• Informacje na temat:

  związek niemiecki

Artykuły na temat: związek niemiecki
 • Niemiecki Związek Wypędzonych: Roszczenia reparacyjne nieuzasadnione

  Niemiecki Związek Wypędzonych (BdV) uznał polskie roszczenia reparacyjne za pozbawione prawnego i moralnego uzasadnienia. Przewodniczący BdV Bernd Fabritius napisał w oświadczeniu, że żądania PiS są "celową prowokacją". "Wprowadzone do dyskusji przez polski rząd PiS roszczenia reparacyjne wobec Niemiec pozbawione są jakiejkolwiek prawnej i moralnej legitymacji. PiS wrzucił ten temat jako celową...

 • Upadek niemieckich linii lotniczych ma związek z Amber Gold?

  ...​Upadłość Amber Gold i jej dziecka OLT Express mogły być jedną z przyczyn upadłości niemieckich linii lotniczych Air Berlin - uważa europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Dodał, że na rozmowy do Air Berlin "bardzo często latał Marcin P., współwłaściciel Amber Gold i OLT Express".

 • Związek Wypędzonych: Roszczenia reparacyjne nieuzasadnione

  Niemiecki Związek Wypędzonych (BdV) uznał polskie roszczenia reparacyjne za pozbawione prawnego i moralnego uzasadnienia. Przewodniczący BdV Bernd Fabritius napisał w opublikowanym w sobotę oświadczeniu, że żądania PiS są "celową prowokacją".

 • Franz Beckenbauer i Niemiecki Związek Piłki Nożnej na celowniku śledczych. MŚ 2006 zostały kupione?

  Franz Beckenbauer - legenda futbolu i były przewodniczący komitetu organizacyjnego piłkarskich mistrzostw świata w Niemczech w 2006 roku - oraz trzech przedstawicieli najwyższych władz Niemieckiego Związku Piłki Nożnej znalazło się na celowniku szwajcarskiej prokuratury. Sprawa dotyczy organizacji mundialu sprzed 10 lat. Dzisiaj - jak donosi dziennikarz RMF FM Adam Górczewski - w ośmiu miejscach...

 • Była komisarz UE zataiła związek z rajem podatkowym

  Była unijna komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes sprawowała podczas swojej kadencji w KE funkcję dyrektora spółki zarejestrowanej w raju podatkowym na Bahamach - pisze w czwartek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

 • Niemieccy związkowcy protestują przeciwko otwarciu sklepów w Wigilię

  Niemiecki Związek Zawodowy Pracowników Usług Verdi protestuje przeciwko handlowi w Wigilię. Choć w tym roku wypada ona w niedzielę, przepisy prawne dopuszczają możliwość otwarcia w tym dniu sklepów.

 • Turecka propaganda w szkołach. Niemiecki kontrwywiad ostrzega

  Niemiecki kontrwywiad ostrzega, że tureckie tajne służby w ostatnich miesiącach rozszerzają swoją działalność na terenie tego kraju. Do niemieckich szkół tureckie konsulaty wysyłały 503 nauczycieli, którzy zamiast uczyć tam języka tureckiego, zajmują się polityczną agitacją. Tak twierdzi dziennik "Die Welt" opierając się na danych Związku Zawodowego Nauczycieli.

 • Ekshumacje żołnierzy niemieckich w Polsce

  W tym roku ekshumowano szczątki ponad 3 tys. żołnierzy niemieckich, poległych na terenie naszego kraju podczas obu wojen światowych. Szczątki są chowane na kilkunastu cmentarzach w całej Polsce, pochówki odbywają się zwykle jesienią.

 • Niemieckie miasta reagują na zamach w Barcelonie

  .... Niemiecki Związek Miast i Gmin jest odmiennego zdania i ostrzegł na łamach sobotniego (19.08.2017) wydania dziennika "Heilbronner Stimme" przed przeobrażaniem miast w "twierdze". Miasta w Niemczech(...)Atak terrorystyczny na popularnej promenadzie w Barcelonie ożywił debatę na temat zabezpieczenia miast w Niemczech przed atakami terrorystycznymi przy użyciu pojazdów. Niemieckie Zrzeszenie Miast...

 • Związek Polaków w Niemczech zabiega o status mniejszości

  Związek Polaków w Niemczech (ZPwN) zabiega o status mniejszości narodowej dla Polaków mieszkających w tym kraju. Pełnomocnik organizacji Stefan Hambura skierował do niemieckiego MSW wniosek o wpisanie Polaków do rejestru mniejszości narodowych.

Zdjęcia na temat: związek niemiecki
Wideo na temat: związek niemiecki
 • Protasiewicz do europosłów: Publikacja ‘Bilda’ jest kłamliwa i obraźliwa

  Jacek Protesiewicz skomentował na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego publikację niemieckiego "Bilda", według którego, rzekomo pijany polityk miał obrażać obsługę lotniska we Frankfurcie. "Koleżanki i koledzy, w związku z publikacją tabloidu ‘Bild’ chcę was poinformować, że w ostatni wtorek w trakcie podróży na sesję Parlamentu Europejskiego zostałem w sposób niewłaściwy potraktowany przez

Dyskusje na temat: związek niemiecki