• Informacje na temat:

  zupan

Artykuły na temat: zupan
 • Jakub Kornhauser laureatem nagrody im. Wisławy Szymborskiej

  Poeci Jakub Kornhauser i Uros Zupan zostali laureatami tegorocznej, przyznanej po raz czwarty, Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Nazwiska laureatów ogłoszono w sobotę wieczorem podczas gali w Operze Krakowskiej.

 • Pełny strój szlachecki złożony z czapki, żupana, delii i butów oraz buławę, szablę, pas metalowy i krzyżyk położono na zmumifikowane ciało księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, eksponowane w podziemiu kościoła Świętej Trójcy na Świętym Krzyżu (Świętokrzyskie).

 • "Nie chcę, by polała się krew"

  Czy u samych granic Polski rodzi się nowy separatyzm? Czy za jakiś czas przybędzie naszemu krajowi nowy sąsiad? Wielu Rusinów z graniczącego z Polską ukraińskiego Zakarpacia ma dość władzy Kijowa. Jak twierdzi Jewhen Żupan, głowa rady Rusinów Podkarpackich, pogłębiający się kryzys państwa ukraińskiego może zradykalizować nastroje w regionie.

 • Festiwal Tajemnic na Zamku Książ: Pokazy historycznej mody, wystawy i wykłady

  Za nami drugi dzień 6. Festiwalu Tajemnic na Zamku Książ! Na uczestników czekały liczne widowiska historyczne, pokazy, wystawy oraz wykłady.

 • Wielkie święto miłośników przygód. Trwa Festiwal Tajemnic na Zamku Książ!

  Zapraszamy na największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. Rozpoczęła się szósta edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic! Każdy z miłośników przygód znajdzie dla siebie coś interesującego. Nie zabraknie widowisk historycznych, pokazów, wystaw oraz merytorycznych dyskusji!

 • O symbolu Krakowa w Celestacie

  W środę w Celestacie, oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, odbyły się warsztaty "Lajkonik i jego strój" dla osób z dysfunkcją wzroku. Spotkanie zorganizowano w ramach trwającego od 8 czerwca XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością" - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych.

 • Żegnaj TOP 16!

  W siódmym meczu tego sezonu sopoccy koszykarze przegrali po raz szósty. W Lublanie ulegli tamtejszej Olimpiji 49:68 (15:13, 11:22, 15:14, 8:19). W grupie C na półmetku rywalizacji mistrzowie Polski są na ostatnim miejscu. W rundzie rewanżowej cztery razy zagrają u siebie. OLIMPIJA: Milic 16, Hukic 16 (4x3), Dragic 15 (1), Bailey 6 (1), Razvic 2 oraz Dondic 5, Booker 5, Zupan 3(1), Mocnik...

 • "Hrabina Marica" na scenie GTM

  Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza 9 maja o godz. 18.00 na "Hrabinę Maricę" - jedną z najsłynniejszych operetek Emmericha Kálmána.

 • Węgierska hrabina Marica w Tczewie

  I znowu Poznań, i znowu Teatr Muzyczny! Wszystkie tczewskie męczydusze z rechotem uzupełniają swoje kajety z "hakami" na dyr. Tadeusza Żmijewskiego o kolejny wpis, zaś ci, którzy i tym razem dali poznańskiej ekipie szansę, absolutnie nie mieli powodów, aby narzekać z powodu wydanych 35 zł.

 • O miłości z happy endem

  Operetka od zawsze była lekką, mieszczańską rozrywką. Tak jest i z "Baronem cygańskim" Johanna Straussa - najnowszą premierą gdańskiej Opery Bałtyckiej. Szkoda tylko, że przygotowana z dużym rozmachem inscenizacja niemiłosiernie trąci myszką.

Dyskusje na temat: zupan