• Informacje na temat:

  żylińska

Artykuły na temat: żylińska
 • Mariola Żylińska-Jestadt urodziła się w Gdańsku, studia ukończyła w olsztyńskiej WSP na Wydziale Artystycznym na kierunku Wychowanie Plastyczne. Dyplom z malarstwa obroniła w 1998 roku w pracowni(...) pracuje w charakterze terapeuty z grupą podopiecznych, niepełnosprawnych umysłowo. Mariola Żylińska-Jestadt jest stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Uzyskane stypendium pomogło...

 • "GPC": Jan Żyliński kandyduje na burmistrza Londynu

  Polski arystokrata zawalczy o brytyjską stolicę. Jan Żyliński kandyduje na burmistrza Londynu. Wybory lokalne odbędą się 5 maja br. - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

 • ​Rzecznik brytyjskiej Partii Niepodległości UKIP udzielił odpowiedzi na wyzwanie rzucone jej liderowi przez polskiego biznesmena z Londynu. Jak było do przewidzenia, Nigel Farage uchylił się od stanięcia o świcie z szablą w Hyde Parku - jak sugerował Jan Żyliński.

 • Wybory samorządowe: Robert Żyliński kandydatem na prezydenta Białegostoku

  "Przedsiębiorczość, przejrzystość i przyjazność" - to główne tezy programu wyborczego kandydata na prezydenta Białegostoku, prezesa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Roberta Żylińskiego. Jest on członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale o urząd prezydenta miasta ubiega się bez partyjnego szyldu.

 • Sprzeciwem wobec działań Platformy Obywatelskiej w samorządzie uzasadnił poseł Adam Żyliński rezygnację z członkostwa w PO. Poseł podkreślił, że złożył legitymację partyjną, ale pozostaje nadal w klubie parlamentarnym Platformy.

 • Polski arystokrata chce zostać burmistrzem Londynu

  Polski arystokrata Jan Żyliński kandyduje na burmistrza Londynu – pisze „Gazeta Polska Codziennie”. Wybory lokalne odbędą się 5 maja.

 • Polak wśród kandydatów na burmistrza Londynu

  Chce bronić emigrantów znad Wisły i budować nowe mieszkania. Urodzony na Wyspach Polak, Jan Żyliński startuje w wyścigu o fotel burmistrza Londynu. I choć realnych szans nie ma, to zapewnia, że nie to jest najważniejsze.

 • Arystokrata Jan Żyliński w zamieszczonym w internecie filmie wymienia siedem powodów, dla których Brytyjczycy powinni kochać Polaków - czytamy w "Gazecie Polskiej codziennie".

 • - W ciągu czteroletniej kadencji wybuduję milion mieszkań, posadzę milion drzew, a przede wszystkim będę dążył do tego, aby zmniejszyć o połowę opłaty za komunikację miejską - mówi polski arystokrata Jan Żyliński, który chce zostać merem Londynu.

 • 950 lat temu zmarła Rycheza - pierwsza królowa Polski

  ...21 marca 1063 r. zmarła Rycheza Lotaryńska, żona Mieszka II, pierwsza królowa Polski. Kształtowana przez wieki czarna legenda Rychezy sprawia, że to jedna z najbardziej niedocenianych władczyń - uważa Jadwiga Żylińska, autorka książki "Piastówny i żony Piastów".

Dyskusje na temat: żylińska
 • Re: Bp Juliusz Bursche zostanie odznaczony pośmiertnie orderem Orła Białego

  Piekarczyk , Krzysztof Siemieński , Andrzej Jan Sokołowski , Ludmiła Żylińska .budyń idzie jak burza !

 • Re: Andrzej Duda: Będę mobilizował rząd

  Polacy, którzy odmówili przyjęcia lub zwrócili ordery i odznaczenia w III Rzeczypospolitej Prezydent A.Duda. 21 medali jak na razie L.K miał ich aż 25 .Bul aż 30. Profesor Ludmiła Żylińska odesłała swój medal za wieloletnią pracę naukową. Profesor Wojciech Bielecki także. Jan Beszta-Borowski, Maciej Stanisław Jankowski , Leopold Stawecki , Ludwik Turko , Lech Kosiak , Andrzej Łoziński

 • Re: 85 lat temu urodziła się Danuta Siedzikówna "'Inka''

  "20 lipca 1946, w mieszkaniu przy ul. Wróblewskiego 7 we Wrzeszczu, w jednym z lokali kontaktowych V Brygady Wileńskiej, których adres zdradziła ujęta wcześniej przez bezpiekę Regina Żylińska-Mordas, łączniczka Szendzielarza, która poszła na współpracę z UB, "Inka" została aresztowana[1]. Została umieszczona w pawilonie V więzienia w Gdańsku jako więzień specjalny. W śledztwie (kierowanym przez

 • Re: "Inka" była sanitariuszką 4. szwadronu o...

  , w mieszkaniu przy ul. Wróblewskiego 7 we Wrzeszczu, w jednym z lokali kontaktowych V Brygady Wileńskiej, których adres zdradziła ujęta wcześniej przez bezpiekę Regina Żylińska-Mordas, łączniczka