• Informacje na temat:

  francuska sztuka

Artykuły na temat: francuska sztuka
 • Apel francuskich feministek: Nie nagradzajcie filmu Polańskiego!

  Feministki sugerują, że francuska Akademii Sztuki i Techniki Filmowej już się częściowo zhańbiła przyznając dramatowi "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego rekordową liczbę aż 12 nominacji do Cezarów. Organizacje feministyczne apelują, by teraz to prestiżowe gremium przynajmniej nie głosowało na ten film, by nie nagradzać twórcy, którego nazywają "gwałcicielem" i "kryminalistą". Przypominają, ze...

 • Tauron Life Festival Oświęcim 2017: To było prawdziwe święto pokoju, muzyki, sztuki i sportu

  ...* Experiment z Estonii. Uszy fanów alternatywnego rocka dopieścił swym występem Lao Che, a w klimat dobrej zabawy wprowadziła polsko-francuska formacja BeMy. Piątkowy wieczór należał do muzyki(...) kulturowe krajów nadbałtyckich", z udziałem ekspertów z dziedziny literatury, muzyki i designu. Owacją na stojąco zakończyła się pokazywana na start festiwalu w czwartek sztuka teatralna "Edukacja...

 • Francja zwróci Afryce zrabowane dzieła sztuki?

  Rząd francuski rozważa zwrócenie kolekcji afrykańskiej sztuki krajom, z których pochodzą, co stanowiłoby spełnienie obietnicy prezydenta Emmanuela Macrona. Mówi się o 98 tys. obiektów sztuki.

 • Paryż: Bezdomny pociął obraz w muzeum sztuki współczesnej

  Obraz francuskiego malarza awangardzisty Daniela Burena z paryskiego muzeum sztuki współczesnej Centre Pompidou został pocięty przez 54-letniego bezdomnego, który rzucił się na płótno z nożem do papieru - podało w piątek muzeum.

 • Francuskie malarstwo w Muzeum Narodowym

  ..."Sztuka XVIII wieku", przekonywali w niej o "francuskim charakterze kultury osiemnastowiecznej Europy". - Pisali o tym, że wiek XVIII to +wiek Francji+, pisali o francuskiej Europie, którą zapełniała sztuka francuska, o Europie, która była zakochana w geniuszu Francji. Francja była w XVIII wieku najludniejszym i najzamożniejszym krajem na kontynencie europejskim - przypomniała Danilewicz...

 • Matura 2019. Dziś egzamin z języka francuskiego

  Maturzyści przystąpią do pisemnego egzaminu z języka francuskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych na maturze.

 • Na maturze egzamin z języka francuskiego

  Maturzyści przystąpią w piątek po godz. 9 do pisemnego egzaminu z języka francuskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na tym poziomie z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych.

 • Matura 2018. Dziś język francuski

  Maturzyści przystąpią w piątek po godz. 9 do pisemnego egzaminu z języka francuskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na tym poziomie z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych.

 • "Francuscy strażacy są świetnie wyszkoleni. Akcja była modelowa"

  Francuscy strażacy są świetnie wyszkoleni i dysponują najlepszym sprzętem. Robią wszystko, co w ludzkiej mocy. Akcja, którą obserwujemy, jest modelowa - powiedział PAP b. strażak, oficer Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, brygadier w st.sp. Leszek Tanaś.

 • Carlos Cruz-Diez nie żyje. Był ważnym twórcą sztuki kinetycznej

  Nie żyje Carlos Cruz-Diez, jeden z najbardziej prominentnych artystów latynoamerykańskich, który odegrał znaczącą rolę w rozwoju sztuki kinetycznej i op-artu - poinformowała w niedzielę fundacja jego imienia. Cruz-Diez miał 95 lat.

Zdjęcia na temat: francuska sztuka
Wideo na temat: francuska sztuka
 • MON testuje nowy śmigłowiec

  Od 12 maja MON testuje Caracala - wojskowy śmigłowiec oferowany przez Airbus Helicopters. Polska planuje zakup 50 sztuk tej maszyny. W czwartek została pokazana w Powidzu. Śmigłowiec od 10 lat wykorzystują francuscy żołnierze. Maszyna latała m.in. w konfliktach zbrojnych w Czadzie, Afganistanie czy Libii.

Dyskusje na temat: francuska sztuka
 • Re: Francuska artystka zarzuca NBP plagiat

  Deviantart.com Tam znajdziesz współczesną sztukę. A graffiti lub plakaty na ścianach to nie sztuka.

 • Re: Emmanuel Macron w Polsce. Relacje we francuskich mediach

  . Wywyższanie się, pouczanie innych, zawyżanie niesłusznie cen za chłam który chcecie wypchnąć -bardzo się zemścił. Tak możecie robić w Algierii lub Libii- nie TU. Dziś nawet moda i sztuka francuska to tylko (kiedyś AŻ) francuska. A Beaujolais to jabol nie wart swojej ceny. Wiele zepsuliście w postrzeganiu Francji przez przeciętnego Polaka

 • Re: Francuska artystka zarzuca NBP plagiat

  Jak tak dalej pójdzie, grafity uznają za sztukę. A za zniszczenie namalowanej "Syrenki" namalowanej przez Picasso, będziecie płacić odszkodowanie!!! https://pl.wikipedia.org/wiki/Syrenka_(rysunek_Pabla_Picassa) Jego malowidło na ścianie, też nazwą dziełem sztuki??? Plakat to reklama, a nie sztuka.

 • Re: Francuska artystka zarzuca NBP plagiat

  Jak tak dalej pójdzie, grafity uznają za sztukę. A za zniszczenie namalowanej "Syrenki" przez Picasso, będziecie płacić odszkodowanie!!! https://pl.wikipedia.org/wiki/Syrenka_(rysunek_Pabla_Picassa) Jego malowidło na ścianie, też nazwiesz dziełem sztuki??? Plakat to reklama, a nie sztuka.

 • Re: Francuska artystka zarzuca NBP plagiat

  Yyyy nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale niektóre graffiti to sztuka, tak. Nazywa się to "street art" a najbardziej znanym przedstawicielem jest "Banksy"

 • Re: Francuska policja likwiduje obozowisko migrantów na północy Paryża

  Zrobia to i wielokrotnie wiecej ....Wojna jest sztuka oszustwa rzekl Mahomet .... Guglacz:Czy islam jest religia poganska ?....YT .Kanal PCH24PL .Madrze prawi pewien ksiadz przytaczajac wypowiedzi innego ksiedza pochodzacego z kregu arabskiego ks Samira . Dr Kurek .Cywilizacje .Islam ....YT .19 przerazajacych faktow.Islam i prawo szariatu .Rzecz jasna glosuje w przyszlych wyborach prezydenckich

 • Re: Francuska artystka zarzuca NBP plagiat

  Jaki plagiat? To parodia. Kobieta, nie zna się na żartach. Na YouTube masz mnóstwo parodii. Takich plakatów "plagiatów" jest mnóstwo, np. wzorowany na popularnym plakacie "I want you for U.S. Army". Plakaty to reklama, a nie "sztuka". Plakaty są tylko na kilka dni i szybko znikają, więc po co się oburzać?

 • Re: RMF: Skandal we francuskiej armii. Uziemionych aż 75 proc. caracali

  Artykuł mówi tylko o tym, że francuska armia nie ma pieniędzy na serwisowanie i naprawy swoich samolotów i helikopterów. Tylko tyle. Drogie pisorki, czytanie ze zrozumieniem to trudna i obca Wam sztuka ale polecam.

 • Re: Duda podpisał ustawę ws. dnia wolnego 12 listopada

  kaczka francuska po pekińsku to mniamniu pyszne, a sztuka polega polega na farszu właśnie , Reksiowi jeno kostki zostają :D

 • Re: "Incydent atomowy" na poligonie. Rosja potwierdza

  Kultura i sztuka oraz nauka wśród Polaków !!!! No proszę .. więc wymień tych powszechnie znanych na świecie Polaków reprezentantów kultury i sztuki oraz nauki. Obawiam się że zakończysz na kilku nazwiskach ... Chopin, Curie- Skłodowska - chociaż to uczona francuska, no kto tam jeszcze znany na świecie ?