• Informacje na temat:

  afera żelazo

Artykuły na temat: afera żelazo
 • Tygodnik "Przegląd": Tej afery nie da się wyciszyć

  Jeżeli w KNF wybucha afera korupcyjna, to można zapytać, jak są pilnowane oszczędności obywateli - mówi prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, w rozmowie z Robertem Walenciakiem.

 • Ile "oni" o tobie wiedzą? Wyznania jednego z czołowych polskich szpiegów

  Metody najlepszych szpiegów w kraju i na świecie. Afera "Żelazo", czyli tajemnica PRL-owskich służb. System Echelon, czyli super szpieg, który podsłuchuje każdego z nas. Sposoby werbowania szpiegów dziś. I przemilczana rzeczywistość. Niewygodna prawda, po której kilka razy zastanowisz się nim powiesz coś przez telefon albo napiszesz w mailu…

 • Karalność sprawy wcale nie jest przedawniona - jak przyjęto w początkach lat 90., umarzając śledztwo sprawie "afery żelazo". Od końca lat 90. przestępstwa członków aparatu władzy PRL nie przedawniają się na ogólnych zasadach - twierdzi prokurator Lucjan Nowakowski z centrali pionu śledczego IPN.

 • Sprawa do złudzenia przypomina słynną aferę "Żelazo" z czasów PRL. Złoto było przemycane z Belgii na Białoruś i do obwodu kaliningradzkiego za pośrednictwem spółki Sandra, której współwłaścicielem był brat obecnego szefa ABW Krzysztofa Bondaryka - informuje "Rzeczpospolita".

 • Beata Szydło w Sejmie: Koalicja PO-PSL chciała wszystko sprzedać

  Naczelnym celem rządu jest "ochrona majątku narodowego" - powiedziała w Sejmie premier Beata Szydło. Dodała, że w czasie 8 lat rządów poprzedniej koalicji PO-PSL, która chciała "wszystko sprzedać", przez Polskę "przetoczyły się niebotyczne afery". Szefowa rządu wystąpiła w Sejmie przed głosowaniem nad wnioskiem opozycji o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji ustawy o Agencji Mienia Wojskowego. Jest w nim mowa o odstąpieniu od zasady zatrudniania osób na kierownicze stanowiska...

 • "PO wyrzuciła Michnika i rozstała się z Rywinem"

  Pomorskie PiS zaprotestowało dziś przeciwko - jak twierdzi - próbom politycznego zatuszowania tzw. afery sopockiej z udziałem prezydenta tego miasta Jacka Karnowskiego.

 • ...porcję wrażeń. Może Łyżwiński broniąc się przed odebraniem immunitetu zacznie sypać? A może nie będzie musiał, bo w seksaferze prokuratura oskarży niedawnego wicepremiera? Albo afera gruntowa nabierze...

 • 50 aresztowanych w aferze paliwowej

  Ok. 50 osób aresztowano dotychczas w aferach paliwowych w całej Polsce - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródle zbliżonym do organów ścigania. Dzisiejsza "Rzeczpospolita" opisała sprawę domniemanej "mafii paliwowej". Chodzi o proceder nadużyć paliwowych, oszustw podatkowych i wyłudzeń kredytów, w który zamieszane są "setki spółek i ludzi", a który miał przynieść 10 mld zł strat. Wg gazety...

 • Czy ostatnio nagłośnioną aferę z fundacją „Bezpieczna Służba” - można porównać z czymś co już znamy? Narzuca się porównanie z historią sprzed lat. W okresie PRL-u struktury MSW i świat przestępczy przenikały się w tak zwanej aferze „Żelazo”.

 • Amber Gold: Komisja przesłucha Andrzeja Seremeta

  Dzisiaj przed Sejmową Komisją Śledczą ds. Amber Gold zeznania złoży Andrzej Seremet. Od marca 2010 do marca 2016 roku pełnił funkcję Prokuratora Generalnego.

Dyskusje na temat: afera żelazo