• Informacje na temat:

  hryniewiecki

Artykuły na temat: hryniewiecki
 • Podwójny przeszczep w Warszawie. Drugi w historii

  W Instytucie Kardiologii w Warszawie przeprowadzono pierwszą w tym ośrodku i drugą w Polsce transplantację serca i nerki u 38-letniego pacjenta z przewlekłą schyłkową niewydolnością obu tych narządów – poinformował dyrektor Instytutu prof. Tomasz Hryniewiecki.

 • ​Ekspert: Należy zmniejszyć liczbę miejsc w szpitalach

  ...- Mamy za dużo oddziałów szpitalnych, za dużo łóżek, za dużo miejsc, gdzie wykonuje się zabiegi itd. Spokojnie można by je ograniczyć i to z korzyścią dla pacjentów oraz dla systemu - powiedział dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie prof. Tomasz Hryniewiecki w rozmowie z PAP.

 • Prezes Pfizer Polska: Pierwsi pacjenci otrzymali dawkę potencjalnej szczepionki na COVID-19

  Grupa 12 osób otrzymała 23 kwietnia dawkę potencjalnej szczepionki na COVID-19 w ramach badania klinicznego prowadzonego w Niemczech. Po akceptacji organów regulacyjnych w USA, również tam w ostatnich dniach rozpoczęto badanie kliniczne - mówi prezes zarządu Pfizer Polska Dorota Hryniewiecka-Firlej.

 • Rozmowy na linii Polska-Wielka Brytania. Co udało się osiągnąć?

  Jakie znaczenie ma wizyta Davida Camerona w Polsce? Czy Wielka Brytania jest naszym niepodważalnym sojusznikiem? Te i inne kwestie wyjaśnia w rozmowie z Interią dr Karolina Borońska-Hryniewiecka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

 • Projekt porozumienia UE-Wielka Brytania. "Diabeł tkwi w szczegółach"

  Po kilkutygodniowych negocjacjach przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ujawnił projekt porozumienia między Unią Europejską i Wielką Brytanią. Dr Karolina Borońska-Hryniewiecka, ekspertka z Polskiego Instytutu Spraw Publicznych wyjaśnia w rozmowie z Interią jego założenia.

 • "Grupa Wyszehradzka o przyszłości UE nie mówi wspólnym głosem"

  Grupę Wyszehradzką połączyła kwestia migracji, natomiast o przyszłości UE nie mówi ona wspólnym głosem - ocenia ekspertka Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) Karolina Borońska-Hryniewiecka. Według niej Wyszehrad dzieli m.in. kwestia strefy euro, w której Słowacja już jest, a Czechy i Węgry nie wykluczają wstąpienia.

 • Media się pomyliły. Brytyjczycy nie zmęczyli się Cameronem

  - Zwycięstwo konserwatystów w wyborach w W. Brytanii jest dużym zaskoczeniem. Brytyjczycy nie zmęczyli się dotychczasowym premierem Davidem Cameronem - powiedziała ekspertka Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) Karolina Borońska-Hryniewiecka.

 • Czy Brexit uderzy w polskich emigrantów?

  Co może grozić emigrantom z Polski po ewentualnym Brexicie? Czy Polacy będą zmuszeni wrócić do kraju? Jakie skutki niesie za sobą wyjście Brytyjczyków z Unii, jak miałaby ta procedura wyglądać - tłumaczy w rozmowie z Interią dr Karolina Borońska-Hryniewiecka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, adiunkt w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 • ​Wpływ Brexitu na sytuację Polaków w Wielkiej Brytanii

  Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, może mieć negatywne konsekwencje dla obywateli UE mieszkających w Zjednoczonym Królestwie - pisze Karolina Borońska-Hryniewiecka w artykule opublikowanym na stronie Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jak zauważa autorka, Brexit mogą dotkliwie odczuć Polacy mieszkający na Wyspach.

 • To będzie czarny koń wyborów?

  Czarnym koniem tych wyborów jest Szkocka Partia Narodowa - uważa ekspertka Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Karolina Borońska-Hryniewiecka. Brytyjczycy wybierają dziś parlament. Najpewniej żadna z dwóch największych partii nie będzie w stanie samodzielnie rządzić. Trzecią siłą w Izbie Gmin może być właśnie Szkocka Partia Narodowa.

Dyskusje na temat: hryniewiecki