• Informacje na temat:

  jabłoński henryk

Artykuły na temat: jabłoński henryk
 • ...28 stycznia 2003 r. zmarł prof. Henryk Jabłoński, członek Komitetu Centralnego PZPR, przewodniczący Rady Państwa, członek Rady Krajowej PRON.

 • "Miał świetną pamięć. Niemal do końca życia". Wspomnienia o kapitanie Jabłońskim

  ..."Pamiętam z młodzieńczych lat, że w domu była żołnierska dyscyplina. Po szkole nie było grania na boisku w piłkę. Tata mówił, że po szkole mieliśmy pomagać w gospodarstwie, a na naukę czas był dopiero po pracach polowych, wieczorem" - wspominają w rozmowie z RMF FM synowie zmarłego w poniedziałek kapitana Antoniego Jabłońskiego. To właśnie on 2 maja 1945 roku wraz ze swoim oddziałem zawiesił...

 • Lubuskie: Łączą nas rzeki

  W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. rozpocznie się konferencja pt. "Łączą nas rzeki". Jednym z prelegentów będzie Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński. Początek spotkanie w najbliższy piątek 12 lutego o godzinie 11.00.

 • Listy Jana Pawła II z lat 1978-85 przekazano Archiwum Akt Nowych

  ...10 listów Jana Pawła II do przewodniczącego Rady Państwa PRL prof. Henryka Jabłońskiego znalazło się w przekazanym do zbiorów Archiwum Akt Nowych zbiorze korespondencji. Dokumenty przekazał na zasadzie darowizny syn adresata listów, Krzysztof Jabłoński.

 • Wójt ruszył na pałac

  Sprawa przyszłości pałacu w Sannikach oraz zarzuty wójta Gabriela Wieczorka wobec dyrektor placówki Beaty Jabłońskiej były głównym tematem sesji Rady Gminy Sanniki, która odbyła się w piątek 23 maja.

 • Do tej pory nie zdarzyło się, by w czasie mojej nieobecności decydowano o sprawach, które nadzoruję - mówi "Gazecie Wyborczej" wiceminister rolnictwa Henryk Kowalczyk. - Tę działkę pod Mrągowem zamierzałem przedstawić dopiero na następnym posiedzeniu kierownictwa - dodaje.

 • Polska muzyka zachwyciła Pekin

  W ramach weekendu z muzyką polską w Pekinie odbyły się trzy koncerty z udziałem Krzysztofa Pendereckiego, Agaty Szymczewskiej i Krzysztofa Jabłońskiego. Utwory Chopina, Szymanowskiego i Pendereckiego zostały bardzo dobrze przyjęte przez chińską publiczność.

 • Akademia Muzyczna zaprasza na koncert

  Wykonawcy: Tomasz Strahl - wiolonczela Ewa Skardowska - fortepian W programie: Weronika Ratusińska, Henryk Jabłoński, Czesław Grabowski, Maciej Małecki, Manuel de Falla, Astor Piazzola Wiadomość pochodzi ze strony oficjalnej Miasta Białystok.

 • Do Sądu Najwyższego wpłynęły pisma prezydenta

  ...tych siedmiu sędziów czterech złożyło oświadczenia po terminie. W związku z tym pisma prezydenta dotyczą 11 sędziów, którzy nie złożyli oświadczeń. Są to: Małgorzata Gersdorf, Henryk Gradzik, Józef Frąckowiak, Zbigniew Kwaśniewski, Beata Gudowska, Mirosława Wysocka, Mirosław Bączyk, Henryk Pietrzkowski, Kazimierz Zawada, Jan Górowski i Krzysztof Pietrzykowski. Kolejne dotyczą czterech sędziów...

 • Śledztwo w sprawie zabójstwa Jaroszewiczów przedłużone

  K. - "Niuniek", Henryk S. - "Sztywny" i Jan K. - "Krzaczek" od początku twierdzili, że są niewinni, a prokuratura bezzasadnie przypisuje im zabójstwo Jaroszewiczów. W 1998 r. ówczesny Sąd Wojewódzki w Warszawie(...) rażących uchybień. W 2000 r. wyrok uniewinniający utrzymał Sąd Apelacyjny w Warszawie.  Marcin Jabłoński...

Dyskusje na temat: jabłoński henryk