• Informacje na temat:

  żydów zagłada

Artykuły na temat: żydów zagłada
 • Prezentacja galerii "Zagłada" w Muzeum Historii Żydów Polskich

  Historia zagłady Żydów począwszy od wybuchu II wojny po eksterminację w obozach koncentracyjnych jest tematem galerii "Zagłada", znajdującej się w powstającym w stolicy Muzeum Historii Żydów Polskich. Prezentacja galerii odbędzie się w poniedziałek w Warszawie.

 • W Lesie Łopuchowskim niedaleko Tykocina (woj. podlaskie) uczczono w czwartek 70. rocznicę śmierci tykocińskich Żydów, zamordowanych przez hitlerowców 25 i 26 sierpnia 1941 roku. Zginęło wtedy ok. 2,5 tysiąca ludzi.

 • ​Holokaust Żydów nie był jedyną zbrodnią przeciw ludzkości

  Prezydent RP Andrzej Duda w liście skierowanym przed paroma dniami do uczestników obchodów 75. rocznicy likwidacji przez Niemców getta żydowskiego w Białymstoku napisał: "Holokaust Żydów był planową(...). Najbardziej znane to zagłada ludności Wandei w 1794 roku przez "kolumny piekielne", zorganizowane przez francuskich rewolucjonistów, oraz systematyczne i masowe mordy ludności afrykańskiej, dokonywane przez...

 • Wąsosz to kolejne miasteczko na Podlasiu, w historię którego wpisana jest zagłada kilkuset miejscowych Żydów. Dramat, jaki się tam rozegrał, poprzedził o kilka dni wydarzenia z Radziłowa oraz Jedwabnego.

 • Do stołecznych szkół trafią komiksy i filmy o zagładzie Żydów. Mają pomóc w nauce historii i tolerancji. Już w marcu - informuje "Życie Warszawy" - ruszy pilotażowy projekt: na lekcjach uczniowie będą czytać komiks "Poszukiwanie" o nazistowskich zbrodniach na Żydach.

 • Wystawa "Zagłada żydowskich miasteczek"

  Na otwartej w Łodzi wystawie "Zagłada żydowskich miasteczek" można oglądać zdjęcia, dokumenty, eksponaty pochodzące z archiwów muzeów z regionu łódzkiego a także z Żydowskiego Instytutu Historycznego i Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie.

 • Wirtualna lekcja o zagładzie Żydów w niemieckim obozie Auschwitz

  ...​Lekcję internetową poświęconą zagładzie Żydów w niemieckim obozie Auschwitz udostępniło na swojej witrynie internetowej Muzeum Auschwitz - podała w środę placówka. Jej autorem jest kierownik Centrum Badań Muzeum dr Piotr Setkiewicz.

 • ​Duda: Polacy i Żydzi stawali ramię w ramię w obronie Rzeczypospolitej

  Polaków i Żydów łączy wielowiekowe dziedzictwo współistnienia w Rzeczypospolitej, gdzie razem budowaliśmy pomyślność naszych narodów i w obronie której wiele razy stawaliśmy ramię w ramię - mówił prezydent Andrzej Duda w środę w Centrum im. Menachema Begina.

 • Nie żyje Tomasz Blatt - jeden z ocalałych z zagłady w Sobiborze

  ...zagłady w Sobiborze powstał w 1942 r. w ramach "Akcji Reinhardt", której celem była zagłada ludności żydowskiej. Liczba wszystkich jego ofiar nie jest znana. Szacuje się, że od marca 1942 r. do października 1943 r. Niemcy wymordowali co najmniej 250 tys. Żydów pochodzących głównie z Polski, ale też z innych krajów Europy. Więźniowie byli mordowani głównie w komorach gazowych, tuż po przywiezieniu do...

 • Niemiecka telewizja pisze o "polskich obozach zagłady"

  ...​Niemiecka telewizja SWR użyła sformułowania "polskie obozy zagłady" w stosunku do niemieckich obozów zagłady w Sobiborze i na Majdanku. To określenie pojawiło się na stronach internetowych nadawcy w materiałach, dotyczących uroczystości 75-tej rocznicy pierwszych deportacji Żydów z Moguncji.

Zdjęcia na temat: żydów zagłada
Wideo na temat: żydów zagłada
Dyskusje na temat: żydów zagłada