• Informacje na temat:

  agencja własności rolnej skarbu państwa

Artykuły na temat: agencja własności rolnej skarbu państwa
 • Najwyższa Izba Kontroli zarzuca Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa nierzetelność i niegospodarność. Agencja, która przejęła tereny po byłych pegeerach, ma za zadanie dbać o wpływy z ich sprzedaży do Skarbu Państwa. Zdaniem NIK-u, nie wywiązuje się najlepiej z tego obowiązku.

 • Wiceminister rolnictwa: Będzie nowelizacja ustawy o sprzedaży państwowej ziemi rolnej

  Będzie nowelizacja ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa - oświadczył wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski. Przyznał, że do MRiRW dochodzą sygnały o trudnościach z kredytami hipotecznymi, gdzie zabezpieczeniem są grunty rolnicze.

 • Obecnie do Skarbu Państwa należy 1762 spółek, z czego 485 są spółkami jednoosobowymi. W pozostałych 1277 Skarb Państwa ma udział dominujący albo mniejszościowy.

 • Parafia dostanie 2,4 mln zł odszkodowania od Skarbu Państwa

  Nie 3,6 mln, ale 2,4 mln zł odszkodowania otrzyma Parafia Rzymsko-Katolicka w Brennie (Wielkopolskie) od Skarbu Państwa za zabrane jej ponad 60 lat temu nieruchomości. Sąd Apelacyjny w Poznaniu zdecydował o zmniejszeniu rekompensaty.

 • W ramach akcji "Tańsze państwo" rząd chce zlikwidować i odchudzić kilka agencji państwowych. W grę wchodzą m.in.: Agencja Własności Rolnej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 • Marek Zagórski sekretarzem stanu w resorcie skarbu

  Marek Zagórski został sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa - poinformował w środę resort. Nie podano, czym będzie się zajmował nowy wiceminister.

 • Nie kończą się problemy byłego ministra rolnictwa Jacka Janiszewskiego, związane z nadużyciami w szczecińskim oddziale Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. Dziś do Sejmu trafi raport NIK w tej sprawie i odpowiedź na raport przygotowana przez Agencję.

 • Skarb Państwa ma wypłacić 636 tys. zł wraz z odsetkami spadkobiercom dawnej właścicielki gospodarstwa w Nagladach na Warmii, która w latach 70. wyjechała na stałe do Niemiec - zdecydował w poniedziałek Sąd Okręgowy w Olsztynie. Wyrok nie jest prawomocny.

 • Najwyższa Izba Kontroli zarzuca Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa nierzetelność i niegospodarność. Agencja, która przejęła tereny po byłych pegeerach, ma za zadanie dbać o wpływy z ich sprzedaży do Skarbu Państwa. Zdaniem NIK-u nie wywiązuje się najlepiej z tego obowiązku.

 • .... Wicepremier Kołodko zapowiadał likwidację Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, a teraz premier Miller wraz z ministrem Adamem Tańskim zapowiadają czystkę personalną - głównie w Agencji Restrukturyzacji...

Dyskusje na temat: agencja własności rolnej skarbu państwa
 • Re: Kołodziejczak: W poniedziałek rozpoczynamy "powstanie chłopskie"

  W takim KOWR (Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa) dawniej Agencja Nieruchomości Rolnych jeszcze wcześniej Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa pracują sami łapówkarze i osoby niekompetentne. Np w oddziale poznańskim Bogdan Fleming był wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej

 • Re: Kosiniak-Kamysz: PSL najtrudniejszym przeciwnikiem dla PiS

  Czyli jeszcze jest kilka spółek - cielątek, agregowanych przy Ministerstwie Rolnictwa, do obsadzenie. Taki np ELWARR, albo Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa. Łakome kąski

 • Re: Premier: Naprawiamy błąd neoliberalizmu

  trwa w dalszym ciągu. Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa przejęła wszystkie 1666 państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej[13]. W skład zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa włączono 1665(...)ten pan mija się z prawdą.TO SOLIDARNOŚĆ JEDNYM POCIĄGNIĘCIEM załatwiła polską wieś. 72 przedsiębiorstwa postawiono w stan likwidacji jeszcze przed powstaniem Agencji Własności Rolnej SP, tj. w 1991

 • Re: Kolejna wycinka drzew w Krakowie

  Agencja Nieruchomości Rolnych istnieje od 1992 roku. Przejęła ze wszystkich źródeł do Zasobu 4,7 mln ha. Obecnie w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa pozostaje nieco ponad 1,4 mln ha, w tym ponad 1,02 mln ha jest w dzierżawie, a 248,2 tys. ha czeka na rozdysponowanie. Ekolodzy mogą kupić i sadzić. Najlepiej kupować działki budowlane za 10 ar około 100 000 zł i potem zasadzić drzewa.

 • Re: Kolejna wycinka drzew w Krakowie

  Obrońcy drzew, ekolodzy kupcie sobie ziemię, a najlepiej działki budowlane 10 arów około 100 tys. zł. a potem sadźcie drzewa. Agencja Nieruchomości Rolnych istnieje od 1992 roku. Przejęła ze wszystkich źródeł do Zasobu 4,7 mln ha. Obecnie w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa pozostaje nieco ponad 1,4 mln ha, w tym ponad 1,02 mln ha jest w dzierżawie, a 248,2 tys. ha czeka na rozdysponowanie.

 • Agencja Własnści Rolnej

  Dlaczego żaden dziennikarz śledczy nie zajmie się pogłoskami dotyczącymi usiłowań PSL (koalicjant PO) zlikwidowania Agencji Własności Rolnej, która zarządza ziemiami należącymi do skarbu państwa w taki sposób ,by członkowie PSL-u je przejęli ?

 • Re: RMF24: Rolnicy sparaliżują ruch. Sprawdź, gdzie pojawią się blokady

  Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa jest stroną sprzedającą. A za pozostałe wypowiedzi jest mi wstyd!

 • Re: Sienkiewicz: Bandyci nie mogą rządzić w Polsce

  Już 3 mln hektarów gruntów będących w zasobie własności rolnej skarbu państwa mają nowego właściciela. Ile państwo zarobiło na sprzedaży tej ziemi? Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) Leszek Świętochowski poinformował, że sprzedała ona 2,4 mln ha, czyli 80 proc. wszystkich rozdysponowanych do tej pory gruntów. Tylko w ubiegłym roku ANR wpłaciła do budżetu państwa prawie 2 mld zł. Od 2005

 • Re: Niemcy maja calkowita racje i potwierdzi to kazdy

  . Ludzie zostali z rękami w nocniku, a rząd (ich rząd) utworzył Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa (obecnie Agencja Nieruchomości Rolnych), która handluje tą ziemią, a jej urzędnicy (działacze

 • A pamiętacie przekręty Pawlaka z firmą InterArms?

  Pawlak był wtedy premierem i jak sie wydało to podał się do dymisji (ale żadnych konsekwencji nie poniósł). InterArms była firmą jego kolegi ze studiów. W ciągu 1993 i 1994 r. URM, GUC, BGŻ, ZUS, MEN, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa zawarły z firmami InterAms i InterAms II kontrakty na dostawę sprzętu komputerowego o wartosci ponad 200 mld