• Informacje na temat:

  żuławski jerzy

Artykuły na temat: żuławski jerzy
 • Laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, za najlepszy wydany w ubiegłym roku utwór literacki utrzymany w konwencji fantastyki, otrzymał Rafał Kosik za powieść "Kameleon". Wręczenie nagrody nastąpi podczas trwającego od piątku w Lublinie Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki "Falkon 2009". W imprezie uczestniczy ponad tysiąc osób.

 • Pogrzeb Andrzeja Żuławskiego w poniedziałek. Reżyser spocznie w Górze Kalwarii

  Pogrzeb Andrzeja Żuławskiego odbędzie się w poniedziałek w Górze Kalwarii na Mazowszu - poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Jeden z najwybitniejszych polskich twórców kina, autor "Trzeciej części nocy", "Opętania" zmarł w środę w wieku 75 lat.

 • Jerzy Stuhr przewodniczącym Jury Konkursu Głównego

  Aktor i reżyser Jerzy Stuhr wystąpi w roli przewodniczącego międzynarodowego festiwalu. Tym razem zasiądzie w jury Konkursu Głównego "Wytyczanie drogi" w ramach Festiwalu Off Plus Camera.

 • ...i 4 przystani żeglugi pasażerskiej. Jerzy Wcisła z Urzędu Marszałkowskiego woj. warmińsko-mazurskiego uważa, że realizacja projektu "zrewolucjonizuje warunki uprawiania turystyki w regionie". Powiedział, że nowa...

 • Reżyser Andrzej Żuławski kończy 70 lat

  Andrzej Żuławski, jeden z najbardziej znanych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych polskich reżyserów filmowych skończy w poniedziałek 22 listopada 70 lat.

 • Reżyser i pisarz Andrzej Żuławski będzie przewodniczącym jury konkursu głównego festiwalu filmowego Off Plus Camera 2012, który odbędzie się w dniach od 13 do 22 kwietnia w Krakowie. Imprezę otworzy film "Terri" Azazela Jacobsa, zwycięzcy pierwszej edycji festiwalu.

 • Tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, przyznawanej za książki utrzymane w konwencji fantastyki, został Wit Szostak, autor powieści "Chochoły". Wręczenie nagrody odbędzie się 12 listopada, podczas konwentu Falkon w Lublinie.

 • Jerzy Grałek nie żyje. Aktor zmarł w wieku 69 lat

  W Krakowie zmarł Jerzy Grałek, wybitny aktor filmowy i teatralny. Występował m.in. w Teatrze im. Jaracza w Łodzi i Teatrze Polskim we Wrocławiu, ale największe sukcesy przyniosły mu role odgrywane na deskach krakowskich teatrów. Aktor odtwarzał bohaterów dramatów Szekspira, grał m.in. Klaudiusza i Macdufa. Zadebiutował w filmie "Dancing w kwaterze hitlera", wcielił się również w Stalina...

 • Jerzy Stuhr kończy 65 lat

  Aktor, reżyser i pedagog Jerzy Stuhr, odtwórca ról Filipa Mosza w "Amatorze", Lutka Danielaka w "Wodzireju" i Maksa w "Seksmisji", a ostatnio rzecznika papieża w zaprezentowanym w Cannes filmie włoskiego reżysera Nanniego Morettiego, kończy w środę 65 lat.

 • Adwokaci reżysera Andrzeja Żuławskiego i wydawcy jego książki pt. "Nocnik" domagają się odrzucenia pozwu Weroniki Rosati. Aktorka poczuła się dotknięta publikacją, uważa, że Żuławski opisał ją pod pseudonimem fikcyjnej postaci Esterki. Sąd zakazał na razie rozpowszechniania "Nocnika", a w piątek zdecyduje, czy odrzucić pozew.

Dyskusje na temat: żuławski jerzy
 • Re: Podkarpackie: PiS ma większość bezwzględną w sejmiku

  Ignacy Łukasiewicz, Henryk Jordan, Krzysztof Penderecki, Tadeusz Łomnicki, Jerzy Żuławski, ...... To tylko kilka nazwisk ludzi z regionu, którego tak nienawidzisz. Ty szujo? Kim ty jesteś?

 • Żuławski - Stara Ziemia

  Ciekawą wizję przyszłosci z perspektywy pocz. XX w. przedstawił Jerzy Żuławski w trzeciej części Trylogii Księżycowej "Stara Ziemia". Polecam. Zresztą całą trylogię polecam.

 • Coś się panu redaktorowi pomyliło

  "W 1920 roku "The New York Times" wyśmiał pomysł naukowca Roberta H. Goddarda, który twierdził, że rakiety będą mogły opuszczać powierzchnię Ziemi" - pisze autor Jak mogła ta gazeta wyśmiewać pomysł z rakietami, skoro fantastyka naukowa i opisy pozaziemskich podróży były już w pełnym rozkwicie. Juliusz Verne napisał już w 1865 roku powieść "Z Ziemi na Księżyc", a Jerzy Żuławski w 1903 roku

 • Lewe faktury PO

  , powiadomiłem prokuraturę – opowiada Jerzy Helman, szef OSiR. Takie same rachunki jak te z OSiR policja znalazła później też w UKS. – Wygląda na to, że pieniądze na nie były wypłacane dwa razy. Raz(...) żoliborskiej PO. – Nie znam szczegółów prokuratorskiego postępowania. Wiem, że jest on tam tylko świadkiem. Dopóki nie zmieni się jego status, dopóty nie ma sprawy – mówi Piotr Wertenstein-Żuławski