• Informacje na temat:

  źródła pisane

Artykuły na temat: źródła pisane
 • Źródła sądowe: Śledztwo ws. Fillona rozszerzono o zarzut płatnej protekcji

  Wszczęte we wtorek formalne śledztwo przeciwko Francois Fillonowi, kandydatowi prawicy na prezydenta we Francji, ws. sprzeniewierzenia publicznych pieniędzy rozszerzono o zarzut przyjmowania od przyjaciela luksusowych garniturów - podały w czwartek źródła sądowe.

 • Źródła wojskowe: Przywódca IS przyznał się do porażki w Mosulu

  Przywódca dżihadystycznej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie (IS) Abu Bakr al-Bagdadi napisał pożegnalną wiadomość do swoich bojowników w Mosulu na północy Iraku, przyznając się do porażki na rzecz sił rządowych - podały w środę irackie źródła wojskowe.

 • Źródła potwierdzają przygotowania do wizyty Merkel w Polsce

  Źródła w urzędzie kanclerskim i niemieckim MSZ potwierdzają nieoficjalnie przygotowania do wizyty kanclerz Angeli Merkel w Warszawie. "GW" napisała w sobotę, że szefowa rządu Niemiec chce się przy tej okazji spotkać m.in. z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 • Źródła dyplomatyczne: Historyczne porozumienie ws. Iranu

  Agencja AP powołując się na źródła dyplomatyczne podała, że uczestnicy rozmów sześciu mocarstw z Iranem w sprawie programu nuklearnego tego kraju planują ogłosić w poniedziałek, że osiągnęli historyczne porozumienie po prawie dekadzie wysiłków dyplomatycznych.

 • Źródła dyplomatyczne: Moskwa widzi szanse na porozumienie ws. Syrii

  "Moskwa jest obecnie optymistyczna co do szans na porozumienie w sprawie Syrii i zjednoczonych wysiłków na rzecz walki z Państwem Islamskim (IS)" - cytuje anonimowego dyplomatę agencja Reutera.

 • Media: Kim Dzong Un pisze "pojednawczy" list do Trumpa

  Wiadomość od przywódcy KRLD, która prawdopodobnie przybrała formę listu, miała być przekazana Donaldowi Trumpowi kanałami dyplomatycznymi w piątek - twierdzi południowokoreański dziennik, który powołuje się na źródła dyplomatyczne. Ani Departament Stanu USA, ani ambasada amerykańska w Seulu nie skomentowały tej informacji - zaznacza  Reuters, a biuro prasowe prezydenta Korei Południowej Mun...

 • Źródła UE i USA: Dowody wskazują, że przyczyną katastrofy rosyjskiego samolotu była bomba

  Dowody wskazują, że prawdopodobną przyczyną katastrofy rosyjskiego airbusa w Egipcie była bomba podłożona przez Państwo Islamskie - pisze Reuters, powołując się na amerykańskie i europejskie źródła bezpieczeństwa. Jak podkreślili anonimowi urzędnicy, nie jest to jeszcze ostateczny wniosek z toczącego się śledztwa ws. przyczyn katastrofy rosyjskiego samolotu na półwyspie Synaj.

 • "FT": Ebolę trzeba powstrzymać u jej źródła

  Powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa eboli będzie możliwe tylko wtedy, jeśli Zachód skoncentruje swoje wysiłki na zlikwidowaniu epidemii u jej źródła, czyli w krajach Afryki Zachodniej - pisze w piątek "Financial Times" w komentarzu redakcyjnym.

 • Nie znoszę gier, aut i mody. Nie znoszę, więc dobrze o nich piszę

  ...z prostego źródła obrazów znaków drogowych w symulator jazdy autonomicznych pojazdów, łącząc ją z komputerowym oprogramowaniem "Deep Drive". Pozwala to na kierowanie samochodami i programami...

 • Szef IPN: Jeśli chcemy, żeby o polskiej historii pisano więcej, musimy wykonać pewien wysiłek

  Ministerstwo Kultury i Instytut Pamięci Narodowej zainaugurują w czwartek projekt "Zapisy terroru". Jego celem jest upowszechnienie na świecie wiedzy o przebiegu II Wojny światowej. "Jeśli chcemy, żeby o polskiej historii pisano więcej, pisano prawdziwie, to musimy wykonać pewien wysiłek. W przypadku środowisk naukowych trzeba im dostarczać podstawowe informacje, podstawowe źródła, ale w takim...

Dyskusje na temat: źródła pisane