• Informacje na temat:

  związek artystów scen polskich

Artykuły na temat: związek artystów scen polskich
 • Z okazji obchodzonego w maju Dnia Artysty Śpiewaka Związek Artystów Scen Polskich przyznał doroczne Statuetki Ariona - wyraz środowiskowego uznania dla szczególnie zasłużonych artystów dla opery polskiej. Wręczenie odbyło się w poniedziałek w Warszawie.

 • IV Ogólnopolski Festiwal Romskich i Polskich Dziecięcych Zespołów Taneczno-Wokalnych "Muzyka łagodzi obyczaje" odbędzie się w sobotę (18 sierpnia) w Gorzowie Wlkp. Na plenerowej scenie zaprezentują się cztery zespoły i sześciu solistów z kilku polskich miast.

 • Zmarła Irena Kwiatkowska

  Nie żyje Irena Kwiatkowska. Gwiazda teatru, filmu i kabaretu zmarła w czwartek nad ranem w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie - poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Miała 98 lat.

 • Szczepkowska otrzymuje honorarium od ZASP

  Prezes Związku Artystów Scen Polskich Joanna Szczepkowska otrzymuje honorarium za swoją pracę. Jak powiedziała, jest to "forma stypendium" ufundowanego dla niej przez Związek.

 • Pomniki artystów, myślicieli i... zwykłych-niezwykłych ludzi. Poznaj groby z historią

  ..., niemal w rzeczywistych rozmiarach, sylwetki-portrety małżonków. Nagrobek jednego z najwybitniejszych polskich malarzy Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, swój grób ma polski malarz, twórca(...) to radzieckie władze. Był rok 1965, kiedy ich związek wyszedł na jaw - Lidia musiała wrócić do Rosji. Na spakowanie się miała 48 godzin. Kiedy się pakowała, na chwilę wyszła z domu. Znaleziono ją...

 • ...8 zespołów i ok. 10 solistów zaprezentuje się w sobotę podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Romskich i Polskich Dziecięcych Zespołów Taneczno-Wokalnych. Na imprezę pod hasłem "Muzyka Łagodzi Obyczaje" przyjadą do Gorzowa Wlkp. młodzi artyści z kilku miast.

 • Nie żyje Nina Andrycz

  Nie żyje Nina Andrycz, aktorka nazywana przez wielu wielką damą polskiego teatru - poinformował PAP Związek Artystów Scen Polskich. Artystka zmarła w piątek rano w Warszawie. Miała 101 lat.

 • Związek Artystów Scen Polskich przyznał nagrody im. Leona Schillera za 2009 r. scenograf Magdalenie Musiał oraz aktorowi Marcinowi Hycnarowi. Stowarzyszenie ujawnia nazwiska laureatów zawsze w okolicach 14 marca; w tym dniu przypada rocznica urodzin Leona Schillera.

 • Wyróżnienie ZASP dla teatru lalek "Banialuka"

  Związek Artystów Scen Polskich uhonorował bielski teatr lalek "Banialuka" wyróżnieniem za "wysoki poziom artystyczny i pielęgnowanie tradycji sztuki lalkarskiej w minionym 60-leciu" - podał w poniedziałek impresariat bielskiej sceny.

 • Związek Artystów Scen Polskich włączył się w walkę o zwiększenie okrojonego o niemal 800 tys. zł budżetu Teatru Nowego w Łodzi. Prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz zaapelował we wtorek do władz Łodzi o wprowadzenie poprawek do budżetu i zwiększenie dotacji.

Zdjęcia na temat: związek artystów scen polskich
Dyskusje na temat: związek artystów scen polskich