• Informacje na temat:

  kadm

Artykuły na temat: kadm
 • Susz jajeczny z Kalisza zawierał toksyczny kadm, ołów i bakterie coli. W całym kraju dodawano go do jedzenia, alarmuje "Gazeta Wyborcza".

 • Ścieki z zawartością toksycznego kadmu w Regionie Autonomicznym Guangxi, na południu Chin, zagrażają skażeniem wody dostarczanej do kilkumilionowego miasta Liuzhou. W poniedziałek władze zdwoiły wysiłki, by zapobiec skażeniu rzeki Liu, dopływu Rzeki Perłowej.

 • Kto wywiezie beczki z niebezpiecznym bromkiem kadmu?

  W wielkopolskim urzędzie wojewódzkim sztab antykryzysowy ustalał, co zrobić z magazynem pełnym niebezpiecznych substancji. W Komornikach w podpoznańskiej gminie Kleszczewo przedwczoraj i wczoraj rozszczelniła się beczka z bromkiem kadmu. W hali są ich tysiące. Od czterech lat nikt nie chce zająć się kukułczym jajem.

 • Arbuzy zawierające kadm zalewają rosyjski rynek

  W Rosji pojawiły się śmiertelnie niebezpieczne arbuzy z Chin. Uwielbiane przez Rosjan owoce zawierały trujący kadm. Władze ostrzegają przed kupnem arbuzów niewiadomego pochodzenia.

 • Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie beczek z trującym cyjankiem kadmu, znalezionych dwa dni temu w Krakowie. Truciznę zbada Instytut Ekspertyz Sądowych - poinformowała w piątek prok. Bogusława Marcinkowska.

 • Nie ma już zagrożenia cyjankiem kadmu, którego kilkaset kilogramów znaleziono na terenie dawnych zakładów elektronicznych w Krakowie. Groźna substancja, która wymieszana z powietrzem mogła eksplodować, była ukryta w beczkach.

 • Chłopak zabrał z pracowni chemicznej fiolkę z siarczanem kadmu, który wsypał do wazy z zupą. Dowcipnisia zatrzymano. Stan zdrowia małych pacjentów nieco się poprawił, zapewnił sieć RMF FM lekarz dyżurny z oddziału dziecięcego grodkowskiego szpitala. Dzisiaj przed południem do szpitala trafiło 12 uczniów z podstawówki w Krośnie Odrzańskim po tym, jak jeden z uczniów rozpylił w szkole substancję...

 • Jest śledztwo ws. odpadów w Nowej Hucie. Chodzi o sprawdzenie, czy składowiska zagrażają mieszkańcom

  Prokuratura bada sprawę składowisk huty przy ulicy Dymarek. Jak wielokrotnie informowaliśmy, naukowcy wykryli tam "bardzo wysokie zawartości metali ciężkich, m.in. ołowiu, cynku, kadmu i rtęci". O tego typu substancjach, nie wiedział np. WIOŚ w Krakowie. Po kontroli składowiska stwierdzono jednak, że występują tam arsen, bar, cynk, chrom, miedź, molibden, nikiel, antymon, selen, żelazo, kadm...

 • Ta decyzja może dla Polski oznaczać miliardowe straty i likwidację tysięcy miejsc pracy

  Dramatyczna dla polskiego przemysłu chemicznego decyzja Parlamentu Europejskiego w sprawie niskich limitów kadmu w nawozach. Jak donosi nasza dziennikarka Katarzyna Szymańska-Borginon, głównym wygranym głosowania w europarlamencie jest natomiast Rosja. Kadm to pierwiastek z grupy metali i występuję m.in. w fosforytach, z których produkowane są nawozy.

 • Przekąska „Zarodki Pszenne Prażone” wycofana ze sprzedaży

  Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje ze sprzedaży przekąskę „Zarodki Pszenne Prażone”. W próbce produktu wykryto przekroczenie dopuszczalnego poziomu kadmu.

Zdjęcia na temat: kadm
Wideo na temat: kadm
 • Miliony litrów toksycznych wód zabarwiły na pomarańczowo rzekę w Kolorado

  ​Władze stanu Kolorado w USA rozpoczęły instalowane awaryjnych zbiorników wokół nieczynnej kopalni, z której wypływają niebezpieczne substancje i dostają się do rzeki Animas, barwiąc ją na pomarańczowo. Ratownicy chcą przechwycić to, co nie wpłynęło jeszcze do rzeki. Woda jak sok z marchwi zawiera żelazo, miedź, kadm, glin, cynk, a nawet arszenik, rtęć i ołów.

Dyskusje na temat: kadm