• Informacje na temat:

  bogdanowski

Artykuły na temat: bogdanowski
 • Kopiec Kościuszki w Krakowie przechyla się i osuwa. Przejdzie remont

  Kopiec Kościuszki – jeden z symboli Krakowa - przechyla się i osuwa. Jego remont jest niezbędny - mówiła w piątek dziennikarzom Małopolska Wojewódzka Konserwator Zabytków Monika Bogdanowska.

 • Kraków: Kopiec Kościuszki przechyla się i osuwa

  Kopiec Kościuszki - jeden z symboli Krakowa - przechyla się i osuwa. Jego remont jest niezbędny - mówiła w piątek dziennikarzom małopolska wojewódzka konserwator zabytków Monika Bogdanowska.

 • Wydawnictwo Jubileuszowe Uniwersytetu Jagiellońskiego – Promocja książki prof. Andrzeja Chwalby

  ...3 kwietnia 2014 roku miała miejsce premiera książki dr hab. Moniki Bogdanowskiej i prof. Andrzeja Chwalby Collegium Novum. Autorzy pozycji przedstawiają w niej dzieje tego najbardziej rozpoznawalnego gmachu Uniwersytetu.

 • Powstała Narodowa Drużyna Esportu. Graczy przedstawił prezydent

  ...manualne, refleks gracza, bez wątpienia również możemy zaliczyć do tej kategorii  - dodał prezydent. Kapitanem narodowej ekipy jest Miłosz Bogdanowski, reprezentujący na co dzień Legię Warszawa.

 • W centrum Krakowa, na placu św. Ducha, odkryto ludzkie kości

  Ludzkie kości znaleziono na placu św. Ducha w centrum miasta, gdzie trwają prace rewitalizacyjne - poinformował Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. W piątek w miejscu znaleziska ma odbyć się spotkanie archeologów.

 • ​Izrael ma udostępniać Rosji dane wywiadowcze

  Rosyjskiej delegacji przewodził wiceszef sztabu generalnego gen. Nikołaj Bogdanowski, który spotkał się ze swym izraelskim odpowiednikiem generałem Jairem Golanem, a także z wysokimi przedstawicielami izraelskiego wywiadu wojskowego, sił powietrznych i Mosadu (służba wywiadu zagranicznego i operacji specjalnych). Channel 2 zauważa, że do wizyty doszło po wrześniowym spotkaniu w Moskwie premiera...

 • Spór o donice na krakowskim Kazimierzu. Miastu grożą kary

  Zdaniem Moniki Bogdanowskiej, wojewódzkiej konserwator zabytków, zmiana organizacji ruchu i powiększenie ogródków kawiarniach powinny być wcześniej z nią skonsultowane. Układ urbanistyczny Kazimierza wpisany jest bowiem na listę dziedzictwa UNESCO. Innego zdania jest urząd miasta. Krakowski magistrat twierdzi, że organizacja ruchu w mieście nie należy do kompetencji konserwatora zbytków...

 • RMF: Spór o donice na krakowskim Kazimierzu. Miastu grożą kary

  Zdaniem Moniki Bogdanowskiej, wojewódzkiej konserwator zabytków, zmiana organizacji ruchu i powiększenie ogródków kawiarniach powinny być wcześniej z nią skonsultowane. Układ urbanistyczny Kazimierza wpisany jest bowiem na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Innego zdania jest urząd miasta. Krakowski magistrat twierdzi, że organizacja ruchu w mieście nie należy do kompetencji konserwatora...

 • Kontrakt z ERA-FM został podpisany w grudniu 2010 r., głównie za sprawą działań ówczesnego członka Zarządu Polskiego Radia Władysława Bogdanowskiego oraz dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy Marka Cajznera i jego zastępcy Rafała Kiepuszewskiego. Przed wprowadzeniem do Polskiego Radia firmy Derkacza Bogdanowski i Cajzner usiłowali zastraszyć prokuraturą niepokornych dziennikarzy, którzy nie...

 • Nie będzie zgody na rozebranie zabytkowego wiaduktu w centrum Krakowa

  "Rozebranie zabytkowego 19-wiecznego wiaduktu kolejowego w centrum Krakowa to pomysł absurdalny. Nie będzie na to zgody" - twierdzi w rozmowie z RMF FM małopolska konserwator zabytków. Chodzi o plany PKP, dotyczące budowy kolejowej linii aglomeracyjnej. Według kolei rozbiórka jest konieczna.

Dyskusje na temat: bogdanowski