• Informacje na temat:

  związek harcerstwa polskiego

Artykuły na temat: związek harcerstwa polskiego
 • Będzie Rok Harcerstwa

  Jednogłośnie przyjętą uchwałą Senat RP ustanowił rok 2018 Rokiem Harcerstwa i wyraził w niej uznanie dla zasług polskiego skautingu oraz jego znaczącej roli w wychowaniu kolejnych młodych pokoleń rodaków tworzących podwaliny pod nowoczesne społeczeństwo, odbudowujących Ojczyznę po obu wojnach światowych, zawsze chętnie niosących pomoc potrzebującym.

 • Dzień Otwarty Harcerstwa Polskiego

  Centrum Kulturalne w Przemyślu, Związek Harcerstwa Polskiego w Przemyślu oraz Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K. są organizatorami Dnia Otwartego Harcerstwa Polskiego, który odbędzie się 27 lutego w Centrum Kulturalnym.

 • ...długoletnie więzienie. Na ekspozycji znalazły się m.in. archiwalne fotografie i pamiątki z łódzkiego zjazdu harcerskiego w 1956 roku, który reaktywował Związek Harcerstwa Polskiego i przywrócił tradycyjne(...) Harcerstwa Polskiego do struktur światowego skautingu. Wystawę przygotowała Komenda Chorągwi Łódzkiej ZHP wraz z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Muzeum Harcerstwa w Warszawie i łódzkim...

 • Obchody 90 - lecia powstania Harcerstwa Zamojskiego

  Na inaugurację obchodów 90 - lecia powstania Harcerstwa Zamojskiego przygotowano m.in. I Wystawę Historyczną "Nad Nami Orzeł Biały" w Klubie Garnizonowym w Zamościu, czynną od 3 września br.

 • Historia i dorobek krakowskich drużyn harcerskich zostały przypominane na wystawie otwartej w sobotę w hali Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Krakowie.

 • Jubileuszowy Zlot Stulecia Harcerstwa Polskiego "Kraków 2010" zakończył się w środę w Krakowie uroczystym apelem. W padającym deszczu harcerze zwijają namioty, w których mieszkało 8 tys. osób. Likwidacja miasteczka na krakowskich Błoniach potrwa około dwóch dni.

 • Związek Harcerstwa Polskiego włącza się do akcji Podaruj Dzieciom Słońce

  Harcerska Szkoła Ratownictwa Związku Harcerstwa Polskiego, w ramach akcji "Podaruj Dzieciom Słońce" zaprasza dzieci i młodzież na cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy medycznej, które odbędą się w ciągu najbliższych 4 weekendów na terenie całego kraju, w hipermarketach sieci Kaufland.

 • Dzieje harcerstwa w PRL oraz najważniejsze postacie związane z polskim skautingiem przypominają dwie plenerowe wystawy otwarte w czwartek w Krakowie. Towarzyszą one Zlotowi Stulecia Harcerstwa, organizowanemu przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

 • Fenomen Polskiego Państwa Podziemnego

  Polskie Państwo Podziemne, działając w latach 1939 -1945 na terenach okupowanych przez Niemców i Sowietów, było fenomenem w ogarniętej wojną Europie. Jego początkiem było utworzenie 27 września 1939 r. Służby Zwycięstwu Polski, przekształconej w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w AK. Dzisiaj mija 75. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.

 • ...27 września mija 70. rocznica powołania Służby Zwycięstwu Polski, zalążka Polskiego Państwa Podziemnego, jedynej w skali światowej organizacji, w której mimo terroru okupanta funkcjonowały wszystkie organy państwowe, zarówno cywilne, jak i wojskowe.

Zdjęcia na temat: związek harcerstwa polskiego
Dyskusje na temat: związek harcerstwa polskiego