• Informacje na temat:

  kisielewski stefan

Artykuły na temat: kisielewski stefan
 • Prof. Rzepliński wśród laureatów Nagrody im. Stefana Kisielewskiego

  Prof. Andrzej Rzepliński, ksiądz Adam Boniecki oraz Adam Kiciński i Marcin Iwiński zostali laureatami Nagrody im. Stefana Kisielewskiego za rok 2015. Wyróżnienie przyznawane jest osobistościom ze świata polityki, publicystyki i biznesu.

 • 20 lat temu zmarł Stefan Kisielewski

  ...20 lat temu - 27 września 1991 roku zmarł Stefan Kisielewski, jedna z najbarwniejszych powojennych osobistości w Polsce, niekwestionowany autorytet moralny, pisarz, kompozytor, krytyk muzyczny, pisarz i felietonista m.in. "Tygodnika Powszechnego".

 • Nagrody im. Kisielewskiego rozdane. Andrzej Rzepliński wśród laureatów

  Prof. Andrzej Rzepliński, ksiądz Adam Boniecki oraz Adam Kiciński i Marcin Iwiński zostali laureatami Nagrody im. Stefana Kisielewskiego za rok 2015. Wyróżnienie przyznawane jest osobistościom ze świata polityki, publicystyki i biznesu.

 • Wystawa poświęcona Kisielewskiemu w Książnicy

  Do 26 marca w budynku głównym Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu przy ul. Kamiennej 20 oglądać można wystawę poświęconą Stefanowi Kisielewskiemu w związku z przypadającą 100. rocznicą urodzin tego znanego publicysty, pisarza i kompozytora, człowieka o błyskotliwej inteligencji i przekornym dowcipie.

 • ...20 lat temu - 27 września 1991 roku zmarł Stefan Kisielewski, jedna z najbarwniejszych powojennych osobistości w Polsce, niekwestionowany autorytet moralny, pisarz, kompozytor, krytyk muzyczny, pisarz i felietonista m.in. "Tygodnika Powszechnego".

 • Koncert pamięci Stefana Kisielewskiego

  W tym roku przypada 100. rocznica urodzin i mija 20. lat od śmierci Stefana Kisielewskiego - kompozytora, krytyka muzycznego, literackiego, polityka i dziennikarza. Pamięci tej niezwykle barwnej postaci dedykowany jest piątkowy koncert kameralny w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.

 • Kisiel - niepokorny cenzor swoich czasów

  ...7 marca 1911 roku, w Warszawie w domu Salomei i Zygmunta Kisielewskich przychodzi na świat mały Stefan.

 • 100 lat temu urodził się Kisiel

  ...100 lat temu - 7 marca 1911 roku urodził się Stefan Kisielewski, jedna z najbarwniejszych powojennych osobistości w Polsce, niekwestionowany autorytet moralny, pisarz, kompozytor, krytyk muzyczny, pisarz i felietonista m.in. "Tygodnika Powszechnego".

 • Wadził się z Bogiem i walił w gębę PRL-u

  Kisiel, czyli Stefan Kisielewski, nie był twórcą, którego portret można namalować według utartych i sprawdzonych schematów, a potem spokojnie osadzić w ramce. Gdyby jednak tak się stało, to i tak prawdopodobnie czmychnąłby poza wyznaczony mu obszar.

 • Ile wynosi liczba Pi?", "Na czym polega fotosynteza?", "Kim był Stefan Kisielewski". Taką wiedzą musieli się wykazać kandydaci do pracy w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Legnicy.

Dyskusje na temat: kisielewski stefan