne randki na wystawie w Warszawie

  Litania młodzieńca przed ślubem, polski patent na flirt miłosny, erotyczne rysunki i ogłoszenia towarzyskie. Okręg Warszawski ZPAP i Muzeum Erotyki w Warszawie zorganizowały walentynkową wystawę "Randka wczoraj i dziś". Można ją oglądać tylko dziś, do północy.

 • .... Był wieloletnim członkiem ZPAP i ZAiKS. Artysta zaprojektował wiele projektów, które uznawane są za kultowe. Był pomysłodawcą m.in. charakterystycznej skarbonki PKO Banku Polskiego, loga Wydawnictwa...

 • .... Pełnił m.in. funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego ZPAP, był dyrektorem poznańskiego okręgu ZPAP. Był też członkiem rady artystycznej poznańskiej Galerii U Jezuitów, której szefował od 1997 r. do śmierci. Kowalski był wyróżniony nagrodą Fundacji POL-KUL za działalność w ruchu kultury niezależnej i odznaczony Złotą Odznaką ZPAP.

 • .... Nagroda im. Jana Cybisa jest to wyróżnienie przyznawane artystom malarzom przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Nagroda została ustanowiona w 1973 r. na cześć Jana Cybisa, który zapoczątkował działalność ZPAP po II wojnie światowej. Wśród dotychczasowych laureatów nagrody są m.in.: Tadeusz Dominik (1973), Stefan Gierowski 1980), Jacek Siennicki(1983), Jan Lebenstein(1985

 • ...wystaw w siedzibie ZPAP, w tym m.in. IV edycji Dni Papieskich. Jest nie tylko znakomitym artystą, ale zaangażowanym działaczem krzewiącym kulturę polską w kraju i za granicą. Nawiązał ścisłą współpracę(...)-Mazurskim, której efektem było utworzenie "Koła Młodych" przy ZPAP. Dzięki jego staraniom i zaangażowaniu Związek czynnie włącza się w promowanie kulturalnego wizerunku miasta Olsztyn. Wiadomość...

Dyskusje na temat: zpap