• Informacje na temat:

  damy i huzary

Artykuły na temat: damy i huzary
 • "Damy i huzary". Pierwsza premiera w odnowionym teatrze Jaracza

  Aktorzy olsztyńskiego teatru im. Stefana Jaracza wracają do swojej starej siedziby. Pierwszą premierą w odnowionym gmachu będą "Damy i huzary" Aleksandra Fredry, w reżyserii Julii Wernio. Spektakl zapowiada się niezwykle imponująco, bo na scenerię składa się m.in. obrotowa scena.

 • Anna Polony, Anna Dymna, Jerzy Trela i Tadeusz Huk - to tylko niektóre gwiazdy, które już w niedzielę wystąpią na deskach Starego Teatru w Krakowie w komedii "Damy i Huzary" Aleksandra Fredry.

 • Pierwsza młodość

  Współczesna komedia o tym, jak "wesołe jest życie staruszka", a dokładniej rzecz biorąc - dwóch, niezbyt nobliwych dam.

 • Nie żyje polski plakacista, scenograf, grafik i malarz Ryszard Kaja

  ..."Orfeusza w piekle". W teatrach dramatycznych jego scenografie i kostiumy można było podziwiać w takich inscenizacjach, jak: "Sen nocy letniej", "Droga do Mekki", "Damy i huzary" czy "Szczęśliwe dni...

 • Opozycja nie ma żadnych podstaw by kwestionować celowość podpisania umowy na dostawy gazu z Danii - przekonuje wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff. Lider SLD, Leszek Miller zapowiadał na początku tygodnia, że przyszły rząd może anulować umowę, tak jak rząd Jerzego Buzka zerwał kontrakt na zakup izraelskiej rakiety dla śmigłowców Huzar.

 • O Grand Prix Konfrontacji walczyć będzie 11 przedstawień. W Opolu pojawi się m.in. Stary Teatr z Krakowa, Współczesny z Wrocławia i Polski z Warszawy. Gospodarze festiwalu zaprezentują dwa spektakle - "Matkę" Witkacego oraz "Damy i Huzary" według Fredry. W tym roku za karnet na wszystkie przedstawienia trzeba będzie zapłacić ponad 300 złotych.

 • ...cztery miesiące. Jeżeli dyrektor teatru odwoła premiery - widzowie nie zobaczą w planowanych terminach nowych spektakli między innymi "Mistrza i Małgorzaty" w reżyserii Krystiana Lupy oraz "Damy i Huzary" w reżyserii Kazimierza Kutza.

 • Niewątpliwie najbardziej zadowoleni będą miłośnicy twórczości Stanisława Wyspiańskiego, bowiem na deskach opolskiego teatru dramatycznego zaprezentowane zostaną aż cztery przedstawienia oparte na jego tekstach. Jako pierwsi wystąpią gospodarze festiwalu. W ich wykonaniu zobaczyć będzie można " Damy i Huzary"- Aleksandra Fredry. W ciągu tygodnia na opolskiej scenie wystąpią między innymi: Stary...

 • Nie żyje scenograf i dekorator wnętrz Maciej Maria Putowski

  Zmarł scenograf i dekorator wnętrz, wieloletni członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, wykładowca w łódzkiej "Filmówce" Maciej Maria Putowski. Miał 83 lata - poinformowało na swojej stronie Stowarzyszenie Filmowców Polskich (SFP).

 • W trakcie trwającej tydzień imprezy pokazano siedem przedstawień konkursowych. Przegląd otworzyła "Iwona, księżniczki Burgunda" Witolda Gombrowicza w wykonaniu zespołu Starego Teatru z Krakowa. Drugim spektaklem konkursowym były "Damy i huzary" Aleksandra Fredry, Teatru Powszechnego z Łodzi. W konkursowe szranki stanęły także: Teatr Rozmaitości z Warszawy (Magnetyzm serca" Fredry), Teatr Śląski...

Wideo na temat: damy i huzary
 • "Damy i huzary"

  Aktorzy olsztyńskiego teatru im. Stefana Jaracza wracają do swojej starej siedziby. Pierwszą premierą w odnowionym gmachu będą „Damy i huzary” Aleksandra Fredry, w reżyserii Julii Wernio. Spektakl zapowiada się niezwykle imponująco, bo na scenerię składa się m.in. obrotowa scena.

Dyskusje na temat: damy i huzary