• Informacje na temat:

  źródła pisane

Artykuły na temat: źródła pisane
 • Źródła sądowe: Śledztwo ws. Fillona rozszerzono o zarzut płatnej protekcji

  Wszczęte we wtorek formalne śledztwo przeciwko Francois Fillonowi, kandydatowi prawicy na prezydenta we Francji, ws. sprzeniewierzenia publicznych pieniędzy rozszerzono o zarzut przyjmowania od przyjaciela luksusowych garniturów - podały w czwartek źródła sądowe.

 • Źródła wojskowe: Przywódca IS przyznał się do porażki w Mosulu

  Przywódca dżihadystycznej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie (IS) Abu Bakr al-Bagdadi napisał pożegnalną wiadomość do swoich bojowników w Mosulu na północy Iraku, przyznając się do porażki na rzecz sił rządowych - podały w środę irackie źródła wojskowe.

 • Źródła potwierdzają przygotowania do wizyty Merkel w Polsce

  Źródła w urzędzie kanclerskim i niemieckim MSZ potwierdzają nieoficjalnie przygotowania do wizyty kanclerz Angeli Merkel w Warszawie. "GW" napisała w sobotę, że szefowa rządu Niemiec chce się przy tej okazji spotkać m.in. z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 • Źródła dyplomatyczne: Historyczne porozumienie ws. Iranu

  Agencja AP powołując się na źródła dyplomatyczne podała, że uczestnicy rozmów sześciu mocarstw z Iranem w sprawie programu nuklearnego tego kraju planują ogłosić w poniedziałek, że osiągnęli historyczne porozumienie po prawie dekadzie wysiłków dyplomatycznych.

 • Źródła dyplomatyczne: Moskwa widzi szanse na porozumienie ws. Syrii

  "Moskwa jest obecnie optymistyczna co do szans na porozumienie w sprawie Syrii i zjednoczonych wysiłków na rzecz walki z Państwem Islamskim (IS)" - cytuje anonimowego dyplomatę agencja Reutera.

 • Źródła UE i USA: Dowody wskazują, że przyczyną katastrofy rosyjskiego samolotu była bomba

  Dowody wskazują, że prawdopodobną przyczyną katastrofy rosyjskiego airbusa w Egipcie była bomba podłożona przez Państwo Islamskie - pisze Reuters, powołując się na amerykańskie i europejskie źródła bezpieczeństwa. Jak podkreślili anonimowi urzędnicy, nie jest to jeszcze ostateczny wniosek z toczącego się śledztwa ws. przyczyn katastrofy rosyjskiego samolotu na półwyspie Synaj.

 • "FT": Ebolę trzeba powstrzymać u jej źródła

  Powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa eboli będzie możliwe tylko wtedy, jeśli Zachód skoncentruje swoje wysiłki na zlikwidowaniu epidemii u jej źródła, czyli w krajach Afryki Zachodniej - pisze w piątek "Financial Times" w komentarzu redakcyjnym.

 • Nie znoszę gier, aut i mody. Nie znoszę, więc dobrze o nich piszę

  ...z prostego źródła obrazów znaków drogowych w symulator jazdy autonomicznych pojazdów, łącząc ją z komputerowym oprogramowaniem "Deep Drive". Pozwala to na kierowanie samochodami i programami...

 • Szef IPN: Jeśli chcemy, żeby o polskiej historii pisano więcej, musimy wykonać pewien wysiłek

  Ministerstwo Kultury i Instytut Pamięci Narodowej zainaugurują w czwartek projekt "Zapisy terroru". Jego celem jest upowszechnienie na świecie wiedzy o przebiegu II Wojny światowej. "Jeśli chcemy, żeby o polskiej historii pisano więcej, pisano prawdziwie, to musimy wykonać pewien wysiłek. W przypadku środowisk naukowych trzeba im dostarczać podstawowe informacje, podstawowe źródła, ale w takim...

 • Wszystkie te "źródła" - z wyjątkiem dwóch - zostały już jednak zabezpieczone i generalnie sytuacja jest bezpieczna - podkreśliła Xinhua. Więcej na ten temat w INTERIA.TV Associated Press(...) uszkodzeń. Oba "źródła promieniowania", których dotąd nie zabezpieczono, są już zlokalizowane. Ograniczono dostęp do terenów, na których się znajdują. Wkrótce mają zostać "przetransportowane...

Dyskusje na temat: źródła pisane
 • Re: Źródła PAP: Jacek Wojciechowicz wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy

  Przed wojną za przekręty urzędnik państwowy otrzymywał tylko jedna karę, kulkę . Po wojnie żydokomuna która przejęła władze w Polsce, zmieniła tak konstytucje a potem żydzi z polskim obywatelstwem przy okrągłym stole , że teraz urzędnik ( wiadomo jakiej nacji) może rozkradać publiczny majątek bezkarnie. Teraz urzędnik nie odpowiada czy działał na szkodę miasta czy kraju . Prawo pisane pod

 • Re: Źródła PAP: Polska zaskarżyła unijną dyrektywę o jakości powietrza

  wewnętrznie, jak to czynią ludzie, którym potrzebny jest spokój do dobrego trawienia po sutym obiedzie… Czytaj obszerniejsze prace o Żydach, masonach, socjalistach, komunistach, pisane wyczerpująco, podające

 • Re: Damaszek od trzech dni bez wody. Rebelianci oskarżeni o skażenie źródła

  Wadi Barada .Za parę dni rozpocznie się skowyt mediów że reżim Assada bombarduje tam szpitale i szkoły.O wodzie nie będzie już nic pisane.

 • Re: Dwóch Palestyńczyków zabitych na granicy z Izraelem

  A gdzie ty masz źródła? Oprócz książeczki napisanej na kolanie przez Ezdrasza nazwanej Tora=fantasmagorie i bajdy i mity. Podaj źródła historyczne nie pisane przez skrybów żydowskich bo na odległość śmierdzi syjonizmem.

 • Re: PiS: Te stenogramy są pisane cyrylicą, na zlecenie Putina

  Tak trzeba czytać te źródła które mówią że miał 60% poparcia i pewną wygraną w kolejnych wyborach bo tylko te źródła mówią prawdę wszystkie inne kłamią, witamy w Polsce mamy nadzieje że lubisz absurdy i wieczne obrzucanie się kałem ku uciesze koalicji POPiSu która tym krajem trzęsie od lat =)

 • Re: Media: Próbki krwi i moczu ofiar ataku w Syrii zawierają chemikalia

  Iwan Pawłow – akademik rosyjski, fizjolog, 1932 r. - był osobą wyłącznie rosyjskojęzyczną, tym samym owa wypowiedź powinna występować w języku rosyjskim. A nie występuje, wszystkie źródła pisane są w języku angielskim - ciekawe dlaczego ?

 • Re: PiS: Te stenogramy są pisane cyrylicą, na zlecenie Putina

  Panie Zbyszku, po prostu żal mi Pana! Proszę mniej oglądać TVN i czytać GW :) Proszę poczytać inne źródła i mieć swoje własne zdanie :) No chyba, że jest Pan "pociotkiem" PO lub PSL'u. Młodzi ludzie nigdy w życiu nie oddadzą głosu na człowieka " marionetkę", analfabetę i popierającego WSI!

 • Re: Rosjanie zajmujący się dezinformacją wyznają: Zmienili nas w roboty

  Raport sporządzono na podstawie badania 50 stron przez 2 miesiące. Wnioski są absurdalnie ogólnikowe, pisane pod tezę, nie mówiąc już o tym, że formułuje je „niezależny ośrodek", sam współfinansowany przez zagraniczne źródła, z dumą prezentuje ambasadę USA jako instytucję partnerską.

 • Re: Naukowcy zamrożą ciało 14-latki

  Lekarstwo, a właściwie sposób na pokonanie raka istnieje od dawna jest nim radykalna URYNOTERAPIA. Jest to metoda uleczenia ciała znana w prawie wszystkich kulturach, odkąd istnieją pisane źródła.

 • Re: Kolejny żołnierz uciekł z Korei Północnej. Padły strzały

  Na Sputniku (nie tylko wersji polskiej) pojawiają się artykuły krytykujące Rosję, ale też takie, które starają się być opiniotwórcze, często byle jakie, bez podawania źródła, pisane na styl zachodni/amerykański i często wyśmiewające np militarkę rosyjską lub ich obyczaje. Sam sprawdź. Możemy się od nich wolności wypowiedzi uczyć.