• Informacje na temat:

  zubrzycki

Artykuły na temat: zubrzycki
 • Krzysztof Zubrzycki Mistrzem Ortografii Polskiej 2018

  Krzysztof Zubrzycki został Mistrzem Ortografii Polskiej 2018. W niedzielnym dyktandzie, pisanym w Katowicach przez kilkaset osób, zrobił cztery błędy. Wicemistrzami zostali Adam Maciej Biniszewski (sześć błędów) oraz Joanna Krynicka (osiem).

 • Polski intelektualista nazywany "ojcem polityki wielokulturowości w Australii" Jerzy Zubrzycki zmarł w wieku 89 lat - poinformowało w czwartek radio australijskie.

 • Mateusz Zubrzycki Mistrzem Polski Juniorów

  Podczas rozegranych w dniach w Słupsku Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, znakomicie zaprezentował się wschowski biegacz Mateusz Zubrzycki zdobywając złoty medal!

 • 131 tys. zł dla agencji ochrony Zubrzycki

  Warszawski ratusz zapłacił 131 tys. zł agencji ochrony Zubrzycki za rozstawienie trzech kilometrów płotków podczas uroczystości żałobnych w Warszawie 17 kwietnia. Zawrotną sumę prawie 146 tys zł. zmniejszono jedynie o 15 tysięcy - dowiedział się reporter RMF FM Paweł Świąder.

 • ...ulicy. W Gorzowie na liście IPN znajdą się na pewno ulice Armii Ludowej, Berlinga i Zubrzyckiego (są one np. w pismach prezesa do innych rad). - Zmiana jest bez sensu. Wychowałem się na Zubrzyckiego...

 • MSWiA rozpoczęło kontrolę agencji ochrony Zubrzycki, która w połowie lipca towarzyszyła komornikowi w przejmowaniu w imieniu miasta hali Kupieckich Domów Towarowych w Warszawie - poinformował naczelnik wydziału komunikacji i promocji MSWiA Jacek Sońta.

 • MSWiA: Cofnąć "Zubrzyckiemu" koncesję

  MSWiA zdecydowało o cofnięciu koncesji dla agencji ochrony Zubrzycki - ustalił reporter RMF FM Paweł Świąder. To ta agencja została zatrudniona przy eksmisji kupców z hali KDT w Warszawie w lipcu ubiegłego roku.

 • Agencja ochrony Zubrzycki bez koncesji. Pozostaje jej sąd administracyjny

  Szef MSWiA Jerzy Miller utrzymał decyzję o cofnięciu koncesji agencji ochrony Zubrzycki, która brała udział w eksmisji kupców z hali KDT w Warszawie. Firma może się teraz odwołać do sądu administracyjnego.

 • Warszawski Ratusz zapłacił 131 tysięcy złotych agencji ochrony Zubrzycki za rozstawienie trzech kilometrów płotków podczas uroczystości żałobnych w Warszawie 17 kwietnia. Początkową, zawrotną sumę prawie 146 tysięcy złotych zmniejszono jedynie o 15 tysięcy - dowiedział się reporter RMF FM Paweł Świąder.

 • Taka opinia Komendy Głównej Policji trafiła do resortu spraw wewnętrznych i administracji. W MSWiA od sierpnia trwa postępowanie, które ma stwierdzić, czy po lipcowych starciach z kupcami z warszawskiej hali KDT należy cofnąć firmie pozwolenie na działalność. Do tych informacji dotarł reporter RMF FM Paweł Świąder.

Zdjęcia na temat: zubrzycki
Dyskusje na temat: zubrzycki
 • Re: Krzysztof Zubrzycki Mistrzem Ortografii Polskiej 2018

  Dobrze i dosadnie przekazane - tylko czy nie na próżno z uwagi na tępotę gojów z tego kraju.

 • Re: Krzysztof Zubrzycki Mistrzem Ortografii Polskiej 2018

  Do : 333) ------------ przytoczę nie podważalne uzasadnienie na Twoją odpowiedź. 1/ Polacy od zarania zwalczali się między sobą biorąc za sprzymierzeńców w bratobójczej walce - wrogów a/ Bolesław Rogatka - konflikt z książętami Piastowskimi - oddanie Niemcom dużej części ziem Dolno Śląskich z Wrocławiem b/Tylko i wyłącznie wina polskich wielmożów w doprowadzeniu do wszystkich 3 rozbiorów Polski c/Tylko w Polsce większość Voizdolczy - zdrajców...

 • Re: Krzysztof Zubrzycki Mistrzem Ortografii Polskiej 2018

  "Zawsze sie bałem końca lata. Wtedy dziewczęta pochowajom do szaf swoje mini, zdejmą cudne Ti-szorty, odsłaniające ich słodkie bżuszki, od stawiom koszulki z głębokim dekoltem a z ich okrągłych pośladkuw znikną boskie stringi. Ta perspektywa mnie przerarza, wywołując we mnie myśli samobujcze.Wole nie myśleć że jak z kączy sie nad chodzące lato ujżę was w golfach, swetrach, spodniach, czapach, szalikach oraz dugich kurtkach. Moje oczy stracom to co było dla nich naj cenniejsze - wasze odkryte...

 • Re: Krzysztof Zubrzycki Mistrzem Ortografii Polskiej 2018

  "Curka mojej ksierzniczki Lukrecja ( 14 lat) pyta sie mamy - mamo a co czeba zrobić żeby być ,,gwiazdom,,? Ona jej muwi - musisz cureczko durzo przekliknać i być troche wulgarna dla wiekszości społcześtwa. Acha curka od powiada. Tzn. że jak będe przeklinała to tesz zrobie z siebie takiego gupa jak Dioda? - Tak cureczko. Curka na to - to ja bede przeklinała. - lepiej tego nie rub muwi ksierzniczka. Czemu? pyta sie curka jej. -bo widzisz musisz przeklnąc i o tym musza napisać w fakcie lub...

 • Re: Krzysztof Zubrzycki Mistrzem Ortografii Polskiej 2018

  Na wstępie nie chcę być źle zrozumiany że całkiem podważam ważność ortografii w pisowni każdego kraju , lecz tylko w Polsce przywiązuje się do tego tak wielkie znaczenie i przesadne uwielbienie jak do samego Boga i bojaźnią przed popełnieniem błędu , podobnie jak przed popełnieniem głównego grzechu . Piętą "achillesową" Polaków jest przede wszystkim to że każdy uważa się za mądrego polityka , a właściwie nie wie na kogo głosuje z pochodzenia...

 • Re: Krzysztof Zubrzycki Mistrzem Ortografii Polskiej 2018

  Mam wątpliwości, czy tekst dyktanda najeżony dziwolągami (żeby zamieścić jak najwięcej trudnych ortograficznie wyrazów), jest zgodny z innymi zasadami języka polskiego. Według mnie powinien brzmieć jak melodia: nie zacinać się, skrzypieć i sprawiać dyskomfort czytającemu. Te łamańce słowne to horror!

 • Re: Krzysztof Zubrzycki Mistrzem Ortografii Polskiej 2018

  Był przedostatni. Bolek zajął zaszczytne drugie miejsce.