• Informacje na temat:

  życie warszawskie

Artykuły na temat: życie warszawskie
 • Obchody 73. rocznicy powstania warszawskiego przed pomnikiem Żołnierzy "Żywiciela"

  Złożeniem kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy "Żywiciela" na warszawskim Żoliborzu uczczono w sobotę zbliżającą się 73. rocznicę powstania warszawskiego. Powstanie w tej dzielnicy zaczęło się 1 sierpnia 1944 roku jeszcze przed godziną "W".

 • 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wybiła godzina "W"

  O godzinie 17 Warszawa zamarła. Zatrzymali się przechodnie, zatrzymali się kierowcy. Syreny zawyły nie tylko w stolicy, ale i wielu innych miastach Polski. W ten sposób uczczono 73. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

 • Kamera internetowa została umieszczona w gnieździe sokołów wędrownych na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Dzięki urządzeniu można śledzić życie tych drapieżników na ekranie komputera.

 • Wyślij kartę do powstańców warszawskich. Masz czas do 2 października

  Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej oraz w samolotach LOT. Jak podkreśliła Łesiuk, do wyrażenia wdzięczność powstańcom można użyć jedynie 25 słów. Podczas działania poczty polowej w okresie powstania warszawskiego również funkcjonował taki limit. (...) Istnieje też możliwość wysłania kartki do konkretnej osoby. Na stronie internetowej znajdują się zdjęcia oraz krótkie biogramy...

 • Warszawskie Lato Fotografii

  W galeriach Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) w ramach Warszawskiego Lata Fotografii zostaną zaprezentowane wystawy "Fotofragmenty" Vadima Kachana i "Rzemieślnicy" Krzysztofa Witaszka.

 • Laureaci Feliksów Warszawskich

  Reżyser Ondrej Spisak oraz aktorzy Ewa Dałkowska, Jerzy Trela, Wiktoria Gorodeckaja, Łukasz Lewandowski oraz Lidia Sadowa - otrzymali w poniedziałek Feliksy Warszawskie za sezon 2010/2011. Feliksa specjalnego otrzymał aktor, publicysta teatralny - Witold Sadowy.

 • Co do mnie, zupełnie nie mam zdania co do projektu stworzenia "Metropolii Warszawskiej" poprzez włączenie w obręb obecnego "Miasta Stołecznego Warszawy" 32 sąsiednich gmin. Jak już chyba kiedyś tu wyznałem, mieszkam w tej największej polskiej wsi od 48 lat, ale jakoś wciąż się nie mogę z nią zidentyfikować. Nie mam wrażenia, żeby po zagładzie powstania w 1944 udało się to miasto przywrócić życiu...

 • 73 lata tamu wybuchło Powstanie Warszawskie. "Każdego mieszkańca należy zabić"

  ...naszego okna zawinięty papierek. Tam była informacja, że to będzie godzina 17.00 - dodaje. To była ciągła walka ze zmęczeniem - tak życie codziennie w czasie Powstania Warszawskiego wspomina w rozmowie z RMF FM Jan Sempka, pseudonim "Sztychnicki", uczestnik zrywu z '44 roku. Mnie powstanie zastało na warszawskiej Starówce. To był jedyny odcinek, gdzie wewnątrz nie było Niemców. Na...

 • Niemal 50 trójwymiarowych fotografii warszawskiego getta, na których można zobaczyć kładkę łączącą teren tzw. małego i dużego getta, codzienne życie jego mieszkańców i zdjęcia z okresu powstania znajdzie się na wystawie w Fotoplastikonie Warszawskim.

 • Warszawskie ulice pełne przemocy

  W ubiegłym roku warszawska policja odnotowała 57,3 tys. przestępstw, o 1,7 proc. mniej niż rok wcześniej - informuje "Życie Warszawy".

Zdjęcia na temat: życie warszawskie
Wideo na temat: życie warszawskie
 • Abp Muszyński: Lech Kaczyński całe życie związał z Warszawą

  Prezydent Lech Kaczyński całe swoje życie związał z Warszawą, a jego wysiłki na rzecz naszej stolicy doceniają dziś wszyscy Polacy - mówił prymas Polski abp Henryk Muszyński podczas mszy w warszawskiej Archikatedrze św. Jana Chrzciciela

 • Emilewicz: Przed kolejnym sezonem grzewczym nie będzie można kupić tzw. kopciuchów

  Rozporządzenie w sprawie tzw. "kopciuchów" wejdzie w życie 1 października tego roku, z moratorium dla kominków wyprodukowanych do końca września półrocznym, aby jeszcze przez pół roku można je było sprzedawać - mówiła o planach walki rządu ze smogiem w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju. "Przed sezonem grzewczym nie będzie można już kupić tych tzw. kopciuchów

 • "Gilowska nie powinna debatować"

  "Zyta Gilowska nie powinna i wydaje się, że nie może brać udziału w debatach publicznych i politycznych w ramach kampanii wyborczej. Mówi o tym jednoznacznie ustawa o Narodowym Banku Polskim z 1997 r. Zgodnie z treścią przysięgi, członek Rady Polityki Pieniężnej zobowiązuje się do działania na zasadzie pełnej bezstronności" - tłumaczy prof. Jarosław Szymanek z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dyskusje na temat: życie warszawskie
 • Re: Powstanie Warszawskie a Bitwa Warszawska

  z ust oprawców i okupantów....Dlatego Powstanie Warszawskie zasługuje aby je uczcić i honorowac ludzi ktorzy oddali tam życie...(...) i powstania kształtuje sie poczucie narodu, we krwi poleglych ktorzy potrafili dobro Polski postawić ponad swoim dobrem i życiem..nie sztuką jest walczyć gdy ma sie przewage i wszystko wskazuje że jest to

 • Re: Powstanie Warszawskie a Bitwa Warszawska

  .................... TWOJA OPINIA O MNIE .....................)) - Tyle mnie interesuje co .............. WPŁYW ZERA BEZWGLĘDNEGO ........ NA ŻYCIE NIEJAKIEGO DUDY.............))

 • Re: Powstanie Warszawskie a Bitwa Warszawska

  Ludzie zastanówcie się! Życie pod rządami PiS-u i Andrzeja Dudy to będzie równia pochyła - czeka nas katastrofa!!!

 • Re: Powstanie Warszawskie a Bitwa Warszawska

  założyli organizacje „ŻAGIEW”. Byli to specjalnie przeszkoleni Żydzi, do likwidacji bądź ujawniania tych Żydów, którzy byli skłonni walczyć o życie z Niemcami. Oni poruszali się nie tylko po Warszawie

 • Re: Powstanie Warszawskie a Bitwa Warszawska

  Jesteś w błędzie, wystarczyło przeczekać ten okres przecież w Warszawie życie toczyło się w miarę normalnie i nie pisz o żadnym zrywie, bo to był rozkaz i to mocno nie przemyślany.

 • Re: Powstanie Warszawskie a Bitwa Warszawska

  życie za Polskę. Oceniacie odwagę innych a żaden nie podejmie tematu ...jak to pejsaci prokuratorzy i sędziowie stalinowscy mordowali tych którym wolności ,honor i ojczyzna była jedynym mottem na życie i śmierć ...czyżby to temat tabu czy macie nadal was oblewa strach przed konsekwencjami !!!

 • Re: Powstanie Warszawskie a Bitwa Warszawska

  ... Pokolenie z wypranymi mózgami bez WIARY ,HONORU i PATRIOTYZMU oceniają tych którzy wtedy ginęli za OJCZYZNĘ I WOLNOŚĆ .... Może szubrawcy idźcie na ICH mogiły i powiedzcie IM że to wszystko była pomyłka .... zapytajcie SIEBIE czy WAS BYŁOBY STAĆ NA TO BY ODDAC ŻYCIE ZA OJCZYZNĘ ....życzę miłych refleksji !!!

 • Re: "Rz": Życie w Polsce "niewykonalne". Nie chcą azylu

  prosacu zabrakło synku? peolewo Warszawskie coś ci zorganizuje:-)ale musisz się zgłośić

 • Re: Powstanie Warszawskie a Bitwa Warszawska

  powodzenia tylko usłyszy: Za Boga, honor, ojczyznę, lepsze życie, światowy pokój, życie bez chorób, tańsze książki itp. I BEZMYŚLNIE rzuci się umierać! TAKICH LUDZI potrzeba Polsce i światu! Każdy inny, to

 • Re: Powstanie Warszawskie a Bitwa Warszawska

  Przede wszystkim, łatwo nam się dzisiaj mówi o powstaniu, kiedy żyjemy w wolnej Polsce. Myślę, że wielu ludzi wtedy było już zdesperowanych i było im wszystko jedno, bo co to za życie w ciągłym strachu, kiedy po ulicach jeżdżą czołgi, chodzą niemce z karabinami i zabijają na ulicach przypadkowe osoby. Nie oceniajmy tak łatwo, tylko spróbujmy się trochę wczuć w sytuację tych ludzi.