• Informacje na temat:

  zwrotnica

Artykuły na temat: zwrotnica
 • USA: Przestawiona zwrotnica przyczyną katastrofy kolejowej

  Przestawiona zwrotnica była przyczyną katastrofy kolejowej, do której doszło w niedzielę w Karolinie Południowej - wynika ze wstępnych ustaleń Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), która prowadzi dochodzenie ws. tego wypadku.

 • Przestawiona zwrotnica przyczyną katastrofy kolejowej w Karolinie Płd.

  Przestawiona zwrotnica była przyczyną katastrofy kolejowej, do której doszło w niedzielę w Karolinie Południowej - wynika ze wstępnych ustaleń Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), która prowadzi dochodzenie ws. tego wypadku.

 • SNCF: Wadliwa zwrotnica mogła spowodować wykolejenie pociągu

  Wadliwa część zwrotnicy mogła spowodować wypadek pociągu, który w piątek wykoleił się na jednej z podparyskich stacji - poinformował państwowy przewoźnik kolejowy SNCF w sobotę. Wstępnie wykluczono winę maszynisty. W wypadku zginęło co najmniej sześć osób.

 • Sześciu uczestników konkursu literackiego "Zwrotnice czasu" otrzymało w środę w Warszawie nagrody za pisanie alternatywnych wersji historii XX wieku. Wszystkich nagrodzonych zainspirowało opowiadanie "W maju 1939" Lecha Jęczmyka. Organizatorem konkursu było Narodowe Centrum Kultury.

 • Niewłaściwe ustawienie zwrotnicy było przyczyną zderzenia dwóch pociągów podmiejskich niedaleko Monachium. We wczorajszym wypadku ranne zostały 24 osoby, 2 - ciężko. Jednak zdaniem rzecznika bawarskiej policji życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

 • Źle ustawiona zwrotnica na godzinę zatrzymała pociąg TLK relacji Kołobrzeg-Kraków. Do zdarzenia doszło w wielkopolskiej Starej Łubiance. Nikomu nic się nie stało.

 • Remont zwrotnic pod lupą prokuratury

  Specjalne zespoły biegłych powołane przez prokuraturę zbadają jakość remontu zwrotnic na odcinku Psary - Kozłów. I sposób ich konserwacji - dowiedział się "Nasz Dziennik".

 • Popsuta zwrotnica była przyczyną wykolejenia się pociągu pasażerskiego z Pragi do Warszawy. Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w czeskiej stolicy.

 • Awaria zwrotnicy była prawdopodobnie przyczyną wczorajszej katastrofy kolejowej w Wielkiej Brytanii. Wstępne dochodzenie wykazało, że zwrotnica przestawiła się w chwili, gdy przejeżdżał przez nią pociąg. W wyniku katastrofy zginęło siedem osób, a ponad sześćdziesiąt zostało rannych. Jak dotąd nie zdołano zidentyfikować jednej ofiary piątkowej katastrofy. Jest nią kobieta, prawdopodobnie...

 • Łódzkie zwrotnice wciąż bez zabezpieczeń

  System, który jest stosowany na łódzkich skrzyżowaniach do przestawiania zwrotnic, nie jest zabezpieczony przed takimi sytuacjami. Aby poprawić bezpieczeństwo pasażerów tramwajów, łódzkie MPK powołało zespół specjalistów, których zadaniem będzie przygotowanie propozycji zabezpieczenia odbiorników na sieci przy zwrotnicach w ten sposób, żeby one czytały tylko i wyłącznie sygnał wysyłamy przez...

Zdjęcia na temat: zwrotnica
Wideo na temat: zwrotnica
 • Czołowe zderzenie tramwajów w Katowicach

  8 osób rannych, w tym dwoje motorniczych - to bilans porannego zderzenia dwóch tramwajów w katowickiej dzielnicy Zawodzie. Policja bada przyczyny wypadku, jednak najprawdopodobniej zawiniła kierująca jednym z pojazdów, która wjechała na zwrotnicę, nie sprawdzając jej ustawienia.

Dyskusje na temat: zwrotnica