• Informacje na temat:

  związki zawodowe

Artykuły na temat: związki zawodowe
 • Wszystkie związki zawodowe przeciwko Annie Zalewskiej

  ...​Wszystkie związki zawodowe przeciwko Annie Zalewskiej. "Będziemy się zastanawiać, czy w ogóle jeszcze rozmawiać z panią minister edukacji" - mówi RMF FM rzecznik nauczycielskiej "Solidarności". Wieczorem, na posiedzeniu Rady Krajowej związku zapadła decyzja o utworzeniu komitetu protestacyjno-strajkowego.

 • Związki zawodowe: Belgijska armia to bankrut

  Wojskowe związki zawodowe obwiniają premiera Belgii za problemy w armii, niskie nakłady na obronność oraz składanie obietnic, których nie zamierza spełnić. "Belgijska armia jest bankrutem, od 10 lat niedoinwestowana" - powiedział w rozmowie z telewizją RTBF Roger Housen, strategiczny doradca jednego ze związków zawodowych.

 • Szykuje się strajk generalny? Związki zawodowe w ofensywie

  Dwa oświatowe związki zawodowe, ZNP i FZZ, będą razem walczyć o wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli i pracowników oświaty. Domagają się podwyżek na poziomie 1000 zł brutto i zapowiadają, że jeśli rząd pozostanie głuchy na ich oczekiwania, rozpoczną strajk generalny. Zaostrzenia protestów nie wyklucza także oświatowa Solidarność.

 • RMF FM: Nowe związki zawodowe w policji?

  Na czym zdaniem związkowców miałoby polegać przekroczenie uprawnień przez ministra Zielińskiego? " Stara się wpływać na policjantów, by zakładali nowe związki. Podejmuje z nimi coś na kształt gry operacyjnej"  - mówi RMF FM szef policyjnego związku, Rafał Jankowski. Według niego w efekcie chodzi o powołanie nowych struktur pokornych wobec rządu. " To wbrew prawu, które stanowi, że związki są...

 • Związki zawodowe w LOT: Strajk 1 maja odbędzie się

  Mimo piątkowej decyzji sądu strajk w PLL LOT 1 maja i tak się odbędzie - poinformowały w piątek w nocy związki zawodowe w LOT. Decyzja sądu o zakazie strajku to ograniczanie swobód obywatelskich - dodawali związkowcy.

 • Lewicowe ugrupowania i związki zawodowe, m.in. SLD, OPZZ, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Partia Razem i Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza będą manifestować 1 maja na ulicach polskich miast z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy.

 • Związki zawodowe mundurowych chcą pilnego spotkania z premier Szydło

  Wszystkie związki zawodowe działające w służbach mundurowych domagają się pilnego spotkania z premier Beatą Szydło - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Chcą się dowiedzieć, jaki jest ostateczny pomysł rządu dotyczący ich systemu emerytalnego.

 • Trzy związki zawodowe wycofują się ze strajku pracowników LOT

  Trzy związki zawodowe działające w Polskich Liniach Lotniczych LOT wycofują się z planowanego na jutro strajku generalnego - dowiedział się reporter RMF FM. To połowa wszystkich organizacji pracowników, które deklarowały, że jutro o godz. 6 rozpoczną protest. Tym samym strajk stanął pod znakiem zapytania. A jeśli nawet do niego dojdzie, to zasięg protestu będzie dużo mniejszy.

 • Machałek w RMF: Pan Broniarz to nie wszystkie związki zawodowe

  ...zawodowych (…). Jestem przekonana, że związki zawodowe mogą być usatysfakcjonowane” - stwierdziła.

 • Zatrudnieni na "śmieciówkach" mogą zakładać związki zawodowe

  ...pracy i stwierdzenia w nim kto jest pracownikiem, tylko do normy konstytucyjnej pozwalającej zrzeszać się w związki zawodowe - zaznaczył Zubik. Ta wolność jest obecnie zawężana przez ustawę o związkach...

Zdjęcia na temat: związki zawodowe
Wideo na temat: związki zawodowe
 • Rulewski: Rozumiem gwizdy na pogrzebie generała

  "Dziś ludzie boją się. Boją się zakładać związki zawodowe. Boją się należeć do partii. Mamy wolność, ale nie korzystamy z przywilejów sprawiedliwości i godności. Naszą wolność trzeba uzupełnić"- mówi były opozycjonista a teraz senator PO Jan Rulewski.

 • Adam Bielan: Relacje polsko-amerykańskie nie są dobre. Są bardzo dobre. Najlepsze w historii

  "Z badań przedstawionych przez związki zawodowe - np. przez NSZZ Solidarność - wynika, że większość Polaków popiera zakaz handlu w niedziele" - mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Adam Bielan. Wicemarszałek Senatu pytany o to, czy obóz rządzący jest ewentualnie gotów wycofać się z przepisów dotyczących zakazu handlu w niedziele, odpowiada: "Nie jestem upoważniony, żeby składać takie deklaracje

 • Przed resortem gospodarki jest już kilkuset związkowców

  My tu jesteśmy już nie pierwszy raz. Tusk chce związki zawodowe zlikwidować, chce związki wyrzucić poza teren zakładu i żeby się utrzymywały z własnych składek. I jeszcze ustawy śmieciowe, brak pracy dla ludzi, wiek emerytalny. 67 lat - to kto to wytrzyma? Niech przyjedzie na kopalnię, zjedzie na dół - powiedział nam związkowiec, który do stolicy przyjechał ze Śląska

Dyskusje na temat: związki zawodowe