• Informacje na temat:

  żupy

Artykuły na temat: żupy
 • Festiwal zupy w Radomiu

  W piątek 25 marca już po raz trzeci w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu (woj. mazowieckie) odbędzie się Festiwal Zupy.

 • Ministerialna kontrola ws. zupy mlecznej

  „Newsweek” dotarł do niecodziennej korespondencji resortu sprawiedliwości ze Służbą Więzienną. Urzędnicy dopytywali w niej m.in, czy zupa mleczna podawana jest osadzonym z makaronem czy z ryżem i z jakich powodów dostają ją co drugi dzień.

 • Ministerialna kontrola w sprawie zupy mlecznej

  „Newsweek” dotarł do niecodziennej korespondencji resortu sprawiedliwości ze Służbą Więzienną. Urzędnicy dopytywali w niej m.in, czy zupa mleczna podawana jest osadzonym z makaronem czy z ryżem i z jakich powodów dostają ją co drugi dzień.

 • Festiwal Zupy Pomidorowej w Kołobrzegu

  Wielbiciele pomidorówki z całej Polski bawili się na festiwalu w Kołobrzegu. Nad portem jachtowym przez cały dzień unosił się zapach pomidorów. Każdy mógł spróbować zupy, namalować obraz ketchupem, a ze sceny płynęła poezja tomato. Jedyny w Polsce fan klub pomidorówki zyskał nowych członków.

 • Chipsy i gumy zamiast ciepłej zupy

  W niektórych szkołach na Warmii i Mazurach dzieci z ubogich rodzin, które korzystały z dożywiania, zamiast ciepłego posiłku dostawały słone paluszki, chipsy, gumę do żucia i słodycze. W części szkół wydawanie zup ograniczono do trzech razy w tygodniu.

 • Fani zupy pomidorowej zrzeszyli się w pierwszym w Polsce klubie miłośników tej zupy w Kołobrzegu.

 • 200 kilogramów łososiowych łbów, dwieście kilogramów kręgosłupów, setki kilogramów warzyw i przyprawy. Wszystko w garnku, do którego zmieści się cztery tysiące litrów wody. Mieszkańcy Ustki i turyści chcą pobić rekord Guinessa w gotowaniu zupy.

 • Polska królestwem zupy. Zjadamy jej najwięcej na świecie

  Niemal miliard złotych w handlu i prawie 4 miliardy litrów na talerzu. Polacy lubią zupę jak nikt na świecie - informuje "Puls Biznesu".

 • Fakty z Twojego Miasta. Skosztowaliśmy ślepego śledzia i zupy z kaczej krwi

  W Faktach z Twojego Miasta odwiedziliśmy dziś Toruń i zajrzeliśmy do lokalnej kuchni. Tradycyjną toruńską potrawą jest ślepy śledź. "Ślepy", bo w tej potrawie paradoksalnie nie ma… śledzia. To właściwie tylko specjalny sos, podawany w konkretny sposób.

 • Kup posiłek - zasponsorujesz talerz zupy dla ubogich

  Lubelskie Bractwo Miłosierdzia imienia Brata Alberta uruchomiło w swojej siedzibie bar Mieszczański. Pracują w nim byli podopieczni bractwa. Zysk z funkcjonowania jadłodajni będzie przeznaczony na zakup składników darmowej zupy, którą codziennie dostaje ponad 300 potrzebujących.

Wideo na temat: żupy
 • Smaki Barczewa

  Jakie są najbardziej charakterystyczne smaki Warmii? Pyszne zupy - potrawy mączne - ale z mięsem. "Może to być też zupa warmińska czyli z kluseczkami mięsnymi do tego plince z pomoćką bądź kartacze z mięsem" - mówi Irena Szczepańska ze Starego Folwarku.

 • Jak powstaje najlepsza zupa rybna we Fromborku?

  Słynna jest zarówno wśród miejscowych, jak i wśród turystów. My - przynajmniej częściowo - poznaliśmy jej tajemnice. Nasi dziennikarze rozmawiali z twórcami najlepszej zupy rybnej we Fromborku, który był w sobotę Twoim Miastem w Faktach RMF FM i TVP INFO.

 • Wigilia dla potrzebujących na krakowskim rynku

  Przy największym wigilijnym stole spotkali się dziś w Krakowie ludzie ubodzy i bezdomni z całego kraju. W Rynku Głównym przygotowano dla nich 8 tysięcy litrów barszczu i zupy grzybowej a także ponad 250 tysięcy pierogów.

Dyskusje na temat: żupy