• Informacje na temat:

  zwrotka

Artykuły na temat: zwrotka
 • Caritas: "Jezus Malusieńki" z dodatkowymi zwrotkami w szczytnym celu

  Jedna z najbardziej znanych polskich kolęd "Jezus Malusieńki" będzie w tegoroczne święta śpiewana w polskich kościołach z dodatkowymi zwrotkami. Pierwsza pozostanie tradycyjna, dalsze mówią o trudnym losie syryjskich rodzin i wsparciu, jakie otrzymują z Polski.

 • Kolęda "Jezus Malusieńki" z nowym tekstem. Poruszające zwrotki o syryjskich rodzinach

  Jedna z najbardziej znanych polskich kolęd - "Jezus Malusieńki" - może być w tegoroczne Boże Narodzenie śpiewana w polskich kościołach z dodatkowymi zwrotkami. Pierwsza pozostałaby tradycyjna, dalsze mówiłyby natomiast o trudnym losie syryjskich rodzin i wsparciu, jakie otrzymują z Polski. Akcję przygotował Caritas Polska. Tekst kolędy w nowej wersji ma trafić do wszystkich parafii w Polsce...

 • Puck chce pobić rekord Polski w śpiewaniu z pamięci czterech zwrotek naszego hymnu narodowego

  Puck chce pobić rekord Polski w jednoczesnym śpiewaniu z pamięci czterech zwrotek naszego hymnu narodowego. Na taki sposób uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości wpadli nauczyciele z jednej z puckich szkół. Za tydzień, 10 listopada, na miejskim rynku chcą zgromadzić ponad 2 tysiące osób.

 • Prof. Latała: Każdą zwrotkę kolędy można i warto grać inaczej

  "Na pasterce ludzie chcą sobie pośpiewać, dlatego organiści starają się grać mocno, żwawo i jak najgłośniej. Na porannej mszy kolędy gra się już inaczej" - mówi dziennikarzowi RMF FM Grzegorzowi Jasińskiemu prof. Krzysztof Latała z Akademii Muzycznej w Krakowie. Wybitny organista, interpretator muzyki Bacha i Haendla, współzałożyciel pierwszego w Polsce Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej specjalnie dla RMF FM opowiada o tym, jak powinno się grać kolędy, i pokazuje to na...

 • Rekord Polski we wspólnym śpiewaniu hymnu pobity. Ponad 2,5 tys. osób śpiewało w Pucku

  W Pucku pobito rekord Polski w jednoczesnym śpiewaniu z pamięci czterech zwrotek naszego hymnu narodowego. Na taki sposób uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości wpadli nauczyciele z jednej z puckich szkół.

 • Powstaje bajka o Iławie

  ..."Mieszka w Iławie nad Jeziorakiem, żeglarz, co nigdy nie był mięczakiem, czy dzień pogodny, czy też czas burzy, żeglarz z Iławy nigdy nie tchórzy" - tak brzmi pierwsza zwrotka bajki o Iławie, która w formie bogato ilustrowanej książeczki ukaże się jeszcze w tym roku.

 • Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław, czyli bezbarwny mecz na remis

  Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2:2. W piątkowym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy zabrzanie zremisowali na swoim stadionie z drużyną z Wrocławia 2:2. Gole strzelali Chrapek, Dani Suarez, Jesus Jimenez i Robert Pich. W drugim piątkowym spotkaniu było więcej emocji. Miało być piłkarskie święto w Szczecinie i było. Pełne trybuny, odśpiewane cztery zwrotki hymnu narodowego i zwycięstwo Pogoni nad Legią 2:1. To pierwsza wyjazdowa porażka mistrzów Polski w tym sezonie.

 • Robert Janson twórcą muzyki do oficjalnego hymnu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski

  Robert Janson – lider zespołu Varius Manx i kompozytor stworzył muzykę do oficjalnego hymnu obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Utwór nosi tytuł „Tyś jest mój syn”. Autorką tekstu do hymnu jest Iwona Waksmundzka. Jego premiera odbędzie się 15 kwietnia w Poznaniu. „Melodia zwrotek miała być rodzajem pewnego przekroju 1050 lat naszego chrześcijaństwa, a był to przecież bunt, ból, powstania i zrywy” – mówi Janson.

 • Krychowiak: Co ty myślisz, że jak Obraniak będę śpiewał hymn?

  "Chodzą słuchy, że lubię się spóźnić (przed meczem). Chciałbym sprostować: może przychodzę ostatni, ale zawsze na czas" - zapewnia Damian Dąbrowski w najnowszym filmiku opublikowanym na youtube’owym kanale Łączy nas piłka. Zawodnik uczestniczy właśnie w swoim pierwszym reprezentacyjnym zgrupowaniu i wraz z kadrą przygotowuje się do meczów eliminacji MŚ 2018 z Danią i Armenią. Z nagrania dowiecie się również, dlaczego Thiago Cionek zaspamował Instagrama i kto potrafi zaśpiewać dwie zwrotki...

 • W którym miejscu hymn GL jest pacyfistyczny?

  Wykonanie podczas jednego z koncertów w ramach tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu przez chór „Con Brio” z lokalnej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz hymnu Gwardii Ludowej (bez zwrotki o wolnej Polsce) oburzyło wiele środowisk patriotycznych na Dolnym Śląsku, które dosadnie przypomniały czym była ta sowiecka formacja zbrojna i jak zwalczała - niekiedy we współpracy z Gestapo - Armię Krajową.

Wideo na temat: zwrotka
Dyskusje na temat: zwrotka