• Informacje na temat:

  związek harcerstwa rzeczypospolitej

Artykuły na temat: związek harcerstwa rzeczypospolitej
 • Będzie Rok Harcerstwa

  Jednogłośnie przyjętą uchwałą Senat RP ustanowił rok 2018 Rokiem Harcerstwa i wyraził w niej uznanie dla zasług polskiego skautingu oraz jego znaczącej roli w wychowaniu kolejnych młodych pokoleń rodaków tworzących podwaliny pod nowoczesne społeczeństwo, odbudowujących Ojczyznę po obu wojnach światowych, zawsze chętnie niosących pomoc potrzebującym.

 • Dzieje harcerstwa w PRL oraz najważniejsze postacie związane z polskim skautingiem przypominają dwie plenerowe wystawy otwarte w czwartek w Krakowie. Towarzyszą one Zlotowi Stulecia Harcerstwa, organizowanemu przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

 • Jubileuszowy Zlot Stulecia Harcerstwa Polskiego "Kraków 2010" zakończył się w środę w Krakowie uroczystym apelem. W padającym deszczu harcerze zwijają namioty, w których mieszkało 8 tys. osób. Likwidacja miasteczka na krakowskich Błoniach potrwa około dwóch dni.

 • Ekspozycja odbywa się w ramach organizowanych przez Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej obchodów 100-lecia harcerstwa. Wśród prezentowanych eksponatów są m.in. odnaleziony kilka miesięcy temu sztandar(...), okolicznościowe plakietki, chusty, proporce, totemy i flagi, w tym flaga ze zlotu zorganizowanego w 70-lecie harcerstwa w 1981 r. w Krakowie. - Zależy nam na pokazaniu rodzicom, czym zajmują się harcerze...

 • "Nasz Dziennik": Cios w katolickie harcerstwo

  Dotyczy to takich organizacji jak Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej czy Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego Zawisza, które w pracy wychowawczej odwołują się do wartości chrześcijańskich(...). Parlamentarny Zespół Przyjaciół Harcerstwa przygotowuje projekt nowej ustawy o działalności harcerskiej, który odwołuje się do zupełnie innych wartości. Wprowadza on definicję harcerstwa rozumianą...

 • Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

  ...pożarnej i harcerstwa. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak podkreślił, że taki skład pocztu ma ważne znaczenie. - Flaga wyraża troskę o Rzeczpospolitą jako dobro wspólne - mówił. Jak(...). W uroczystości udział wziął także minister obrony narodowej Aleksander Szczygło . Jak mówił dziennikarzom, powiązanie Dnia Flagi RP ze Świętem 3 maja ma uświadomić Polakom emocjonalny związek...

 • Apel do GK ZHP w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W związku z mającą jawnie polityczny charakter próbą ograniczenia przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza udziału Wojska Polskiego podczas uroczystości 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte apeluję do wciąganego w tę rozgrywkę kierownictwa Związku Harcerstwa Polskiego o zdecydowane odcięcie się od niej.

 • Gra miejska "Pomarańczowa Rewolucja", konferencja historyczna i koncert zespołu Armia - to niektóre atrakcje "Tygodnia Patriotycznego" w Łodzi, organizowanego dla uczczenia Święta Niepodległości przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

 • Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej ma od niedzieli nowe władze. Przewodniczącym ZHR został harcmistrz Michał Butkiewicz, Naczelniczką Organizacji Harcerek - Maria Brzeska-Deli, a Naczelnikiem Organizacji Harcerzy - Michał Sternicki - poinformowała phm. Ewa Modrzejewska.

 • Wprost: Tajne służby werbują harcerki

  Zapleczem personalnym dla działającej od 2006 r. Służby Wywiadu Wojskowego stał się Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej - donosi "Wprost".

Dyskusje na temat: związek harcerstwa rzeczypospolitej
 • Re: Służby dotarły do obozu w Suszku. Trwa transport rannych do szpitala

  Myślę,że ten skrót to Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej...

 • Re: Harcerze z obozu w Suszku wrócili do domów

  Harcerze są w ZHP (Związek Harcerstwa Polskiego), więc nie był to obóz harcerski, tylko kościelnej organizacji ZHR (Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej).

 • Re: Służby dotarły do obozu w Suszku. Trwa transport rannych do szpitala

  Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej – organizacja harcerska, powołana 12 lutego 1989 przez instruktorów z terenu całej Polski. Jako ciekawostkę dodam, że Szymon Majewski wywodzi się ZHR.

 • Re: ZHP: Mamy przygotowane plany ewakuacji

  Konfabulacje! ZHR nie jest organizacją kościelną!!! Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej jest organizacją non-profit, założony w 1989, a od 20 kwietnia 2004 zarejestrowany jest jako organizacja pożytku publicznego. Związek opiera swoją działalność wychowawczą na społecznej pracy członków. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej odwołuje się do tradycji ideowej skautingu i polskiego harcerstwa, chce

 • Re: Służby dotarły do obozu w Suszku. Trwa transport rannych do szpitala

  W Polsce działa : Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP) (pod protektoratem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy) Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR) (pod protektoratem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy) Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego (Skauci Europy) (pod protektoratem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 • Re: Służby dotarły do obozu w Suszku. Trwa transport rannych do szpitala

  Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej – organizacja harcerska, powołana 12 lutego 1989 przez instruktorów z terenu całej Polski. Powstała, aby zjednoczyć wysiłki niezależnych środowisk harcerskich poprzez powołanie alternatywnej ogólnopolskiej organizacji harcerskiej.

 • Re: Służby dotarły do obozu w Suszku. Trwa transport rannych do szpitala

  Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej – organizacja harcerska, powołana 12 lutego 1989 przez instruktorów z terenu całej Polski. Powstała, aby zjednoczyć wysiłki niezależnych środowisk harcerskich poprzez powołanie alternatywnej ogólnopolskiej organizacji harcerskiej.Tumanem byłeś ,jestes i bedziesz.

 • Re: ZHP: Mamy przygotowane plany ewakuacji

  Związek Harcerstwa Polskiego działa nieprzerwanie od 1918 roku i liczy obecnie ponad 100 tys. harcerek i harcerzy. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to organizacja kościelna założona w 1989 roku licząca niecałe 17 tys. dzieci i młodzieży. Oba związki różnią się głównie dotacją państwową. Na Akcję Letnią 100-tysięczny ZHP dostaje 20 tys. złotych, a 17-tysięczny ZHR 100 tys. złotych. NO I GDZIE

 • Re: "Nasz Dziennik": Nowa wersja roty. Nie będzie odniesienia do Boga

  Ale Związek Harcerstwa Polskiego to nigdy nie było prawdziwe harcerstwo tylko wymysł ludowej Polski. Prawdziwe, patriotyczne, przekazujące wartości takie jak, odpowiedzialność, koleżeństwo, wiara, honor i jak wyżej wspomniałam patriotyzm to tylko harcerstwo Rzeczypospolitej czyli ZHR, a nie ZHP.

 • Re: ​Kancelaria Prezydenta domaga się od MON wyjaśnień w sprawie incydentu na Westerplatte

  Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP) – największa polska organizacja harcerska. Powstała na zjeździe 1-2 listopada 1918, z połączenia wszystkich wcześniej działających organizacji harcerskich i skautowych (scalenie organizacji z trzech zaborów przebiegało w trudnym okresie formowania się II Rzeczypospolitej i zakończyło pod koniec 1920)[3]. Jest wychowawczym, patriotycznym, dobrowolnym