• Informacje na temat:

  żylińska

Artykuły na temat: żylińska
 • Mariola Żylińska-Jestadt urodziła się w Gdańsku, studia ukończyła w olsztyńskiej WSP na Wydziale Artystycznym na kierunku Wychowanie Plastyczne. Dyplom z malarstwa obroniła w 1998 roku w pracowni(...) pracuje w charakterze terapeuty z grupą podopiecznych, niepełnosprawnych umysłowo. Mariola Żylińska-Jestadt jest stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Uzyskane stypendium pomogło...

 • "GPC": Jan Żyliński kandyduje na burmistrza Londynu

  Polski arystokrata zawalczy o brytyjską stolicę. Jan Żyliński kandyduje na burmistrza Londynu. Wybory lokalne odbędą się 5 maja br. - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

 • ​Rzecznik brytyjskiej Partii Niepodległości UKIP udzielił odpowiedzi na wyzwanie rzucone jej liderowi przez polskiego biznesmena z Londynu. Jak było do przewidzenia, Nigel Farage uchylił się od stanięcia o świcie z szablą w Hyde Parku - jak sugerował Jan Żyliński.

 • Wybory samorządowe: Robert Żyliński kandydatem na prezydenta Białegostoku

  "Przedsiębiorczość, przejrzystość i przyjazność" - to główne tezy programu wyborczego kandydata na prezydenta Białegostoku, prezesa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Roberta Żylińskiego. Jest on członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale o urząd prezydenta miasta ubiega się bez partyjnego szyldu.

 • Sprzeciwem wobec działań Platformy Obywatelskiej w samorządzie uzasadnił poseł Adam Żyliński rezygnację z członkostwa w PO. Poseł podkreślił, że złożył legitymację partyjną, ale pozostaje nadal w klubie parlamentarnym Platformy.

 • Polski arystokrata chce zostać burmistrzem Londynu

  Polski arystokrata Jan Żyliński kandyduje na burmistrza Londynu – pisze „Gazeta Polska Codziennie”. Wybory lokalne odbędą się 5 maja.

 • Polak wśród kandydatów na burmistrza Londynu

  Chce bronić emigrantów znad Wisły i budować nowe mieszkania. Urodzony na Wyspach Polak, Jan Żyliński startuje w wyścigu o fotel burmistrza Londynu. I choć realnych szans nie ma, to zapewnia, że nie to jest najważniejsze.

 • Arystokrata Jan Żyliński w zamieszczonym w internecie filmie wymienia siedem powodów, dla których Brytyjczycy powinni kochać Polaków - czytamy w "Gazecie Polskiej codziennie".

 • - W ciągu czteroletniej kadencji wybuduję milion mieszkań, posadzę milion drzew, a przede wszystkim będę dążył do tego, aby zmniejszyć o połowę opłaty za komunikację miejską - mówi polski arystokrata Jan Żyliński, który chce zostać merem Londynu.

 • 950 lat temu zmarła Rycheza - pierwsza królowa Polski

  ...21 marca 1063 r. zmarła Rycheza Lotaryńska, żona Mieszka II, pierwsza królowa Polski. Kształtowana przez wieki czarna legenda Rychezy sprawia, że to jedna z najbardziej niedocenianych władczyń - uważa Jadwiga Żylińska, autorka książki "Piastówny i żony Piastów".

Dyskusje na temat: żylińska
 • Re: 85 lat temu urodziła się Danuta Siedzikówna "'Inka''

  "20 lipca 1946, w mieszkaniu przy ul. Wróblewskiego 7 we Wrzeszczu, w jednym z lokali kontaktowych V Brygady Wileńskiej, których adres zdradziła ujęta wcześniej przez bezpiekę Regina Żylińska-Mordas, łączniczka Szendzielarza, która poszła na współpracę z UB, "Inka" została aresztowana[1]. Została umieszczona w pawilonie V więzienia w Gdańsku jako więzień specjalny. W śledztwie (kierowanym przez

 • Re: "Inka" była sanitariuszką 4. szwadronu o...

  , w mieszkaniu przy ul. Wróblewskiego 7 we Wrzeszczu, w jednym z lokali kontaktowych V Brygady Wileńskiej, których adres zdradziła ujęta wcześniej przez bezpiekę Regina Żylińska-Mordas, łączniczka