• Informacje na temat:

  życie krakowskie

Artykuły na temat: życie krakowskie
 • IV Dyktando Krakowskie! Podejmij wyzwanie

  Mała czy wielka litera, z łącznikiem czy bez, ch czy h? Jeśli lubisz ortograficzne wyzwania, zapraszamy Cię do Krakowa! Już 3 marca - po raz czwarty - odbędzie się Dyktando Krakowskie. W tym roku, po raz pierwszy Dyktando zostanie przeprowadzone w dwóch wersjach - tradycyjnej, otwartej dla wszystkich oraz w kategorii junior (dla osób do 15. roku życia). Zapisy ruszają 1 lutego!

 • Krakowskie 500 plus także na jedynaka

  ...stycznia radni będą głosować nad poprawką do budżetu Krakowa, która wprowadziłaby krakowskie 500 plus w życie. Jeśli program zostanie zaakceptowany mógłby zacząć obowiązywać od przyszłego roku. Kraków(...)Krakowskie 500 plus to jedna z głównych obietnic wyborczych Łukasza Wantucha, który startował do Rady Miasta z listy prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.  Teraz radny przygotował projekt, który...

 • Stowarzyszenie Themis krytykuje odwołanie prezesów sądów krakowskich

  ...przedstawia krakowskie sądy w nieprawdziwym i krzywdzącym świetle, a wskazane w nim dane statystyczne są nieścisłe i nie dają powodów do tak głębokich zmian. Samo odwołanie zostało dokonane jednocześnie(...) z okręgu krakowskiego. Decyzje mają związek m.in. z poniedziałkowymi zatrzymaniami przez CBA w śledztwie dotyczącym podejrzenia korupcji w sądach. Minister Sprawiedliwości podjął decyzję...

 • Dyktando Krakowskie. Z tym tekstem mierzyli się juniorzy

  Ortograficzne wyzwanie dla dzieci - to nowość podczas tegorocznego Dyktanda Krakowskiego. W sumie kilkaset osób napisało dziś w Auditorium Maximum UJ organizowane już po raz czwarty dyktando. Poniżej publikujemy tekst językowego sprawdzianu dla najmłodszych.

 • Sukces krakowskich lekarzy. Uratowali życie kobiecie po porodzie

  Sukces lekarzy z krakowskiego szpitala im. Żeromskiego. Przeprowadzili oni rzadki zabieg, który uratował życie rodzącej matki. Podczas porodu doszło u pacjentki do wynicowania macicy, czyli jej przemieszczenia poza szyjkę macicy.

 • Święto Rodziny Krakowskiej już wkrótce! Na krakowian czeka masa atrakcji

  Już w niedzielę, 27 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Parku Jordana. Na krakowian już po raz siódmy czeka mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

 • III Dyktando Krakowskie: Oto tekst, z którym zmierzyli się uczestnicy! Trudny?

  ..."Ekscytrzystka", "ciemierzyca", "hulajnóg"... To tylko kilka przykładów trudnych wyrazów, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom III Dyktanda Krakowskiego. Zobaczcie cały tekst naszpikowany ortograficznymi pułapkami!

 • III Dyktando Krakowskie: Koń by się uśmiał, czyli kariera telemarketera

  Ponad pół tysiąca osób walczyło dziś w Audytorium Maximum UJ o tytuł Krakowskiego Mistrza Ortografii. Uczestnicy zmierzyli się z tekstem pełnym językowych pułapek. Poniżej publikujemy treść całego dyktanda.

 • Dyktando Krakowskie. Sprawdź znajomość języka ojczystego. Oto treść ortograficznego wyzwania!

  Dyktando Krakowskie jest częścią Miesiąca Języka Ojczystego, organizowanego przez Wydział Polonistyki UJ, Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia oraz Stowarzyszenie Polonistów. Tekst IV Krakowskiego Dyktanda przygotowała dr hab. Mirosława Mycawka z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zgodnie z obietnicą organizatorów w dyktandzie nie zabrakło krakowskich...

 • Wystąpienie papieża Franciszka wygłoszone na krakowskich Błoniach 28 lipca

  Papież Franciszek przybył w czwartek po południu na krakowskie Błonia, entuzjastycznie witany przez tłumy wiernych. W przejeździe tramwajem towarzyszyła mu niepełnosprawna młodzież. Na Błoniach Franciszek powitał młodych ludzi z całego świata przybyłych na Światowe Dni Młodzieży. Przekazujemy treść wystąpienia, które papież wygłosił.

Zdjęcia na temat: życie krakowskie
Wideo na temat: życie krakowskie
Dyskusje na temat: życie krakowskie