• Informacje na temat:

  źródła historyczne

Artykuły na temat: źródła historyczne
 • Źródła dyplomatyczne: Historyczne porozumienie ws. Iranu

  Agencja AP powołując się na źródła dyplomatyczne podała, że uczestnicy rozmów sześciu mocarstw z Iranem w sprawie programu nuklearnego tego kraju planują ogłosić w poniedziałek, że osiągnęli historyczne porozumienie po prawie dekadzie wysiłków dyplomatycznych.

 • Archeolodzy prowadzący prace wykopaliskowe w Czechowicach – obecnie dzielnicy Gliwic – natrafili na pozostałości murowanego kościoła, o którym milczą historyczne źródła.

 • Źródła rządowe potwierdzają: Obama odwiedzi Kubę

  Źródła rządowe w Waszyngtonie potwierdziły, że w marcu prezydent Barack Obama pojedzie na Kubę. Wizyta w Hawanie będzie częścią podróży amerykańskiego przywódcy do Ameryki Łacińskiej.

 • Barabasz: Rzezimieszek czy buntownik? Źródła historyczne o czasach Jezusa

  ..."O Barabaszu nie ma żadnych źródeł historycznych. Historycy spierają się, czy był raczej buntownikiem czy rzezimieszkiem" - mówi historyk starożytności z Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Robert Wiśniewski. Historyk dla RMF 24 przytacza informacje o postaciach biblijnych w źródłach historycznych.

 • Historyczne spotkanie szefów dyplomacji USA i Kuby

  Szczytem Ameryk, na którym może dojść do spotkania Obamy i kubańskiego przywódcy Raula Castro.  Wcześniej w czwartek źródła w senackiej komisji spraw zagranicznych podały, że amerykański Departament...

 • Historyczne spotkanie szefów dyplomacji USA i Kuby

  Szczytem Ameryk, na którym może dojść do spotkania Obamy i kubańskiego przywódcy Raula Castro. Wcześniej w czwartek źródła w senackiej komisji spraw zagranicznych podały, że amerykański...

 • Historyczne porozumienie USA i Kuby. Po ponad pół wieku otworzą ambasady

  Po 54 latach od zerwania stosunków dyplomatycznych ponownie zostaną otwarte ambasady USA i Kuby w Hawanie i Waszyngtonie. Ma o tym dziś poinformować amerykański prezydent Barack Obama - podały źródła w administracji USA.

 • Porozumienie z Iranem. Historyczna umowa z "wielkim szatanem" w tle

  ...spodziewania się, że Iran będzie mógł teraz modernizować rafinerie i zwróci się w tej sprawie ku Moskwie. Chiny odzyskają Iran dla swojego handlu i irańskie źródła ropy naftowej. Podobnie Indie. - Krytycy(...) stanie się ono historyczne w takim stopniu jak zbliżenie chińskie, będzie zależeć od woli partnerów.

 • Źródła potwierdzają przygotowania do wizyty Merkel w Polsce

  Źródła w urzędzie kanclerskim i niemieckim MSZ potwierdzają nieoficjalnie przygotowania do wizyty kanclerz Angeli Merkel w Warszawie. "GW" napisała w sobotę, że szefowa rządu Niemiec chce się przy tej okazji spotkać m.in. z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 • Historyczne odkrycie w sandomierskiej katedrze

  ...nieoświetlonej w polskich źródłach średniowiecznych. Poprzez usytuowanie symboli królewskich w świątyni władza monarchy doznawała sakralizacji. - Nieprzypadkowo więc fryz został umieszczony u podnóża(...) uczestniczenie w nabożeństwie dziękczynnym. Dary te były częścią Jagiełłowej akcji propagandowej w okresie tuż powojennym. Stanowiły oprawę dla wydarzeń sandomierskich - o których źródła pisane milczą...

Dyskusje na temat: źródła historyczne