• Informacje na temat:

  związek polskich artystów plastyków

Artykuły na temat: związek polskich artystów plastyków
 • Nagroda prezydenta Mrągowa w dziedzinie kultury panu Piotrowi Dondajewskiemu za pracę artystyczną w związku z Jubileuszem 30-lecia pracy twórczej. Uroczystość wręczenia miała miejsce w galerii Związku Polskich Artystów Plastyków w Olsztynie przy ulicy Zamkowej 2a.

 • Prawie 50 tkanin pochodzących z kolekcji łódzkiego Centralnego Muzeum Włókiennictwa i ze zbiorów własnych twórców prezentowanych jest na otwartej w czwartek w Łodzi wystawie "Tkanina artystów łódzkich".

 • Wielki artysta niedoceniany w Krośnie

  Artylerii Konnej i sceny rodzajowe z życia dywizjonu. Po wojnie, już w Krośnie zorganizował Związek Artystów Plastyków. Był też współredaktorem pisma artystycznego pt. "Sztuka i Życie" oraz współorganizatorem...

 • Ponad dwieście prac 122 artystów będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej 23. Biennale Plakatu Polskiego. Wernisaż odbędzie się w sobotę w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Wystawa będzie połączona z wręczeniem nagród.

 • Związek Polskich Artystów Plastyków (ZPAP) w najbliższy piątek rozpocznie w Krakowie obchody jubileuszu 100-lecia swojego powstania. Związek obecnie zrzesza około siedmiu tysięcy profesjonalnych twórców sztuk wizualnych.

 • Ponad czterystu artystów plastyków zaprezentuje swoje prace na 5. Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, który za tydzień rozpocznie się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 • YouTube zapłaci artystom ZAiKS-u

  Artyści reprezentowani przez ZAiKS dostaną wynagrodzenie, jeśli ich muzyka pojawi się na YouTube. Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych i serwis ogłosiły podpisanie umowy licencyjnej w tej sprawie. "To korzystne i ważne wydarzenie" - komentują muzycy Zbigniew Hołdys i Stanisław Soyka.

 • W Gali 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, która odbyła się w poniedziałek w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, wzięli udział twórcy polskiej muzyki poważnej, rozrywkowej i jazzowej. Zaprezentowano fragmenty blisko 70 dzieł ponad stu polskich artystów.

 • W ramach rozpoczynającego się w środę 3. Biennale Sztuki Poznań 2007 w CK Zamek można oglądać ponad 200 prac 101 poznańskich artystów.

 • Wyróżnienie ZASP dla teatru lalek "Banialuka"

  Związek Artystów Scen Polskich uhonorował bielski teatr lalek "Banialuka" wyróżnieniem za "wysoki poziom artystyczny i pielęgnowanie tradycji sztuki lalkarskiej w minionym 60-leciu" - podał w poniedziałek impresariat bielskiej sceny.

Dyskusje na temat: związek polskich artystów plastyków
 • Re: Strażacki pies rzucił się na premier Kopacz. Z serdecznością

  zrzeszające działaczy studenckich, twórców i artystów, które nie chciały się podporządkować – 5 stycznia 1982 zdelegalizowano Niezależne Zrzeszenie Studentów (wielu jego członków aresztowano), 20 marca 1982 zlikwidowano Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, w 1983 rozwiązano Związek Polskich Artystów Plastyków, Związek Literatów Polskich, oraz zarząd Polskiego PEN Clubu. W samej PZPR doszło do zwolnień

 • Re: "Naruszenie wolności seksualnej" w TVN pod lupą prokuratury

  konkurs w sposób zgodny z zachowaniem wszelkich procedur). Z informacji jakie ukazały się w Naszym Dzienniku (18.04.14) wynika, że Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, Towarzystwo Urbanistów Polskich i Związek Polskich Artystów Plastyków wyraziły chęć współpracy nad stworzeniem na Łączce panteonu. Może fakt ten pomoże ROPWiM w rozpoczęciu prac nad założeniami konkursu i nad jego

 • Re: Kuźniar: "ACTA protesty" to histeria, być może inspirowana przez gigazłodziei

  i Technicznych KOPIPOL 20.Telewizja POLSAT S.A. 21.Telewizja Polska S.A. 22.TVN S.A. 23.Związek Artystów Scen Polskich ZASP 24.Związek Artystów Wykonawców STOART 25.Związek Polskich Artystów Fotografików 26.Związek Polskich Artystów Plastyków 27.Związek Producentów Audio Video ZPAV