• Informacje na temat:

  demografia

Artykuły na temat: demografia
 • ​Ekologia, demografia i polityka

  Destabilizacja klimatu i dewastacja środowiska przyrodniczego są wynikiem antropopresji, czyli presji wywieranej na atmosferę, biosferę i hydrosferę przez populację homo sapiens. Im większa ta populacja, tym silniejsza i bardziej destrukcyjna ta presja. Zatem problemem globalnym jest przeludnienie. Tymczasem w Polsce opowiada się, że mamy problemy demograficzne, wynikające z niskiego przyrostu naturalnego, który trzeba zwiększać, aby Polaków przybywało.

 • Demografia w Unii Europejskiej

 • "Nasz Dziennik": Wyrwa w demografii

  Dekady zaniedbań w polityce prorodzinnej doprowadziły do tego, że Polska zmaga się z ogromnym kryzysem demograficznym. "500 plus" to za mało, aby ten trend odwrócić - czytamy we wtorkowym wydaniu "Naszego Dziennika".

 • ...uprze i mu daj! No skąd wezmę, jak nie ma?". Nie ma. Pożarł straszliwy bożek o nazwie Demografia. No, nie rozumieją chamy, że młodych pracujących jest coraz mniej, więc nie będzie im kto miał zafundować(...). I może jeszcze wyjaśniłby przy okazji pan premier tę kluczową dla ataku potwora o nazwie Demografia sprawę, z jakiej to przyczyny ponad milion młodych, aktywnych i najbardziej energicznych Polaków...

 • Podczas archidiecezjalnych uroczystości dożynkowych w sanktuarium Gietrzwałdzie (Warmińsko-Mazurskie) metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz wskazał, że najważniejszym problemem współczesnej Polski jest demografia i zaapelował do polityków, by "nie trwonili czasu na drobnostki i zwrócili się ku rodzinie".

 • Uchwalona w 2000 r. ustawa o repatriacji jest niemal martwa - wynika z raportu o imigracji, przygotowanego przez Fundację Republikańską, na który powołuje się dziennik "Rzeczpospolita".

 • Zmniejszająca się liczba uczniów oraz niedostatek środków finansowych na prowadzenie szkół to główny powód, dlaczego samorządy chcą zamykać część szkół. Od początku stycznia opozycja i związki zawodowe apelują do samorządów o to, by pochopnie nie zamykano szkół.

 • "Rzeczpospolita": Rządowy program in vitro nie ratuje demografii

  Co dziesiąta para uczestnicząca w rządowym programie leczenia niepłodności metodą in vitro doczeka się potomka - informuje "Rzeczpospolita".

 • Narodowy spis ludności GUS. "Fotografia społeczeństwa"

  Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r., sto lat po pierwszym spisie w niepodległej Polsce, odbędzie się narodowy spis ludności. - To fotografia społeczeństwa pokazującą, jak żyjemy i jak na przestrzeni lat zmienia się struktura społeczna, demografia, warunki życia - mówi rzecznik prezesa GUS Karolina Banaszek.

 • "Puls Biznesu": Bez imigrantów nie damy rady

  Demografia mocno uderzy w gospodarkę. Otwarcie na cudzoziemców jest nieuniknione, ale wymaga przemyślanego planu i integracji przybyszów - pisze "Puls Biznesu".

Dyskusje na temat: demografia