• Informacje na temat:

  deklaracja praw człowieka i obywatela

Artykuły na temat: deklaracja praw człowieka i obywatela
 • Wspólna deklaracja Polski i Izraela

  ..., ta zmiana w ustawie o IPN osłabia atak na Polskę, a deklaracja dziś podpisana pokazuje zupełnie nowy wymiar rozumienia sprawy polskiej na arenie międzynarodowej - stwierdził polski premier. - Z tą(...) - zapowiedział. Tryb procedowania wzbudził kontrowersje Sejm w środę uchwalił nowelę ustawy o IPN; bezpośrednio po uchwaleniu nowelizacji prace nad nią podjęła senacka komisja Praw Człowieka, Praworządności...

 • Szczyt w Sybinie. Przyjęto deklarację w sprawie przyszłości UE

  Na unijnym szczycie w Sybinie przywódcy przyjęli wspólną deklarację w sprawie przyszłości Unii Europejskiej w nadchodzących latach. Ma być ona "zobowiązaniem wobec przyszłych pokoleń". Wskazują w niej, że Europa będzie odpowiedzialnym i globalnym liderem.

 • Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. "Codziennie jesteśmy świadkami poważnych naruszeń"

  ..." - w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka dr Maria Ochwat, politolog i specjalistka ds. praw człowieka z Wyższej Szkoły Bankowej, przypomina słowa Martina Niemollera.

 • Przywódcy 27 państw UE przyjęli Deklarację Rzymską

  ..."Będziemy działać wspólnie, w zależności od potrzeb w różnym tempie i z różnym nasileniem, podążając jednocześnie w tym samym kierunku" - głosi Deklaracja Rzymska, przyjęta w sobotę przez przywódców 27 państw i instytucji UE. "Unia jest niepodzielona i niepodzielna" - podkreślono w dokumencie.

 • Karczewski reaguje na łamanie praw człowieka na Białorusi

  Wystosowałem list do swojego białoruskiego odpowiednika, szefa Rady Republiki Michaiła Miasnikowicza, w którym z głębokim niepokojem przyjąłem to, co dzieje się na Białorusi, że są łamane prawa człowieka - powiedział w poniedziałek Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.

 • W sobotę podczas jubileuszowego spotkania Wspólnoty Demokracji w Krakowie zostanie odnowiona - przyjęta 10 lat temu - Deklaracja Warszawska, w której podkreślono przywiązanie do wartości demokratycznych i zobowiązano się do przestrzegania podstawowych praw obywateli.

 • Szczyt NATO. Sojusz i UE ogłosiły deklarację o wzmocnieniu współpracy

  ...spotkaniu z prezydentem USA Barackiem Obamą i szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem. Tusk podkreślił wagę takich wartości jak demokracja i prawa człowieka. I będziemy działać dalej w tym(...), że Sojusz chroni wartości, wspólne dziedzictwo cywilizacyjne narodów w oparciu o demokrację, wolności osobiste oraz praworządność. Zaznaczył, że takie same wartości przyświecały powstaniu UE...

 • Oto Warszawska Deklaracja Wolności

  ...dziedzictwem naszych wolnych narodów oraz źródłem praw człowieka i państwa prawnego stanowiących podstawę demokracji. Łączy nas przekonanie, że poszanowanie praw człowieka i podstawowych wolności jest koniecznym czynnikiem sprzyjającym pokojowi, sprawiedliwości, stabilizacji na całym świecie. Wyrażamy sprzeciw wobec wszelkich przejawów nienawiści i wszelkich form dyskryminacji. Potępiamy wszystkie akty...

 • Ochrona klimatu: Ludzie gotowi do wyrzeczeń, ale…

  Konieczność ochrony klimatu uświadamia ludziom, że sytuację uratować mogą tylko wyrzeczenia. Czy ludzie są do nich naprawdę gotowi?

 • RPO przedstawiła ranking największych zagrożeń dla praw człowieka

  Brak efektywnej strategii państwa w walce z biedą, wykluczeniem społecznym i bezdomnością oraz trudności w dostępie do publicznej służby zdrowia są - w ocenie RPO - największymi w Polsce zagrożeniami dla przestrzegania praw człowieka.

Dyskusje na temat: deklaracja praw człowieka i obywatela