• Informacje na temat:

  związek komunistów

Artykuły na temat: związek komunistów
 • "Żelazna Dama" ulegała komunistom

  Wynika z ich, że "Żelazna Dama" bywała miękka w relacjach z komunistami, gdy Związek Radziecki chylił się ku upadkowi. Podczas spotkania z Michaiłem Gorbaczowem w 1989 roku Margaret Thatcher zapewniła rosyjskiego przywódcę, że destabilizacja Europy Wschodniej i rozpad Układu Warszawskiego, nie leżą w interesie Zachodu. Dodała także, że nie zrobi nic, co mogłoby zagrozić bezpieczeństwu Związku...

 • Komunistycznej. Sprzeciwiał się planom podziału Palestyny na dwa państwa, ale zmienił zdanie, gdy za tym pomysłem opowiedział się Związek Radziecki. Mandat deputowanego uzyskał w pierwszych wyborach do...

 • Korwin-Mikke dla "Deutsche Welle": I dobrze! Jednego idiotę mniej

  Unia Europejska opanowana jest przez komunistów, państwo opiekuńcze musi być zlikwidowane, dobry Europejczyk musi nienawidzić UE - mówi europoseł Janusz Korwin-Mikke.

 • Statuetkami Polski Walczącej zostaną wkrótce uhonorowani twórcy filmu "Generał Nil" - o Auguście Emilu Fieldorfie, bohaterskim dowódcy Kedywu Komendy Głównej AK, zamordowanym po wojnie przez komunistów.

 • Sprawa o zniesławienie Związku Zawodowego Sierpień '80 została umorzona. Tak zdecydował kolbuszowski sąd. Związek oskarżył kandydata do fotela prezydenckiego - Mariana Krzaklewskiego o zniesławienie i pomówienie, po tym jak lider AWS nazwał związkowców "pobratymcami komunistów, lewackimi terrorystami i zbrodniczą komuną".

 • „Żelazna Dama” ulegała komunistom

  Brytyjska prasa ujawnia dokumenty, które w innym świetle pokazują Margaret Thatcher byłą premier Wielkiej Brytanii – informuje korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen. Wynika z ich, że „Żelazna Dama” bywała miękka w relacjach z komunistami, gdy Związek Radziecki chylił się ku upadkowi.

 • Rotmistrz Witold Pilecki, oficer AK, twórca ruchu oporu w KL Auschwitz, zamordowany w 1948 roku przez komunistów, otrzymał pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta Oświęcimia - informuje oświęcimski magistrat.

 • Ikony "S" - wciąż w polityce, na uboczu, w różnych obozach

  Wałęsa wystąpił z Solidarności, gdyż uznał, że związek za bardzo zaangażował się w poparcie Prawa i Sprawiedliwości oraz braci Kaczyńskich. W kwietniu 2005 r. na zaproszenie prezydenta Aleksandra(...) "S". Walentynowicz była przeciwnikiem Okrągłego Stołu, który uważała za zdradę i dogadanie się komunistów z częścią opozycji, opanowaną przez agentów SB. Krytykowała przemiany polityczne w Polsce po 1989

 • Tajemnice alianckich szpiegów

  ...zawiązał spisek mający na celu zniszczenie komunistów?

 • Rodzina gen. Jaruzelskiego chce, by spoczął na Wojskowych Powązkach

  Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych złożył wniosek o pochowanie ostatniego przywódcy PRL gen. Wojciecha Jaruzelskiego na Powązkach Wojskowych w Warszawie i o wojskową asystę na pogrzeb. Inicjatywę popiera rodzina generała.

Dyskusje na temat: związek komunistów