• Informacje na temat:

  życie krakowskie

Artykuły na temat: życie krakowskie
 • IV Dyktando Krakowskie! Podejmij wyzwanie

  Mała czy wielka litera, z łącznikiem czy bez, ch czy h? Jeśli lubisz ortograficzne wyzwania, zapraszamy Cię do Krakowa! Już 3 marca - po raz czwarty - odbędzie się Dyktando Krakowskie. W tym roku, po raz pierwszy Dyktando zostanie przeprowadzone w dwóch wersjach - tradycyjnej, otwartej dla wszystkich oraz w kategorii junior (dla osób do 15. roku życia). Zapisy ruszają 1 lutego!

 • Stowarzyszenie Themis krytykuje odwołanie prezesów sądów krakowskich

  ...przedstawia krakowskie sądy w nieprawdziwym i krzywdzącym świetle, a wskazane w nim dane statystyczne są nieścisłe i nie dają powodów do tak głębokich zmian. Samo odwołanie zostało dokonane jednocześnie(...) z okręgu krakowskiego. Decyzje mają związek m.in. z poniedziałkowymi zatrzymaniami przez CBA w śledztwie dotyczącym podejrzenia korupcji w sądach. Minister Sprawiedliwości podjął decyzję...

 • Sukces krakowskich lekarzy. Uratowali życie kobiecie po porodzie

  Sukces lekarzy z krakowskiego szpitala im. Żeromskiego. Przeprowadzili oni rzadki zabieg, który uratował życie rodzącej matki. Podczas porodu doszło u pacjentki do wynicowania macicy, czyli jej przemieszczenia poza szyjkę macicy.

 • III Dyktando Krakowskie: Oto tekst, z którym zmierzyli się uczestnicy! Trudny?

  ..."Ekscytrzystka", "ciemierzyca", "hulajnóg"... To tylko kilka przykładów trudnych wyrazów, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom III Dyktanda Krakowskiego. Zobaczcie cały tekst naszpikowany ortograficznymi pułapkami!

 • III Dyktando Krakowskie: Koń by się uśmiał, czyli kariera telemarketera

  Ponad pół tysiąca osób walczyło dziś w Audytorium Maximum UJ o tytuł Krakowskiego Mistrza Ortografii. Uczestnicy zmierzyli się z tekstem pełnym językowych pułapek. Poniżej publikujemy treść całego dyktanda.

 • Wystąpienie papieża Franciszka wygłoszone na krakowskich Błoniach 28 lipca

  Papież Franciszek przybył w czwartek po południu na krakowskie Błonia, entuzjastycznie witany przez tłumy wiernych. W przejeździe tramwajem towarzyszyła mu niepełnosprawna młodzież. Na Błoniach Franciszek powitał młodych ludzi z całego świata przybyłych na Światowe Dni Młodzieży. Przekazujemy treść wystąpienia, które papież wygłosił.

 • 85-lecie krakowskiego zoo

  W niedzielę 85-lecie obchodzi krakowskie zoo, w którym mieszka ok. 1,3 tys. zwierząt. Jak podkreślają pracownicy ogrodu, dziś zoo to nie tylko miejsce, gdzie można zobaczyć egzotyczne zwierzęta, ale też placówka chroniąca gatunki ginące i zagrożone wyginięciem.

 • 125 lat krakowskiego pogotowia. Sprawdź, jak wyglądały początki!

  Krakowskie pogotowie to najstarsza jednostka w Polsce. Wzięliśmy przykład z pogotowia wiedeńskiego. Obydwie te placówki powstały po strasznych tragediach - mówi RMF FM Joanna Sieradzka z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Zarówno w Wiedniu, jak i w Krakowie były to poważne pożary, w których wiele osób straciło życie - dodaje. Pogotowie Krakowskie powstało w 1891 jako Krakowskie Ochotnicze...

 • 48. Krakowski Festiwal Filmowy

  ...roku w sumie 106 spośród blisko 2 tys. nadesłanych filmów. - Filmy mówią o człowieku, który zmaga się z losem. O człowieku, którego życie nawet, jeżeli jest on krawcem, tragarzem czy zbieraczem(...) konkursowych podczas siedmiu dni zaplanowano m.in. retrospektywę Allana Kinga, noc wideoklipów, noc etiud studenckich, pokazy: ?Laureaci festiwali", ?Panorama kina niemieckiego", "Krakowskie...

 • Dramatyczna sytuacja w krakowskim szpitalu. "Zagrożone jest życie i zdrowie wcześniaków"

  ...26 spośród 33 zatrudnionych anestezjologów w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu wypowiedziało klauzulę opt-out. Nie pracują więcej niż 48 godzin w tygodniu. Zagrożone jest życie i zdrowie wcześniaków - alarmują lekarze neonatolodzy. Dyrekcja placówki nie może poradzić sobie z protestem anestezjologów. Nie ma zabezpieczenia dla operacji kardiologicznych i trzeba je...

Zdjęcia na temat: życie krakowskie
Wideo na temat: życie krakowskie
Dyskusje na temat: życie krakowskie