• Informacje na temat:

  generał-gubernator

Artykuły na temat: generał-gubernator
 • Rosja: Generał Lebied zginął w katastrofie śmigłowca

  Gubernator Kraju Krasnojarskiego, generał Aleksandr Lebied zginął w katastrofie śmigłowca w Kraju Krasnojarskim - podała agencja Ria-Nowosti.

 • Kontrowersyjny Flynn doradcą Trumpa? "Kiedy prezydent występuje z prośbą, odpowiedź może być jedna"

  Jorku Rudolph Giuliani, były przewodniczący Izby Reprezentantów Newt Gingrich, były ambasador USA przy ONZ za prezydentury George'a W. Busha John Bolton a także gubernator Karoliny Południowej Nikky Haley. Informacja, że to Romney mógłby zostać sekretarzem stanu w administracji Trumpa jest o tyle zaskakująca, że były gubernator Massachusetts należał do największych krytyków nowojorskiego...

 • Kto w administracji Donalda Trumpa? Padają pierwsze nazwiska

  ...prezydentury George'a W. Busha John Bolton a także gubernator Karoliny Południowej Nikky Haley. Informacja, że to Romney mógłby zostać sekretarzem stanu w administracji Trumpa jest o tyle zaskakująca, że były gubernator Massachusetts należał do największych krytyków nowojorskiego biznesmena. Jeszcze podczas prawyborów nazwał Trumpa naciągaczem, krętaczem i oszustem i przekonywał Republikanów...

 • Tyszkiewicz: trzeba być przygotowanym na problemy

  ...- Jestem optymistą, ale widzę też trudności, na jakie musimy być przygotowani - mówi RMF generał Andrzej Tyszkiewicz, dowódca dywizji i wojskowy gubernator polskiej strefy w Iraku. Dziś Polacy oficjalnie przejmują nad nią kontrolę.

 • Ukraina: B. szef wojsk wewnętrznych gubernatorem obwodu donieckiego

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zdymisjonował w piątek dotychczasowego gubernatora obwodu donieckiego milionera Serhija Tarutę i mianował na jego miejsce generała Ołeksandra Kichtenkę, byłego szefa wojsk wewnętrznych Ukrainy.

 • Po aferze korupcyjnej Putin zdymisjonował ministra obrony

  Prezydent Rosji odwołał ze stanowiska ministra obrony Anatolija Sierdiukowa. Powodem jest korupcja w strukturach podległych resortowi obrony. Nowym ministrem został 57-letni generał armii Siergiej Szojgu, aktualny gubernator obwodu moskiewskiego, a wcześniej wieloletni minister ds. sytuacji nadzwyczajnych.

 • Irak: Polska strefa mniejsza?

  Za szesnaście dni generał Andrzej Tyszkiewicz stanie się tymczasowym wojskowym gubernatorem strefy złożonej z pięciu prowincji Iraku. Czy ta "polska strefa" zostanie pomniejszona o północną część prowincji Babil? To na razie informacje nieoficjalne.

 • Jestem optymistą, ale widzę też trudności, na jakie musimy być przygotowani - mówi RMF generał Andrzej Tyszkiewicz, dowódca dywizji i wojskowy gubernator polskiej strefy w Iraku. Dziś Polacy oficjalnie przejęli nad nią kontrolę.

 • Afganistan: Wybory parlamentarne w Kandaharze przesunięto o tydzień

  ...strzelaniny w Kandaharze zginęli - według najnowszych danych - komendant policji generał Abdul Razek, szef wywiadu Abdul Mohmin i dwóch policjantów.   Wcześniej informowano, że w ataku śmierć poniósł również gubernator prowincji Zalmai Wesa. Ale agencja AP pisze w piątek, powołując się na urzędników w Kabulu, że gubernator przeżył atak, jest ranny, a jego stan stanowi tajemnicę...

 • Gubernator Kraju Krasnojarskiego na Syberii Aleksander Lebied, jeden z najbardziej znanych rosyjskich generałów-polityków, zmarł dziś w szpitalu. Nad ranem helikopter na pokładzie którego znajdował się generał i 10 innych osób rozbił się pod Abakanem na Syberii.

Dyskusje na temat: generał-gubernator