• Informacje na temat:

  związek niemiecki

Artykuły na temat: związek niemiecki
 • Niemiecki Związek Wypędzonych: Roszczenia reparacyjne nieuzasadnione

  Niemiecki Związek Wypędzonych (BdV) uznał polskie roszczenia reparacyjne za pozbawione prawnego i moralnego uzasadnienia. Przewodniczący BdV Bernd Fabritius napisał w oświadczeniu, że żądania PiS są "celową prowokacją". "Wprowadzone do dyskusji przez polski rząd PiS roszczenia reparacyjne wobec Niemiec pozbawione są jakiejkolwiek prawnej i moralnej legitymacji. PiS wrzucił ten temat jako celową...

 • Upadek niemieckich linii lotniczych ma związek z Amber Gold?

  ...​Upadłość Amber Gold i jej dziecka OLT Express mogły być jedną z przyczyn upadłości niemieckich linii lotniczych Air Berlin - uważa europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Dodał, że na rozmowy do Air Berlin "bardzo często latał Marcin P., współwłaściciel Amber Gold i OLT Express".

 • Związek Wypędzonych: Roszczenia reparacyjne nieuzasadnione

  Niemiecki Związek Wypędzonych (BdV) uznał polskie roszczenia reparacyjne za pozbawione prawnego i moralnego uzasadnienia. Przewodniczący BdV Bernd Fabritius napisał w opublikowanym w sobotę oświadczeniu, że żądania PiS są "celową prowokacją".

 • Franz Beckenbauer i Niemiecki Związek Piłki Nożnej na celowniku śledczych. MŚ 2006 zostały kupione?

  Franz Beckenbauer - legenda futbolu i były przewodniczący komitetu organizacyjnego piłkarskich mistrzostw świata w Niemczech w 2006 roku - oraz trzech przedstawicieli najwyższych władz Niemieckiego Związku Piłki Nożnej znalazło się na celowniku szwajcarskiej prokuratury. Sprawa dotyczy organizacji mundialu sprzed 10 lat. Dzisiaj - jak donosi dziennikarz RMF FM Adam Górczewski - w ośmiu miejscach...

 • Była komisarz UE zataiła związek z rajem podatkowym

  Była unijna komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes sprawowała podczas swojej kadencji w KE funkcję dyrektora spółki zarejestrowanej w raju podatkowym na Bahamach - pisze w czwartek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

 • Niemieccy związkowcy protestują przeciwko otwarciu sklepów w Wigilię

  Niemiecki Związek Zawodowy Pracowników Usług Verdi protestuje przeciwko handlowi w Wigilię. Choć w tym roku wypada ona w niedzielę, przepisy prawne dopuszczają możliwość otwarcia w tym dniu sklepów.

 • "Polski obóz zagłady" znów w niemieckiej gazecie

  Niemiecki dziennik "Frankfurter Neue Presse" użył określenia "polski obóz" w stosunku do niemieckiego obozu zagłady w Treblince.

 • Turecka propaganda w szkołach. Niemiecki kontrwywiad ostrzega

  Niemiecki kontrwywiad ostrzega, że tureckie tajne służby w ostatnich miesiącach rozszerzają swoją działalność na terenie tego kraju. Do niemieckich szkół tureckie konsulaty wysyłały 503 nauczycieli, którzy zamiast uczyć tam języka tureckiego, zajmują się polityczną agitacją. Tak twierdzi dziennik "Die Welt" opierając się na danych Związku Zawodowego Nauczycieli.

 • Niemiecki TK odrzucił skargę ekologów na Nord Stream 2

  Kolejna próba powstrzymania budowy Nord Stream 2 spaliła na panewce. Zdaniem ekologów gazociąg spowoduje nieodwracalne szkody na Bałtyku, ale Niemiecki Trybunał Konstytucyjny nie uznał ich racji.

 • Ekshumacje żołnierzy niemieckich w Polsce

  W tym roku ekshumowano szczątki ponad 3 tys. żołnierzy niemieckich, poległych na terenie naszego kraju podczas obu wojen światowych. Szczątki są chowane na kilkunastu cmentarzach w całej Polsce, pochówki odbywają się zwykle jesienią.

Zdjęcia na temat: związek niemiecki
Wideo na temat: związek niemiecki
 • Protasiewicz do europosłów: Publikacja ‘Bilda’ jest kłamliwa i obraźliwa

  Jacek Protesiewicz skomentował na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego publikację niemieckiego "Bilda", według którego, rzekomo pijany polityk miał obrażać obsługę lotniska we Frankfurcie. "Koleżanki i koledzy, w związku z publikacją tabloidu ‘Bild’ chcę was poinformować, że w ostatni wtorek w trakcie podróży na sesję Parlamentu Europejskiego zostałem w sposób niewłaściwy potraktowany przez

Dyskusje na temat: związek niemiecki